Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
29
30
 
Квітень 2019
 

Куди звертатися, якщо вкрали кришку люка | Газета 7 Днів

Куди звертатися, якщо вкрали кришку люка

04.04.2019 10:01
Переглядів:521

Останніми роками на вулицях Рівного, зокрема в зелених та пішохідних зонах, замість уже звичних чавунних кришок на люках каналізаційно-водопровідних мереж, з’явилися шестигранні залізобетонні конструкції. Серед комунальників їх називають коротко – «таблетки». Сказати, що вони поступово витісняють вже звичні кришки було б перебільшенням. Однак у «Рівнеоблводоканалі» не приховують, кількість чавунних кришок люків у місті таки поступово зменшується і не за горами той час, коли вони взагалі зникнуть з міських вулиць.

 

Щорічно працівники підприємства ремонтують та міняють близько 150 кришок на своїх водопровідно-каналізаційних мережах. Втім, навіть незважаючи на це, просять рівнян, які побачили десь у місті, що немає кришки люку, одразу повідомляти за цілодобовими номерами телефону диспетчерської служби - 26-74-44 або 050-375-40-70. Якщо ці мережі на балансі «Рівнеоблводоканалу», аварійна бригада зможе більш оперативно зреагувати і закрити колодязь. В інших випадках – аварійно-небезпечне місце загородять, а інформацію про відкритий люк передадуть його балансоутримувачу.

- Колись чавунних люків у нас в місті було багато. Вони і досі стояли б, якби свого часу їх не познімали злодії, які потім за кілька гривень здавали їх як брухт у пункти прийому вторинної сировини, — розповідає начальник служби каналізаційного господарства Андрій Чегодаєв. - У Рівному було два пікових періоди крадіжок - наприкінці 90-х та на початку 2000-х. Тоді, пам’ятаю, за одну ніч могли зняти до двох десятків кришок люків, тим самим наражаючи на небезпеку як водіїв, так і пішоходів.

У Рівному є понад 40 тисяч люків усіх форм власності: приватних, відомчих, водоканалу тощо. І це лише ті, що встановлені на водопровідно-каналізаційних мережах. А додайте до цього люки на колодязях зв’язку, газу, тепломережах. Біля кожного з них працівника поліції чи комунальника не поставиш. Та й перевірити за день, де кришка ще є, а де її вже зняли, просто фізично не можливо. Тому з мисливцями на чавун працівники водоканалу намагалися боротися по-своєму — спробували ставити на кришки люків засувки. Однак вже згодом стане зрозуміло, що такі заходи себе не виправдають. Сталь, з якої ці засувки виготовлені, під дією випаровувань, швидко іржавіла та перегнивала.      

Ще один спосіб боротьби зі злодіями частково дав свій ефект, проте виявився затратним. На водопровідно-каналізаційних люках почали ставити клеймо «Рівнеоблводоканалу». У такий спосіб марковані люки, які крадії зняли і здали у пункти заготівлі вторинної сировини, можна було упізнати серед решти і повернути власнику. І такі випадки були, щоправда, не дуже часто.

А ще «Рівнеоблводоканал» почав ставити на колодязі, з яких познімали чавунні кришки люків, залізобетонні конструкції – «таблетки». Щоправда, згідно з існуючими стандартами, лише там, де немає транспортного навантаження.

- З 2004-го по 2012 роки лише на наших каналізаційних мережах було встановлено близько двох тисяч таких «таблеток», — продовжує пан Чегодаєв. - Вони мають вигляд шестигранників із металевим обрамленням. Це був вимушений захід, але тоді він себе добре зарекомендував. Ставили там і полімерні з композитних матеріалів. Хоча в глобальному плані проблему це не вирішувало. За існуючими правилами, такі конструкції можуть бути лише на колодязях, що розміщені в межах зелених та пішохідних зон. Але я переконаний, що з часом з’явиться матеріал, люки з якого підходитимуть на всі види колодязів. Він буде довговічний, а головне – не цікавий  заготівельникам металу.

Ситуація змінилася лише після того, як правоохоронці стали більш прискіпливо контролювати пункти прийому металу. Та й самих чавунних люків у місті стало значно менше. Одні вкрали, інші — від часу зносилися і поламалися, оскільки метал із якого вони виготовлені, не такий якісний, як використовувався за часів Польщі. Ті ж, що залишилися — здебільшого у людних місцях, там, де непомітно їх не знімеш.

Нині, за словами пана Чегодаєва, випадки крадіжок кришок люків поодинокі. 

До слова, в європейських країнах проблем із крадіжками кришок люків взагалі не існує. Хоча вони теж виготовлені із чавуну. До того ж значно кращої якості. Проте знімати їх там ніхто не думає, оскільки люди думають про безпеку інших. Та й здати їх просто буде нікуди – ніхто не прийме через дуже високі штрафи. 

Джерело: http://vodarivne.com 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
4 + 10 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?