Одним – збільшені пенсії, іншим – одноразові доплати | Газета 7 Днів

Одним – збільшені пенсії, іншим – одноразові доплати

21.03.2019 13:33
Переглядів:1283

За даними головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області, з 1 березня цього року пенсію автоматично проіндексували для понад 50 тисяч рівнян. 

Про те, на скільки зросли пенсії та хто отримає одноразову індексацію, розпитуємо в заступника начальника головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області Тетяни ПАНАЩУК.

– Для якої категорії пенсіонерів було перераховано пенсії з 1 березня?

– Автоматично пенсії перераховані шляхом осучаснення показника середньомісячного заробітку на 17 відсотків для понад 258 тисяч пенсіонерів Рівненської області. З них  майже 50 тисяч осіб – пенсіонери міста Рівне. Проіндексовано всі пенсії, призначені за зверненнями, які надійшли по 31 грудня 2018 року та розмір яких обчислено відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон 1058): пенсії за віком, по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника. Стосується осучаснення виплат і тих, хто отримує пенсії згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», призначених (перерахованих) із застосуванням показника середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески 3764,40 гривні. Також  проіндексовані пенсії учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 1. При обчисленні цих пенсій, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1210, використовували показник середньої заробітної плати 928,81 гривні, а з 1 березня він становить 1086,71 гривні (928,81 х 1,17).

– Хто з пенсіонерів не отримав у березні підвищеної пенсії?

–  Перерахунку не підлягають пенсії, які призначені на умовах спецзаконів: науковцям, держслужбовцям, посадовим особам місцевого самоврядування, суддям, депутатам, прокурорам. Але якщо розмір пенсії, обчислений за нормами Закону 1058, більший за розмір пенсії, обчислений за нормами Закону України «Про державну службу», з 1 березня без додаткового звернення пенсіонера  проводиться автоматичне переведення на більш вигідний варіант трудової пенсії.

– На скільки зросли виплати пенсіонерів?

– Мінімальна сума, на яку зросли пенсії, становить 100 гривень. У Рівному таку доплату до пенсії отримали майже 27 тисяч осіб. Найбільший розмір доплати – понад тисяча гривень.

– Поясніть, будь ласка, хто з пенсіонерів може розраховувати на одноразову доплату?

– Йдеться про пенсіонерів, розмір пенсій яких після проведеного з 1 березня осучаснення становить менше ніж 40 відсотків мінімальної заробітної плати (4173×40% = 1669,20). Другою умовою для призначення одноразової виплати є наявність стажу для призначення мінімальної пенсії (20 років для жінок і 25 років для чоловіків, якщо пенсію призначено до 1 жовтня 2011 року; 30 років для жінок і 35 років для чоловіків, якщо пенсію призначено після 1 жовтня 2011 року). Для цих категорій осіб встановлено одноразову доплату в розмірі 2410,17 гривні (прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, встановлений на 1 січня цього року та збільшений на коефіцієнт 1,61 (1497 х 1,61).Одноразову доплату до пенсії виплачуватимуть двома частинами (по 1205 гривень) – у березні та квітні.

 Одноразову доплату не включатимуть до середньомісячного сукупного доходу сім’ї під час розрахунку розміру житлової субсидії та визначення права на надання пільг.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Коментарі

Петрович

Про проблеми переважної більшісті інвалідів і пенсіонерів можновладці взагалі не турбуються, і покинули їх напризволяще – нехай виживають як можуть. В 2014р. пенсія була біля 100 долларів, тепер лише 50 долларів. Знедолені люди вимушені стояти перед вибом: на мізерну пенсію купити ліки чи їжу. В той же час де-хто в Україні отримує пенсію 2148 долларів, що в 43 рази більше, ніж отримують більшість пенсіонерів України. У Швеції, наприклад, максимальна і мінімальна пенсії між собою різняться лише в 6 раз, крім того, їхнім пенсіонерам безкоштовно надаються медичне обслуговування і медикаменти. А старість і хвороби чекають на кожного.

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 13 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?