Із редакції – у пологовий | Газета 7 Днів

Із редакції – у пологовий

14.03.2019 11:15
Переглядів:899

Як рівненська журналістка стала доулою

Нова робота для багатьох означає і новий стиль життя. І що б не розповідали про чудодійну силу оновлення, зміни – це завжди стрес і непростий період адаптації. Щоправда, є люди, яким такі трансформації даються досить легко, дають старт кращому, цікавішому та яскравішому життю. Секрет тут простий – нову справу вони обирають серцем.

Сьогоднішня розповідь – про молоду жінку, маму двох чарівних донечок. Колись вона писала статті й займалась журналістськими розслідуваннями, а тепер допомагає вагітним і молодим мамам. МаринаПОПОВА-ВЕРЕМЧУК обрала незвичний для нашого суспільства фах. Вона доула і консультант із грудного вигодовування. Змінити свою професію вирішила під час декретної відпустки.

– Ще під час вагітності я почала готуватися до пологів,– розповідає Марина.– Багато читала, ходила на курси і навіть їздила в інші міста на заняття. І зрозуміла, що ця тема мені дуже цікава. І не лише підготовка до пологів, а й грудне вигодовування. Народила свою першу донечку, але пізнавальний процес у мене не зупинився. Було цікаво дізнатися ще щось. Особливо коли сама вперше стикнулася з труднощами із грудним вигодовуванням. Заглибилася дуже в цю тему. Згодом навіть кільком подругам допомогла вирішити їхні проблеми.

Це пізнання нових знань зробило декрет цікавішим. Адже, працюючи журналістом, Марина звикла до спілкування, зміни облич, нової інформації, поїздок.

– Перші півроку з дитиною ти по-доброму шаленієш від материнства, відпочиваєш. Але потім приїдаються розмови в пісочниці про ті самі підгузки,– зазначає жінка.– Мені захотілося реалізувати свої нові знання, спробувати попрацювати з вагітними, допомогти їм підготуватися до материнства, грудного вигодовування. Щоб вони могли насолодитися процесом виношування дитинки, як це колись було у мене. Додатково навчалася, їздила на тренінги. Коли донечці було два роки, я поїхала на навчання консультанта з грудного вигодовування, склала іспит і стала сертифікованим спеціалістом. Домовилася про співпрацю з одним із дитячих центрів і проводила там курси підготовки до пологів. Додаткові заняття для вагітних відбуваються й у плавбасейні. Тут майбутні мами вчаться не лише розслаблятися, а й правильно дихати.

За кілька років Марина здобула другу вищу освіту. Тепер вона дипломований психолог. Каже, що знову пішла вчитися, аби глибше зрозуміти процеси, що відбуваються з жінкою під час вагітності й пологів, і знати, як допомогти.

Логічним продовженням усіх цих знань та зусиль став і новий фах: доула. Це екзотичне, поки що, для нашого вуха слово означає спеціаліста, який допомагає родинам під час вагітності і пологів. Доула не визначає діагнозів і не проводить оглядів, натомість володіє методами безмедикаментозної допомоги при пологах (психологічна підтримка, знеболювальний масаж, дихальні і звукові вправи, рефлексотерапія тощо).

– Коли я працювала інструктором з підготовки до пологів і консультантом із грудного вигодовування, до мене зверталися клієнти з питанням, чи не могла б я піти з ними на пологи,– розповідає Марина.– Я відмовляла, бо мені здавалося, що маю замало життєвого і робочого досвіду. Вважала, що надто молода для цього. Коли мені виповнилося 30 років, чоловік зробив чудовий подарунок на день народження: навчання для доул і акушерок у Голландії, яке проводив всесвітньо відомий акушер-гінеколог Мішель Оден. Тож я туди потрапила. Відвідала їхні пологові центри. І тепер, коли подорожую іншими країнами, намагаюся вивчати їхні системи допомоги при пологах, подивитися зсередини, яка в них практика, досвід у цій сфері, як виглядають їхні родзали, що їхні протоколи говорять, що можна було б адаптувати для наших умов. От так до інструктора і консультанта додалася ще одна спеціальність – доула.

За два роки Марина супроводжувала більш як десяток породілей. Причому не лише в Рівному. Попередньо доула спілкується з подружжям. Разом обговорюють завдання кожного на пологах, говорять про те, що неприйнятно для жінки. У пологовому залі доула допомагає освоїтись, заспокоює, підтримує, нагадує про правильне дихання.

– Я бачу пологи з іншого боку, для мене це природний і приємний процес, який може стати для жінки потужним ресурсом,– продовжує розповідь Марина.– Мабуть, коли ти на своєму місці, то й сприймаєш усе інакше. Можу й добу в пологах провести, це нескладно. Моє завдання – дати жінці почуття впевненості. За статистикою пологи з доулою мають удвічі менше ускладнень чи позапланового кесарського. Жінка спокійна, не знервована, не налякана. Коли народжується дитина, у мене завжди очі на мокрому місці. Це так красиво! Коли ти можеш оцінити, що відбувається, то розумієш цінність і значення народження нового життя.

Нині Марина Попова-Веремчук займається улюбленою справою. Має власну школу батьківства, проводить для молодих матусь і татусів зустрічі з психологами, педіатрами та іншими фахівцями. Каже, що бачить себе у цій професії і в майбутньому. Розповідає, що за журналістикою не сумує, адже її сторінка в соцмережі більше нагадує блог, а не знудитися без спілкування їй допомагають молоді мамусі.

– У своїй вузькій ніші ти стаєш професіоналом. Хоча іноді бракує інформації про інші сторони життя,– додає Марина.– В журналістиці більше розмаїття тем. Інколи не вистачає роботи в колективі, є певна ностальгія за тим способом життя. Але, зважаючи на те, що в мене сім’я, двоє дітей та улюблена й цікава справа, сумувати ніколи. Я сама керую своїм часом і своїм життям. Можу один день присвятити лекціям і зустрічам, а інший витратити на рідних, свої захоплення. Нещодавно повернулася до занять танцями, ходжу в спортзал, кілька разів на тиждень – гуртки старшої доньки, наступного року будуть і в меншої. Мене все влаштовує. Подобається, як я живу, чим займаюся. Хотілося б, щоб моя галузь розвивалася активніше.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 4 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?