Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
29
30
 
Квітень 2019
 

КВУ: вибори відбулися без значних порушень | Газета 7 Днів

КВУ: вибори відбулися без значних порушень

22.04.2019 16:02
Переглядів:470

День голосування 21 квітня в Рівненській області загалом відбувся відповідно до стандартів чесних та вільних виборів. Офіційні спостерігачі КВУ зафіксували низку порушень виборчого законодавства, однак вони не були системними і такими, що могли суттєво вплинути на результати волевиявлення.

На всіх дільницях Рівненської області, де побували спостерігачі РОГО КВУ, у складах дільничних виборчих комісій був забезпечений кворум. Голосування розпочалося у встановлений законом строк – з 8 години ранку.

Майже на всіх дільницях, де побували спостерігачі Рівненського КВУ, члени комісій дотримувалися встановленого порядку видачі бюлетенів та голосування.

На різних дільницях були спроби проголосувати за посвідченням учасника бойових дій, закордонним паспортом, пенсійним та водійським посвідченням. Однак, члени ДВК відмовляли таким виборцям, адже це суперечить закону.

Значних черг на виборчих дільницях Рівненщини впродовж усього дня 21 квітня спостерігачі КВУ не бачили.

Впродовж дня голосування спостерігачі КВУ фіксували випадки невключення виборців до списків виборців на дільницях нашої області. Такі ситуації не були масовими. На дільницю 560934 в Рівному прийшло подружжя. Однак чоловік проголосувати не зміг, бо його не було в списку. Хоча ще три тижні тому, під час першого туру виборів, чоловікові і запрошення надійшло, і в списку прізвище значилося. Тож він не думав перевіряти щось напередодні другого туру.

На всіх дільницях Рівненщини, де були присутні представники РОГО КВУ, допустили офіційних спостерігачів та інших осіб, які мають право бути присутніми без дозволу і запрошення. Цього разу офіційних спостерігачів на дільницях Рівненської області було значно менше, ніж 31 березня.

Випадків суттєвих затримок під час процедури підрахунку голосів не було зафіксовано. Однак деякі ДВК, прийшовши здавати документи в окружну комісію 21 квітня, на протоколах ставили дату вже 22 квітня. Тож окружна комісія відправила їх на уточнення. І хоча такі ситуації є грубим порушенням законодавства, але їх можна пояснити намаганням окремих членів ДВК отримати оплату за роботу за два дні. А не спробою фальсифікації результатів голосування, - зазначають у КВУ.

Цікаві факти та курйози:

ТВО 152, м. Рівне, перед початком голосування члени ДВК не змогли самостійно відкрити сейф, в якому зберігалися бюлетені. Тому змушені були зламувати його разом із поліцейськими. Голосування на цій дільниці розпочалося вчасно.

ТВО 153, у с. Грушвиця Друга Рівненського району один член ДВК прийшов на роботу в нетверезому стані. Колеги його вивели в інше приміщення «протверезіти».

ТВО 154, у с. Панталія Дубенського району члени комісії дарували блокноти виборцям, які голосували вперше в житті.

ТВО 153, у Рівному подружжя пенсіонерів йшло голосувати. Але по дорозі чоловіку стало зле. До входу в дільницю він дійшов. Там члени комісії дали йому ліки і викликали «швидку». Чоловік ще встиг проголосувати і його забрали в лікарню. Це трапилося за кілька хвилин до закриття дільниці.

Інформвідділ РОГО КВУ

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
6 + 4 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?