Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
29
30
 
Квітень 2019
 

Чому міські діти їдуть вчитися в село | Газета 7 Днів

Чому міські діти їдуть вчитися в село

15.04.2019 13:09
Переглядів:363

Сільськогосподарські професії нарешті увійшли в топ інтере­сів молоді. Адже ключовими завданнями не тільки сучасного українського суспільства, а й усієї світової спільноти стали забезпечення людей продовольством і захист навколишнього простору, що стрімко руйнується і занепадає.

Цього року Мирогощанський аграрний коледж відзначить 80-річчя у статусі середнього спеціального закладу. З часу ж його утворення минуло майже 95 років. За цей період в історії коледжу відбулось багато перемін. Проте головні новації пов’язані з останніми роками, коли коледж взяв курс на дуальну освіту, тобто беззаперечне поєднання теоретичної підготовки з практикою у пропорції щонайменше 50 на 50. 

Реалізуючи цей курс, навчальний заклад з Мирогощі Дубенського району потрапив до четвірки аграрних коледжів України, які ввійшли у німецько-український проект «Сприяння розвитку професійної освіти в аграрних коледжах України». Проект фінансується Міністерством сільського господарства Німеччини. Наш коледж підписав угоди і в рамках виконання цих угод вже отримав для практичного навчання студентів технологічне обладнання на півтора мільйона гривень. Йдеться про обладнання для механіків, агрономів і технологів, зокрема й спеціалістів напрямку «технологія виробництва і переробки продуктів тваринництва». 

Мета проекту – поліпшення практичної підготовки студентів у сучасних умовах аграрного виробництва. У рамках проекту проводяться лекції, семінари та практична підготовка майбутніх спеціалістів у німецьких та українських навчальних закладах. Для цього німецька сторона й поставляє сучасне обладнання для проведення практичної підготовки студентів.

Студенти і викладачі коледжу в рамках реалізації проекту також мають можливість стажуватися упродовж шести місяців у фермерських господарствах Німеччини.

Матеріальна база Мирогощанського аграрного коледжу досить потужна: 69 навчальних лабораторій і кабінетів, комп’ютерний центр, лекційний, актовий і спортивний зали, плавальний басейн, бібліотека 

з майже 70 тисячами книг, стадіон, три гуртожитки.

Механізація, електрифікація, агрономія, технологія виробництва та переробки продуктів тваринництва – це традиційні напрямки підготовки спеціалістів у Мирогощі. Останнім часом до них додалися нові, зокрема «монтаж і обслуговування систем газопостачання» (за цим напрямком було вже два випуски), а також «зелене будівництво і садово-паркове господарство».

Агрохолдинги і невеликі сільськогосподарські, фермерські підприємства звертаються до нас за кваліфікованими працівниками, що можуть працювати у цих напрямках агрокомплексу. Переважно їх цікавлять агрономи, механіки, електрики.

Роботодавці, які беруть на роботу наших випускників, отримують фактично готових приступити до конкретної роботи фахівців. Адже вони під час навчання проходять практику в базових господарствах, з якими підписано угоди про практичне навчання механіків, агрономів, технологів. Наприклад, технологи практикуються на сирзаводах, зокрема на дубенському фірми «Комо», механіки – у базових господарствах, де є сучасна техніка і великі масиви землі.

У багатьох випадках робота практикантів навіть оплачується, отже, студенти мають можливість заробити вже під час навчання. Зокрема, коледж уклав угоду з аграрною фірмою «AGROS» (Республіка Польща) щодо проходження студентами виробничо-технологічної практики на її базі. Ця фірма, крім Польщі, має землі ще в Іспанії. Вона спеціалізується на вирощуванні цибулі, салатів та іншої зелені. Все там механізовано, то наші студенти під час практики ознайомлюються з новітніми технологіями вирощування сільгоспкультур та сучасною технікою для їхнього посіву, догляду й збирання. Потрапити на практику до «AGROS» для наших студентів велика удача, адже практика в цій фірмі також оплачується, причому за європейськими розцінками.

Близько 1250 студентів здобувають у Мирогощанському аграрному коледжі кваліфікації агротехніків, фахівців з організації та ведення фермерського господарства, квітникарів-озеленювачів, фахівців садово-паркового господарства, техніків-електриків, механіків, техніків-технологів з виробництва та переробки продукції тваринництва. Про підготовку цих спеціалістів дбають 116 педагогів.

Наш коледж готує спеціалістів, які можуть працювати за фахом на будь-якому сільськогосподарському виробництві, попри те що від нас вони випускаються з освітнім ступенем молодший спеціаліст. Для успішної роботи цього достатньо, а ось для кар’єрного росту – ні. Наприклад, молодшого спеціаліста можуть не призначити головним агрономом. Тому коледж має угоди з багатьма вищими навчальними закладами, де наші випускники можуть продовжити навчання і розвинути свою підготовку на скорочених термінах навчання. До того ж ЗНО за такого варіанту вступу до вишу не потрібне. Завдяки укладеним угодам наші випускники можуть продовжити навчання в Київському та Львівському національних аграрних університетах, Національному університеті водного господарства і природокористування в Рівному та інших вишах. Майже половина випускників Мирогощанського аграрного коледжу щороку вступає до навчальних закладів вищого ступеня, причому їх приймають там відразу на третій курс.

Інша важлива складова всебічної підготовки майбутнього спеціаліста – паралельне отримання ним суміжної робітничої професії та прав на керування автомобілями і тракторами. Тобто перспектива у молодих людей, які вибрали цей шлях, дуже хороша.

У всьому суспільстві нині зріє думка, що Україну витягне з кризи село. А село мають піднімати з колін кваліфіковані спеціалісти-аграрії. Ми робимо все, щоб наші випускники такими й були. Попри те що в коледжі є 69 навчальних лабораторій та кабінетів, основне навчання відбувається все ж не в кабінетах, а на полях, фермах, підприємствах агрокомплексу. Дуальна освіта – це не перспектива, а вже реальність для мирогощанських студентів. Причому завдяки угоді з німецькими аграріями і поставкам німецькою стороною обладнання на півтора мільйона гривень практикуються наші студенти на техніці й технологічних лініях найновіших зразків. Тому вони можуть бути конкурентоспроможними спеціалістами не тільки вдома, а й за кордоном.

Розпочавши свій шлях у професії в провінційній Мирогощі, багато наших випускників досягли реальних висот у своїй сфері. Скажімо, наш випускник В.В. Теслюк нині є доктором сільськогосподарських наук , професором НУБіП; І.С. Шилан працює заступником директора ТОВ «Західна агровиробнича компанія»; А.В. Мандзюк – начальником Дубенського РЕМ. Наші випускники започатковують і власний бізнес, господарюють на своїй землі: закладають сади, теплиці, ферми, спеціалізуються на вирощуванні овочів чи зернових культур. На жаль, є й такі, які після навчання елементарно їдуть на заробітки за кордон. Що ж, державі варто терміново міняти курс в аграрній політиці, аби ці люди не пропали для України безповоротно. Адже від них великою мірою залежить, яким буде майбутнє нашого села, а отже, й України в цілому.

Андрій ШЕВЧУК, викладач, голова комісії майстрів виробничого навчання Мирогощанського аграрного коледжу Рівненської області

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
3 + 0 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?