Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
29
30
 
Квітень 2019
 

Шкільні дебати: перемога за ЗОШ №12 | Газета 7 Днів

Шкільні дебати: перемога за ЗОШ №12

24.04.2019 16:05
Переглядів:559

Учора, 23 квітня, у залі засідань Рівненської міської ради, що на Поштовій 2, відбувся дебатний турнір між командами старшокласників ЗОШ №12 та ЗОШ №15.

 

Оксфордські дебати – чітко структурований і спеціально організований публічний обмін думками між двома сторонами на актуальну тему. Дискусія команди пропозиції й команди опозиції спрямована на переконання у своїй правоті третьої сторони – так званого болота.

 

Регламент, чіткі і зрозумілі для всіх виступаючих правила щодо виступів представників дебатуючих сторін, а також бажаючих повідомити по темі інформацію чи висловити репліку, не дають можливості «гарячій» дискусії перетворитись на балаган. Тож думки і позиція кожного - чіткі й зрозумілі.

 

Усі виступаючі добре володіють голосом, жестами та емоціями, тому навіть перебої з електропостачанням, що були в той день у центральній частині міста, не завадили спікерам з обох команд демонструвати свою бездоганну підготовку.

 

 Подібні заходи розвивають і риторичні навики, і вміння швидко зібратись з думкою, а ще влучно, аргументовано та переконливо донести її до усіх присутніх. Не менш важливе - працювати у команді, аби змістовно та обґрунтовано вести діалог з іншими учасниками.

 

Команду пропозиції представляли учні ЗОШ №12. Вони відстоювали тезу про те, що відмінники непристосовані до життя в реальній дійсності. У свою чергу команда опозиції – учні ЗОШ №15, доводила, що непристосованість відмінників – це міф.

 

Які тільки аргументи не виголошували спікери з  обох сторін, аби привернути увагу болота до себе. Життя за формулою не розв’яжеш,  зони дискомфорту постійно стимулюють мозкову діяльність, відмінники орієнтуються виключно на оцінки і звикли виключно до шкільних умов життя – наголошувала пропозиція. Натомість опозиція апелювала: відмінник – не заучка, а заучка – не відмінник, золота медаль – трофей Сізіфа, правильно оцінює ситуацію – то вміє використати раціонально свій час.

 

Усі дотепні та влучні аргументи на ту чи іншу користь вправно рахувало професійне журі освітян:  В результаті їхня думка та чіткий облік усього почутого і побаченого визначили переможців.  А нею стала команда старшокласників ЗОШ № 12.

 

Оксана ПИЦЬКА

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
8 + 6 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?