Як не стати жертвою шахраїв та розпізнати працівника Рівнегазу | Газета 7 Днів

Як не стати жертвою шахраїв та розпізнати працівника Рівнегазу

28.02.2019 14:01
Переглядів:1151

Клієнти ПАТ «Рівнегаз» повідомляють про те, що до їхніх квартир приходили особи, які представились працівниками ПАТ «Рівнегаз» і пропонували встановити модем дистанційної передачі даних за власні кошти. Оплатити роботу потрібно було готівкою на місці.

Чи можуть представники ПАТ «Рівнегаз» ходити по домівках місцевих жителів та пропонувати такі послуги? Як розпізнати шахраїв і не стати жертвою махінацій? Відповіді на ці питання дізнаємось у комерційного директора ПАТ «Рівнегаз» Віктора ОСНИЦЬКОГО.

Як розпізнати шахраїв і не стати жертвою махінацій?

Мені відомо про три випадки, коли наші споживачі зверталися до нас з приводу того, що до них завітали люди у цивільному та вимагали 700–800 гривень плати за встановлення модема дистанційної передачі даних. Таким шахрайським методом у людей відібрали кошти. Громадяни заплатили невідомо кому і невідомо за що.

Усі працівники ПАТ «Рівнегаз», будь то слюсар, чи майстер, чи контролер –мають службові посвідчення. У документі вказана посада, прізвище, ім’я та по батькові, номер посвідчення і є фотокартка з печаткою, посвідчення ламіновані. Пускаючи людину в дім, ви повинні перевірити наявність такого посвідчення. Якщо у вас виникли якісь сумніви щодо достовірності посвідчення, дзвоніть на 104 в диспетчерську службу. Диспетчер може перевірити в базі, чи ця людина справді працює в ПАТ «Рівнегаз».

До слова, працівники Рівнегазу заздалегідь узгоджують зі споживачем день і час, коли прийдуть, і ніколи не беруть оплату за виконані послуги готівкою. Після закінчення робіт наші співробітники видають споживачеві рахунок, який він зобов’язаний оплатити через банк.

Чи пропонують співробітники ПАТ «Рівнегаз» встановлення модемів дистанційної передачі даних?

Працівники ПАТ «Рівнегаз» із пропозицією встановлення модемів дистанційної передачі даних за кошти споживачів не ходять і таких пропозицій не дають. Якщо ж до вас завітали з такою пропозицією, то ця людина – шахрай, адже ми такої послуги за кошт споживача не пропонуємо.

– А можна популярніше пояснити читачам, що таке модем передачі даних?

– Це невеликий пристрій на лічильнику газу, який передає дані про щодобове використання газу споживачем. Власним коштом їх мають ставити лише юридичні особи: підприємства, приватні підприємці, бюджетні установи, релігійні організації. А от населенню, якому ми також встановлюємо модеми дистанційної передачі даних, робимо це винятково коштом Рівнегазу. Таких в області торік встановлено 160 штук, усі – за наш рахунок. Щоправда, споживач не зобов’язаний ставити модем, це не передбачено жодним нормативним документом. Ми встановлюємо їх для поліпшення нашої роботи та відповідно до вимог, які нам висуває ринок газу.

– Багатьох споживачів, які не мають пристроїв обліку, турбує: хто має платити за індивідуальні лічильники газу?

– Нині питання стоїть так: споживачі, які користуються газовими плитами для приготування їжі, повинні до кінця 2020 року мати індивідуальні лічильники газу. Проте джерел фінансування встановлення цих лічильників нема у жодної газорозподільної організації, у тарифі ці витрати також не закладено. Відтак, згідно з нормативними документами ми безплатно для споживачів встановлюємо тільки загальнобудинкові лічильники. Якщо в будинку передбачено загальнобудинковий облік газу, а абонент не хоче платити за загальним лічильником, він може за власні гроші поставити собі індивідуальний лічильник.
Іноді люди встановлюють їх, а потім звертаються до нас за відшкодуванням, як це передбачено в Законі «Про забезпечення комерційного обліку природного газу». Однак Кабмін повинен був привести інші нормативні акти у відповідність до цього Закону. Але жодної постанови, яка запровадила б механізм та джерела повернення коштів, досі немає. До 1 січня 2018 року ми мали забезпечити комерційний облік газу. Але стара редакція Закону не містила вимогу щодо встановлення саме індивідуальних лічильників. Абонентів, які категорично відмовилися від будинкових лічильників, було переведено на граничні норми споживання. Вони становлять по 9,8 кубометра газу на одну людину, якщо в квартирі є лише газова плита.

– Якщо можна, то розтлумачте заодно, що таке коефіцієнт приведення до стандартних умов?

Рано чи пізно, але споживачам таки доведеться платити за енергетичні одиниці, а не за обсяг газу. Стандартні умови – це умови навколишнього середовища, до яких приводяться показники для здійснення обліку газу. Вони становлять: атмосферний тиск – 760 мм ртутного стовпчика, температура повітря – плюс 20 градусів Цельсія.

Транспортування газу та постачання його до будинку відбувається за різних кліматичних умов. Крім того, лічильники значної частини приватних будинків встановлені на вулиці, а найбільший обсяг газу вони отримують в опалювальний період, в умовах дії низьких температур. При зниженні температури на табло лічильника буде відображено дещо менший обсяг газу, ніж фактично спожитий. Приведення до стандартних умов передбачено Методикою Міністерства палива та енергетики України і відбувається шляхом множення показників лічильника на відповідний коефіцієнт, що залежить від типу лічильника, місця його розташування, періоду року, в якому проводяться вимірювання, та регіону. От у чому вся суть.

Розмову вела Ольга ЗАЙЧУК

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
9 + 1 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?