Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
29
30
 
Квітень 2019
 

Інспекція пише акти, забудовник своє провадить | Газета 7 Днів

Інспекція пише акти, забудовник своє провадить

04.04.2019 16:10
Переглядів:935

У Рівному тривають пристрасті навколо зведення торгово-розважального центру на вулиці Чорновола.

У лютому в Рівному зчинився гучний скандал через зведення на вулиці Чорновола торгово-розважального центру. Цього разу будівництво не тільки пересварило між собою управління ДАБІ в Рівненській області та забудовника, а й втягнуло в конфлікт одного із заступників міського голови Рівного. Як далі розвивалися події довкола суперечливого об’єкта, з’ясовувала в представників Держархбудінспекції журналістка «7 днів» і ось про що довідалась.

Ігор Стасюк, виконувач обов’язків начальника управління ДАБІ в Рівненській області:

– Перевірка будівництва на вулиці Чорновола у Рівному розпочалася зі скарги Мазурка Т.І. У своєму зверненні рівнянин написав про те, що на вулиці Чорновола ведеться будівництво без паспорта об’єкта. Відтак він вимагав з’ясувати, що саме там будується, чи має забудовник необхідні дозволи, чи здійснюється авторський і технічний нагляд.

Інспектор ДАБІ, який виїхав на перевірку, встановив, що справді у вказаному місці ведуться будівельні роботи без дозвільних документів. За фактом виявлення самочинного будівництва був складений акт і протокол на рівнянина Руслана Зарембу, який є замовником цього будівництва. Інспектор видав припис про зупинення підготовчих та будівельних робіт до отримання дозволу на їхнє проведення. Також був накладений штраф за адміністративне правопорушення (виконання будівельних робіт без дозвільних документів) у розмірі 51 тисяча гривень.

22 лютого штраф був сплачений у повному обсязі. Тобто людина визнала, що постанова винесена правомірно. Втім, це не дає їй права на подальше будівництво без дозвільних документів. Забудовнику дається час на усунення порушення, після цього знову проводиться перевірка. Якщо порушення не усунуте – знову виноситься відповідний припис і застосовуються штрафні санкції. Якщо забудовник і далі не реагує (не усуває порушення), то ДАБІ має право готувати документи на демонтаж такої незаконної споруди.

Ситуація ускладнюється тим, що тепер забудовник не реагує на приписи інспектора ДАБІ і не з’являється на будівництво в той час, на коли призначено перевірку. Згідно із законом, її можливо провести тільки у присутності замовника або його уповноваженого представника. Ми спрямували документи в правоохоронні органи, аби там допомогли нам забезпечити явку представника забудовника на місце будівництва для проведення перевірки. Але поки що ситуація не змінилася.

Тим часом інспектор, який виїжджає на будівництво, бачить, що воно триває. Можливо, замовник уже отримав дозвіл на його здійснення, але, поки не проведена перевірка, ми цього не знаємо.

Крім того, паралельно була ще одна перевірка – стосовно видачі містобудівних умов та обмежень. За її результатом також було складено акт і винесено рішення про скасування дії цих містобудівних умов та обмежень.

Ольга Карпець, юрист ДАБІ:

– Містобудівні умови, які видавалися на будівництво торговельно-розважального центру на замовлення громадянина Заремби, мають ознаки порушень. Основне з них – розміщення об’єкта в зоні Р1 (це рекреаційна зона, куди віднесені парки, сквери, зони, території, які використовує населення для відпочинку). Щоб у цьому місці можна було збудувати торгово-розважальний центр (тим більше що, можливо, на нього є потреба в новому житловому мікрорайоні), для початку потрібно змінити містобудівну документацію і цільове призначення зазначеної земельної ділянки. Відтак інспектор, який проводив перевірку, виніс рішення про скасування цих містобудівних умов та обмежень.

Громадянин Заремба звернувся до Рівненського окружного адмінсуду з позовною заявою визнати протиправним і скасувати рішення інспектора про скасування дії містобудівних умов та обмежень. При цьому замовник подав заяву про забезпечення позову. Ухвалою суду було зупинене рішення інспектора про скасування дії містобудівних умов та обмежень до того часу, поки суд не розгляне позов та не прийме рішення у цій справі. Відповідно містобудівні умови, видані управлінням містобудування та архітектури міськвиконкому неправомірно, залишаються чинними. Ми подали апеляційну скаргу проти цього. Крім того, звернулися до суду з вимогою, щоб інспекцію долучили до справи як учасника процесу. Очікуємо на чергове засідання.

Ігор Мічуда, начальник управління ДАБІ в Рівненській області:

– Щодо ситуації, яка склалася, можу сказати лише одне: всі мають право на будівництво, але воно повинне починатися з отримання дозвільних документів. Я щиро радий, що забудовник, взявши дозвіл, тепер на законних підставах здійснює його. Отож ми вкотре підтвердили, що ДАБІ недарма їсть свій хліб, у нас усі рівні і всі мусять дотримуватися норм чинного законодавства. Адже досі будівництво на Чорновола було самобудом, і забудовник, сплативши штраф, визнав цей факт.

Відтак відпадає логіка в усіх закидах у бік управління ДАБІ й мене особисто щодо корупційної складової. У статті, на моє переконання, замовленій проти мене, йдеться про те, що буцімто я не дав дозвіл на будівництво. Поясню ще раз. Об’єкт розташований на території міста Рівне. Згідно із законодавством, дозволи на об’єкти складності СС1 та СС2 видає Рівненське міське управління державного архітектурно-будівельного контролю, а СС3 – Державна архітектурно-будівельна інспекція України, що в Києві. То де логіка тих, хто мене звинувачує, якщо я ніяк не впливаю на видачу чи невидачу дозволу на будівництво?

Хочу, щоб усі зрозуміли: якби у забудовника на початок перевірки був дозвіл на будівництво, то не виникло б ніяких мітингів, статей та обговорень.

Але, видно, хтось дуже вже хотів очорнити моє ім’я. Порушені кримінальні провадження проти мене та деяких громадських організацій, до яких я маю відношення, за надуманими, як на мене, причинами. Надходять погрози мені та моїм рідним. Для боротьби зі мною залучені люди з, м’яко кажучи, не дуже хорошою репутацією. Ім’я одного з них (він, до слова, є учасником АТО), згідно з реєстром, фігурує у справах про незаконне зберігання зброї, заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, непокору працівникам поліції – і це лише за останні два роки.

Щодо всього написаного в електронних ЗМІ – дякую всім за піар. Але попереджаю: всі ті, хто поширював про мене неправдиву інформацію, будуть відповідати згідно з чинним законодавством про захист честі й гідності в судах.

Що стосується управління містобудування та архітектури міськвиконкому, яке неправомірно видало містобудівні умови та обмеження для будівництва торговельно-розважального центру на вулиці Чорновола, то ми продовжимо спілкуватися з ними в судовому порядку. Як я вже сказав, всі мають діяти в рамках законодавства – чи то приватна особа, чи ціле управління.

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
7 + 9 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?