Скандал через котел у Рівному: на чиєму боці правда? | Газета 7 Днів

Скандал через котел у Рівному: на чиєму боці правда?

14.03.2019 14:22
Переглядів:759

Фактично щороку, щойно закінчується опалювальний сезон, в оселях мешканців Рівного зникає на кілька місяців гаряча вода. І хоча цю тимчасову незручність пояснюють профілактикою котелень і теплотрас, причина, як правило, обумовлена урізаними урядом лімітами на газ або накопиченими мільйонними боргами населення за спожите тепло. До того ж, при нинішній ціні на енергоносії гаряче водопостачання для Рівнетеплоенерго – доволі дороге задоволення. Щоб одним пострілом убити двох зайців: забезпечити рівнян влітку гарячою водою і уникнути чималих збитків, теплопостачальне підприємство вирішило завчасно встановити в одній з котелень міста котел, який працює на біопаливі. Та не там то було.

Благі наміри Рівнетеплоенерго викликали супротив мешканців сусідніх із котельнею на вулиці Герцена, 5а будинків, громадських активістів і деяких міських депутатів. Тепловиків звинуватили в грубому порушенні процедури встановлення твердопаливного котла, а головне – у забрудненні навколишнього середовища. Дехто навіть твердив, що встановлене обладнання працює на смітті, відтак отруює людей їдким, небезпечним для здоров’я димом.

Редакція «7 днів» звернулася до директора ТОВ «Рівнетеплоенерго» Олександра Корчинського, аби з’ясувати, що спричинило скандал довкола котельні на вулиці Герцена.

«Рівнетеплоенерго, яке орендує в міста цілісний майновий комплекс,– розповідає Олександр Корчинський,– виробляє теплову енергію на обладнанні, що працює на газі. Наше підприємство задля того, щоб у перспективі здешевити, а головне – мати можливість надавати незбиткову послугу з гарячого водопостачання вже цього літа, розробило разом із засновниками товариства інвестиційну програму. Нею, зокрема, передбачено встановлення на діючих котельнях поруч із газовими котлів, що будуть працювати на біопаливі. Наголошую, що біопаливом у конкретному випадку є виключно тріски, тобто деревина. Ні про яке сміття чи побутові відходи, як це поширювалося чутками, мови взагалі ніколи не було. Відверто кажучи, навіть не думав, що людська думка може бути настільки багатою на фантазію.

Отож, щоб не плутати два різні види генерації (на газі та біопаливі), ми хочемо, щоб наше дочірнє підприємство (Рівнетеплосервіс), яке вже працює кілька років, виробляло теплову енергію стовідсотково на біопаливі. Рівнетеплосервіс – це не якась «прокладка», як дехто твердить, створена на швидку руку, аби прокручувати якісь оборудки. Так-от, аби реалізувати свій задум, ми просимо міську раду надати дозвіл на суборенду частини приміщень у тих котельнях, де хочемо розташувати біогенерацію. Йдеться про площі, які взагалі не використовуються або на яких стояло не задіяне в технологічному процесі обладнання: одне – з 2004-го, а інше – з 2010 року.

Ось так виглядає інструмент досягнення мети: по-перше, подати гарячу воду, а по-друге, вийти з тих збитків, які Рівнетеплоенерго мало внаслідок постачання гарячої води. Тобто ми хочемо поставити котли на біопаливі, щоб надавати якісну послугу і при цьому не бути збитковими. Так, інвестор на свій страх і ризик встановив біокотел. Але це зроблено задля того, щоб заздалегідь бути готовим до подачі гарячої води влітку».

За подібною схемою, зі слів директора Рівнетеплоенерго, має намір працювати в перспективі теплопостачальне підприємство у Житомирі. До речі, не так давно запущена доволі потужна біо-ТЕЦ у Кам’янці-Подільському.

Олександр Корчинський запевняє, що закиди про те, нібито в котельні на вулиці Герцена встановлено старий котел і він завдає довкіллю неабиякої шкоди, виїденого яйця не варті.

«З приводу шкідливого для довколишнього середовища виробництва,– каже директор Рівнетеплоенерго,– наведу таке порівняння. На вулиці Курчатова у Рівному вже майже сім років працює котел, який має подібну технологію з обладнанням, встановленим у котельні на Герцена. І ніхто досі не мав жодних претензій до диму, що виходить з труби. Бо це екологічно чиста технологія. Той котел, що ми хочемо запустити на вулиці Герцена,– набагато новіший, із сучасним очисним обладнанням “Циклон”, яке виконує функцію потужного фільтра. Проект пройшов державну експертизу, в тому числі щодо впливу на довколишнє середовище. На сайті Рівнетеплоенерго розміщені всі документи і висновки. Такі котли використовуються в багатьох розвинутих країнах світу. Невже там усі настільки нерозумні, щоб труїти людей димом?»

Абсолютно безпідставними, запевняє Олександр Корчинський, є твердження про те, що твердопаливний котел на Герцена працював, за різними джерелами, від трьох днів до трьох тижнів. «Ті, хто це твердив, не дуже розуміються на виробничому процесі,– зауважує директор Рівнетеплоенерго.– Вони зняли на телефон трубу котла, що працює на газі. На твердопаливному котлі встановлено лічильник теплової енергії, де на екрані зафіксовано показник 1,5 гігакалорії. Це виробнича потужність цього котла за годину. І працював він не більш як півтори-дві години під час проведеного представниками заводу-виробника технічного запуску. Всі ці факти і докази ми надали громадським активістам та депутатській комісії, яка побувала в котельні на вулиці Герцена».

На думку Олександра Корчинського, спровокований довкола котельні скандал – спланована провокація тих, що хоче заробити собі політичний капітал на дешевому популізмі. Бо проти централізованого гарячого водопостачання може виступати лише той, хто живе у приватному секторі або користується бойлером. А як бути решті?

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
2 + 1 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?