Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
29
30
 
Квітень 2019
 

Операція на відкритому серці | Газета 7 Днів

Операція на відкритому серці

11.04.2019 17:22
Переглядів:515

Першу в області, її успішно провели минулої п’ятниці в Рівненській центральній міській лікарні.

Це вже зараз можна зітхнути з полегшенням. А перед цією непересічною в історії медицини краю подією помітно хвилювалися всі. В тому числі й столичні хірурги, за плечима яких десятки, а то й сотні таких операцій. Попри всі старання важко давалося зберігати незворушний спокій начальникові міського управління охорони здоров’я Вікторові Іськіву, головному лікарю медзакладу Євгенові Кучеруку та його колегам. Не був винятком і міський голова Володимир Хомко, який завітав до лікарні, щоб морально підтримати як медиків, так і їхню першу пацієнтку.

Причину загального хвилювання пояснив завідувач відділу анестезіології та інтенсивної терапії Національного інституту хірургії і трансплантології ім. О. О. Шалімова АМН України Андрій Мазур, який разом зі своїми київськими колегами приїхав у Рівне, щоб провести майстер-клас для медиків центральної міської лікарні:

– Простих операцій із застосуванням анестезії не буває. Кожна людина – індивідуальна, тому не буду казати, що це най-найскладніша операція. Для моїх колег з нашого інституту це буденна операція. Але вона – визначна подія для Рівного, області, адже тут розпочинає історію велика серцева хірургія. Якісна медична допомога має бути доступною для всіх. Рівне зробило дуже вагомий крок у цьому напрямі.

На щастя, все склалося добре. Операція, що тривала кілька годин, зі слів головного лікаря центральної міської лікарні Євгена Кучерука, проведена успішно. Пацієнтка почувається добре. З п’ятниці до понеділка вона перебувала у реанімаційному відділенні, а далі її перевели в палату, де жінка вже почала ходити. 

– Все добре, ми задоволені,– каже Євген Филимонович.– Це результат кількарічної тісної спів­праці з клініками Польщі, Німеччини та Швейцарії. Ми довго готувалися до цієї події, продовжуємо підготовку спеціалістів, які нині асистентували київським лікарям, а в недалекому майбутньому будуть проводити такі операції самостійно. Водночас дякую директорові Національного інституту хірургії та трансплантології імені Шалімова Олександру Усенку. Якби не його підтримка, проведення операції на відкритому працюючому серці у Рівному було б неможливим.

Операції на відкритому робочому серці проводитимуться за участі столичних спеціалістів щомісяця. Наступна, зокрема, запланована на травень.

Пряма мова

Міський голова Рівного Володимир ХОМКО:

– Пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями дуже багато. І не тільки в нашому місті, а й по всій Україні. Такі, як ця, складні операції на серці неможливо було б проводити в Рівному, якби не новітнє обладнання. Лише один ангіограф, який купили за 25 мільйонів гривень, обійшовся міському бюджету в 13 мільйонів. Наша центральна міська лікарня готова до медичної реформи. Думаю, вона займе гідне місце в галузі охорони здоров’я області. Дуже вдячний всім, хто причетний до підготовки і проведення цих перших операцій. Сподіваюся, що вони в нас проводитимуться систематично і всі неодмінно будуть успішними.

Завідувач відділу кардіохірургії Національного інституту хірургії і трансплантології ім. О. О. Шалімова АМН України Артур ГАБРІЄЛЯН:

– На Рівненщині це перша операція з аорто-коронарного шунтування. У пацієнтки виявлені ураження судин серця. Операція спрямована на те, щоб вилікувати жінку від цієї патології. Тобто ми з її ж судин сформували нові й замінили ними пошкоджені. Хоча в Україні подібні операції на відкритому працюючому серці проводяться з 1978 року, вони донедавна були лише в Києві. У Рівному аорто-коронарне шунтування стало доступним завдяки міській владі, яка допомогла придбати дороге необхідне медичне обладнання. А це, зважаючи на зростання кількості серцево-судинних захворювань, сотні й сотні поставлених на ноги хворих людей.

Начальник міського управління охорони здоров’я Віктор ІСЬКІВ: 

– Проведена у Рівному операція на відкритому серці, зокрема аорто-коронарне шунтування,– дуже необхідна справа. Чому? Бо багато хворих і щороку збільшується кількість пацієнтів, що потребують оперативного втручання. Вже майже всі великі обласні центри мають можливості надавати хворим на серцево-судинні недуги надзвичайно ефективні сучасні медичні послуги. Відтепер вони є і в Рівному, отож наші пацієнти не будуть змушені їхати на операцію до Києва. 

Відрадно, що нас в усьому підтримує міський голова Володимир Хомко і міська влада в цілому. Завдяки їм протягом останніх років суттєво оновлено та зміцнено матеріально-технічну базу закладів охорони здоров’я Рівного. Так, торік для центральної міської лікарні не тільки купили ангіограф, а й капітально відремонтували приміщення в кардіологічному відділенні № 1 для хворих на інфаркт міокарда, де й розмістили ангіографічне обладнання. Тож цілком закономірно, що Рівне увійшло в першу трійку міст щодо задоволеності населення медичною допомогою за результатами проведеного Асоціацією міст України соціологічного опитування. Будемо старатися й надалі так тримати.

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
5 + 10 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?