Іринка хоче стати стюардесою | Газета 7 Днів

Іринка хоче стати стюардесою

14.03.2019 16:38
Переглядів:347

А щоб її мрія збулася, дівчинка вчить англійську і китайську

Вивчення іноземних мов, на переконання Яни Герус, має бути не тільки корисною, але й цікавою справою. Тому в очолюваному нею Центрі іноземних мов «Аякс» вчителі намагаються урізноманітнити навчання своїх найменших учнів, у тому числі проводячи різноманітні конкурси.

От і нещодавно, на свято всіх закоханих – день святого Валентина, був проведений конкурс на найкращу «валентинку». Перемогла, як завжди, найбільш самобутня. При цьому листівка, яку восьмирічна Іринка Швайчук виготовила власноруч, підписана одразу декількома мовами. Отож, журналіст «7 днів» поцікавився у дівчинки, як їй спала на думку така оригінальна ідея.

– Я дуже люблю малювати,– каже Іринка.– Завжди намагаюся всі завдання в школі виконувати сама. Адже це дуже цікаво і розвиває уяву. А мови вивчаю давно. Мені дуже подобається в Центрі іноземних мов «Аякс», де я вивчаю англійську та китайську.

– Важко вивчати одразу дві мови?

– Ні, тим паче що я не сама відвідую заняття в «Аяксі». У мене є дві сестрички – Олександра та Вероніка. Вероніка теж вивчає мови зі мною. Їй подобається китайська.

– А для чого тобі, Іринко, потрібно знати багато мов?

– У майбутньому я хочу стати стюардесою. А для цього треба знати декілька мов. От я і обрала китайську, як другу мову. Вона дуже цікава, не схожа на англійську. Але на заняттях ми вчимося, граючись, тому вона мені дається легко.

 

Пряма мова

Не бійтеся «мовної каші» в голові

Багато батьків цікавить питання: чи варто дітям вчити декілька мов одночасно? Мовляв, діти будуть їх плутати і не буде ніякого толку.

На думку керівника Центру іноземних мов «Аякс» Яни ГЕРУС, у дитячому віці дуже важливо розпочинати вчити декілька мов одночасно:

– Не треба боятись, що в голові зявляється така собі «мовна каша». Це явище називається інтерференцією. Але не все так страшно, як здається. І саме інтерференції теж можна уникнути.

По-перше, намагайтеся знайти схожості та відмінності у тих мовах, які ви вивчаєте. По-друге, інтерференцію можна і треба використовувати з користю. Як показує практика, це не заважає у засвоєнні кожної конкретної мови, а навпаки, допомагає засвоїти її швидше. Багато мов романо-германської гілки мають спільні слова, деякі правила читання чи граматичні звязки. Можна вчити дві іноземні мови попарно, тобто вирази з однієї мови перекладати на іншу.

Якщо одну мову ви знаєте краще, ніж іншу, можете обрати підручник, наприклад англійською мовою, для вивчення іспанської. Вивчення одразу декількох мов ніяк не буде вам заважати засвоїти добре всі. При правильному підході і без поспіху можливо ідеально оволодіти двома і більше мовами.

Але щоб не сплутати все, бажано звернутися до кваліфікованих вчителів, по можливості до різних. Тобто одну мову вчити з одним педагогом, а другу – з іншим. Це полегшить вирішення насамперед психологічної проблеми.

Отож, шановні батьки, не бійтеся розвивати своїх дітей і мотивуйте їх вивчати якомога більше мов. Це допоможе їм у майбутньому і в роботі, і в дозвіллі та подорожах.

Центр іноземних мов «Аякс»

м. Рівне, вул. Словацького, 10 та С. Петлюри, 11.

Тел. 097 921 05 71

ayax.school@gmail.com

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
3 + 2 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?