Ніч перед виборами | Газета 7 Днів

Ніч перед виборами

28.03.2019 16:56
Переглядів:1118

Урізану на годину, її багато хто з нас проведе в роздумах про доленосний для нашої країни вибір Президента, а отже майбутнього України. Тим паче що «проти всіх» кандидатів проголосувати не вийде. Зате ненавмисне зіпсований бюлетень виборці матимуть можливість замінити.

Перехід на літній час, який відбудеться в ніч перед виборами, з 30 на 31 березня,– не єдина особливість нинішньої президентської кампанії. Чого лише варта кількість офіційних претендентів на найголовнішу в державі посаду! Через рекордну кількість кандидатів, яких цього року зареєстрували 39, виборцям у першому турі видаватимуть на руки найдовший в історії України бюлетень – довжиною 80 сантиметрів. Та головне – українці мусять обов’язково визначитися з кандидатом, за якого віддадуть свій голос, бо на цих виборах вперше в бюлетені не буде графи «проти всіх».

Рівняни голосуватимуть на виборах Президента у Польщі, Чехії, Німеччині, США. Загалом виборчі дільниці працюватимуть у 72 країнах світу.

Звісно, це далеко не всі нововведення, котрі більш чи менш суттєво відрізняють цьогорічні президентські вибори від попередніх. Скажімо, на нинішнє волевиявлення, за яким стежитимуть 2344 спостерігачі від міжнародних організацій та іноземних держав, не допущено представників Російської Федерації. Тепер навіть через суд не зможе проголосувати той, кого немає у списку виборців. Мабуть, саме ця умова зумовила небувалі досі черги у відділі ведення державного реєстру виборців Рівненського міськвиконкому. Попри песимістичні прогнози, за різними соціологічними дослідженнями, свою готовність взяти участь у виборах Президента України задекларували майже 84% опитаних, а це непоганий показник.

Працювали до півночі

25 березня був останній день, коли можна було внести зміни у списки виборців, зокрема змінити своє місце голосування. Відтак черга до відділу ведення державного реєстру виборців міста Рівне з охочих це зробити розтягнулася метрів на десять. Працівники відділу працювали до «останнього клієнта», аби проголосувати 31 березня на президентських виборах змогли всі, хто цього бажає.

Начальник відділу ведення державного реєстру виборців міста Рівне Анна Зелінська:

– Цього року працівники відділу прийняли близько 2200 заяв від людей, які змінювали місце голосування, місце реєстрації чи виборчу дільницю. Це на 700 заяв більше, ніж на минулих виборах Президента. У 2014 році ми прийняли півтори тисячі заяв про зміну місця голосування. Але те, що в нас люди всі важливі справи люблять відкладати до останнього дня, залишилося незмінним. Як і в минулі роки, ажіотаж припав на останні три дні, тож 25 березня наш відділ, аби прийняти всіх бажаючих, працював до півночі. Для виборців у процедурі зміни виборчої дільниці, порівняно з попередніми виборами, не відбулося ніяких змін. Єдине, що тепер бланки заяв програма підтягує та заповняє автоматично, а людина лише перевіряє свої дані і підписує документ. Відтак цей процес забирає значно менше часу.

За даними ЦВК, послугою тимчасової зміни місця голосування на виборах президента 2019 скористалися понад 240 тисяч виборців. Найбільша кількість громадян, які змінили виборчу дільницю, зареєстрована в східних областях.

За словами пані Анни, найчастіше змінюють виборчу дільницю, якщо людина не зареєстрована у місті, але тут працює, та якщо фактично проживає, хоча зареєстрована в іншому місці. Також звертаються ті, хто на час виборів їде за кордон. Члени виборчих дільниць змінюють дільницю, аби проголосувати там, де будуть працювати у день виборів.

Посвідчення щодо зміни місця голосування одноразове, і в разі проведення другого туру виборів процедуру потрібно буде повторити.

– Приходять люди різного віку: як молодь, так і досить похилого віку рівняни,– каже Анна Зелінська.– Приносять путівки, квитки, трудові договори – всі ці документи є підставою для зміни місця голосування. Зверталися рівняни, які будуть голосувати в Німеччині, Польщі, Чехії, Сполучених Штатах Америки. Якщо країна невелика, там може бути всього одна дільниця, а от у Польщі, Німеччині, Штатах, наприклад, працює декілька виборчих дільниць. Тож люди обирали, куди їм зручніше і ближче добиратися.

У день виборів у Рівному можна буде проголосувати на сотні звичайних дільниць, восьми спеціальних при лікувальних закладах і одній тимчасовій – у СІЗО.

За даними відділу державного реєстру, у місті є 185 тисяч 440 виборців. З них проголосувати зможе 177 тисяч 563 особи. Решта – це ті, що, наприклад, зняті з реєстрації, але не звернулися до відділу, аби змінити місце голосування. Надалі у відділі державного реєстру виборців можна буде лише перевірити, чи ви точно є в списках. Також це можна зробити онлайн на сайті https://www.drv.gov.ua. У день виборів змінити місце голосування чи внести своє прізвище до списку виборців можливості не буде.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Коментарі

Stz

Кандидат Зе – это проект Хабад. Поищите в Сети ролики Ходоса. Сразу начнёте прозревать.

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
10 + 5 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?