До 900 гривень компенсації | Газета 7 Днів

До 900 гривень компенсації

21.03.2019 16:38
Переглядів:342

Таку суму податкової пільги можуть отримати батьки за навчання дітей у музичній чи спортивній школі.

Торік Верховна Рада ухвалила зміни до Податкового кодексу, відповідно до яких батьки, котрі офіційно працюють і витрачають кошти на позашкільне навчання своїх дітей, мають право на податкову знижку. Орієнтовний розмір компенсації – 18% від суми, витраченої на освітні програми. Таким чином уряд намагається стимулювати батьків активніше займатися позашкільним розвитком дітей.

Отож, з 1 січня 2019 року батьки, які записали дитину в музичну школу, спортивну секцію або на курси вивчення іноземних мов, можуть розраховувати на компенсацію від держави частини витрачених коштів. Єдина обов’язкова умова від держави – це офіційна угода із закладом освіти, у якій прописана інформація про надавача послуг, суму і терміни. За підрахунком експертів Центру громадського моніторингу та контролю, які досліджували цю тему, якщо протягом року батьки витратили на додаткове навчання дитини 5 тисяч гривень, то можуть отримати 900 гривень компенсації.

Щоправда, як наголосили в Головному управлінні ДФС у Рівненській області, тип освітнього закладу повинен відповідати вимогам законів України «Про позашкільну освіту» (від 22 червня 2000 року № 1841-III), «Про дошкільну освіту» (від 11 липня 2001 року № 2628-III) і «Про загальну середню освіту» (від 13 травня 1999 року № 651-XIV). Тобто заклад має нале5жати саме до сфери освіти, і ніяким чином не до сфери культури чи спорту.

Щоб отримати податкову знижку, батькам необхідно подати декларацію про доходи. Це можна зробити у податковій інспекції (Центрі обслуговування платників) за місцем реєстрації або онлайн через електронний кабінет. Також потрібно подати паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про народження дитини, заяву на отримання знижки, угоду з навчальним закладом, а також усі квитанції про оплату навчання. Подати документи можна особисто або поштою. Гроші мають бути зараховані на банківський рахунок протягом 60 днів від подачі документів.

Згідно з поясненнями Державної фіскальної служби, податкова знижка оформлюється в поточному році за попередній календарний рік. При цьому компенсацію за 2018 рік можна оформлювати лише за витрати після 28 липня, коли закон набув чинності. Документи для отримання компенсації за минулий рік можна подавати до 31 грудня цього року.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 2 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?