Ми намагались огорнути теплом уваги кожного, хто потребує соціальної допомоги | Газета 7 Днів

Ми намагались огорнути теплом уваги кожного, хто потребує соціальної допомоги

29.03.2019 15:36
Переглядів:253

Найкращою ілюстрацією загальної картини зробленого є конкретні факти. Можливо, зі звіту про хід виконання в 2018 році заходів Комплексної міської соціальної програми «Турбота» ця картина видасться дещо пісною. Проте на ній проілюстровано багато яскравих аргументів теплої уваги міста Рівне до його соціально вразливих мешканців.

Комплексна міська соціальна програма «Турбота» діє в Рівному з 2016 року і розрахована на п’ять років. Реалізацію її заходів профінансовано торік з міського бюджету на суму понад 5930 тисяч гривень, що майже на мільйон гривень більше, ніж у 2017-му, та на 1696 тисяч гривень більше, ніж у 2016 році.

Тенденція до збільшення обсягів видатків спостерігається за всіма напрямами фінансування програми. Зокрема, торік більш як 1099 тисяч гривеньспрямовано на забезпечення статутної діяльності громадських організацій та на організацію їхньої роботи зі здійснення безкоштовного перевезення людей з інвалідністю, надання послуг психологічної реабілітації, соціальної адаптації осіб і дітей з інвалідністю в суспільство. Порівнюючи з 2017 і 2016 роками, це більше відповідно на164 та 505 тисяч гривень.

У підпорядкуванні управління функціонує Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Рівного (вул. Дубенська, 27/29) та Рівненський міський центр реабілітації інвалідів і дітей-інвалідів з порушенням опорно-рухового апарату «Крок» (вул. Чорновола, 40). Там отримують соціальні послуги 3205 громадян.

Протягом року придбано продуктових пакетів на 623 тисячі гривень для громадян похилого віку, осіб і дітей з інвалідністю та на організацію заходів і урочистостей, що проводяться в установах для підопічних. Видатки на підтримку цих громадян істотно збільшились. Для порівняння: аналогічні заходи в 2017 році профінансовано в сумі 446 тисяч гривень і майже 270 тисяч гривень у 2016-му.

Успішно реалізується започатковане 2017 року відшкодування витрат членам сімей загиблих для участі в міській програмі співфінансування проведення капітальних ремонтів, реконструкцій, опоряджувальних робіт багатоквартирних будинків та прибудинкових територій. Торік трьом особам відшкодували вартість їхнього внеску на суму 2,9 тисячі гривень.

Надано матеріальної допомоги на суму 2136 тисяч гривень. Виплачено грошове заохочення, проведено заходи та здійснено різні види соціальних виплат (щомісячних, щоквартальних, одноразових, щорічних) 3327 громадянам. Їх отримали учасники бойових дій і особи з інвалідністю внаслідок Другої світової війни; реабілітовані; члени сімей (один із батьків чи вдови) учасників бойових дій, які загинули в Афганістані, та особи з інвалідністю, яка пов’язана з участю у бойових діях в Афганістані. У цьому переліку є також почесні громадяни міста Рівного та вдови громадян, яким було присвоєно таке звання; соціально активні особи з інвалідністю за їхні досягнення; перекладачі-дактилологи. Не забули й про жодного довгожителя міста, яких привітали з нагоди їхніх 90- і 100-річних ювілеїв. Як і про мешканців Рівного з числа постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, осіб з інвалідністю І групи по зору та тих, які пересуваються на інвалідному візку; про сім’ї, в яких проживає 2 і більше осіб з інвалідністю; а також сім’ї, де дитину з інвалідністю до 18-річного віку виховує один із батьків. Видатки на такі цілі суттєво зросли у порівнянні з попередніми роками. Торік це дало можливість охопити виплатами на 295 осіб більше, ніж у 2017-му, і на 356 осіб більше, ніж у 2016 році.

Щоб задовольнити потребу соціально вразливих категорій рівнян в отриманні актуальної інформації про життя міста й консультаційної допомоги, безкоштовно забезпечили їх газетою «Сім днів». У 2018 році передплачено 1849 примірників тижневика. Фахівці нашого управління готують і публікують у вкладці до газети «Сім днів» – «Турбота – інформаційно-громадський вісник» – різноманітну інформацію, якої найбільше потребують зацікавлені категорії наших читачів. Проведено оплату виготовлення чотирьох випусків вісника.

Провести людину в останню путь тепер теж обходиться в копієчку. Тож ми матеріально підтримали 152 осіб, які здійснили поховання нужденних близьких і рідних, що не були застраховані у системі загальнообов’язкового державного страхування. На цю суспільну потребу та на участь у ритуальних заходах використали майже півмільйона гривень.

Значно збільшились видатки на виконання заходів соціального захисту учасників антитерористичної операції, членів сімей загиблих (померлих) учасників АТО та Революції гідності. На їхню реалізацію торік спрямовано близько 1371 тисячі гривень, що майже на 400 тисяч гривень більше, ніж у попередньому році. Поясненням такого зростання обсягів фінансування є підвищення розмірів виплат та впровадження нових видів виплат.

Так, суттєво зросли й розміри щомісячних та одноразових виплат родинам загиблих (померлих) учасників АТО і Революції гідності та особам з інвалідністю внаслідок участі в АТО, на які спрямовано 471,47 тисячі гривень. Ці цифри свідчать, що в нашому місті, на превеликий жаль, збільшується кількість осіб, які мають інвалідність внаслідок отриманих під час участі в АТО травм, поранень і захворювань. За останній рік кількість сімей загиблих учасників АТО зросла у зв’язку з придбанням ними житла в місті Рівному за рахунок коштів державного бюджету та переїздом на постійне місце проживання.

Виплату грошової допомоги для часткової компенсації витрат на оплату житлово-комунальних послуг 216 особам із числа членів сімей учасників АТО за фактичні місяці їхнього перебування в АТО профінансовано в сумі, що становить майже півмільйона гривень.

Протягом року на алеї Слави (кладовище «Нове») коштом міста встановлено два пам’ятники на могилах загиблих в АТО загальною вартістю майже 118 тисяч гривень.

Крім того, 2018 року започатковано проведення цільових виплат для вирішення соціально-побутових питань ветеранам війни – добровольцям, які брали участь в антитерористичній операції у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України. Відповідний статус їм встановлено згідно з рішенням обласної комісії із надання статусу ветерана війни – добровольця, учасника бойових дій, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, утвореної відповідно до розпорядження голів облдержадміністрації та обласної ради від 25 травня 2017 року № 284/40. Протягом року 23 ветеранам війни – добровольцям проведено виплат на загальну суму 285,71 тисячі гривень.

Уже цього року завдяки дії програми позитивно вирішено питання щодо забезпечення участі членів сімей загиблих учасників АТО в ранковому церемоніалі вшанування пам’яті загиблих учасників АТО, що проводиться в день загибелі в Міністерстві оборони України. Кожному членові сімї для поїздки надається тисяча гривень грошової допомоги.

Підсумовуючи, зазначу, що завдяки дії програми місто отримало можливість швидко реагувати на вирішення проблемних питань соціального захисту та створення для різних категорій наших співмешканців більш комфортних умов для їхнього проживання.

Олена ПЕТРИК, заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Рівненського міськвиконкому

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
12 + 0 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?