Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
29
30
 
Квітень 2019
 

За полив городу доведеться платити більше | Газета 7 Днів

За полив городу доведеться платити більше

26.04.2019 12:55
Переглядів:312

Абонентам «Рівнеоблводоканалу», які проживають у приватному секторі і не мають водолічильника, щороку, починаючи з 1 травня по серпень включно, нараховується певна сума за полив присадибної ділянки. Якою вона буде цьогоріч, розповів заступник директора РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал» Микола Ткачук:

- Облік водопостачання проводиться за затвердженими нормами або за показниками повірених приладів обліку води. У нашому типовому договорі на послуги водопостачання та водовідведення чітко прописаний порядок надання послуг з поливу. Зокрема, у п. 3 зазначається площа поливу у «сотках», відповідно до території, а також площу зелених насаджень, саду, городу. Сума нарахувань за полив згідно з цими нормами, залежить також і від кількості опадів щомісяця. Якщо, наприклад, у червні дощить, то відповідно, й плата буде меншою.

Інформацію про середньостатистичні опади «Рівнеоблводоканалу» надає обласний центр з гідрометеорології. Утім, за підрахунками підприємства, абонент без водолічильника в середньому за добу використовує на полив 646 л або 0,64 м3, а за місяць — 20 м3. Тобто, якщо торік у травні споживач, який мешкає у приватному секторі і має лише водопостачання платив за місяць 193,20 грн, то цього року орієнтовна сума за полив становитиме 222,24 грн, тобто на 29 04 грн дорожче.

- Фактичний замір площ для поливу здійснює працівник нашого підприємства згідно з землевпорядними документами за попереднім записом у вікні № 1 у службі обліку і реалізації води за адресою: І. Вишенського, 6. А вже потім, відповідно до даної інформації, здійснюється нарахування, — додав Микола Ткачук.

До слова, якщо у помешканні не встановлений лічильник, а власник будинку садибного типу та члени його сім'ї мають ще й господарство (худобу, птицю), а також у власності є автомобіль або ж кілька, то це теж тягне за собою додаткові нарахуваннями згідно зі встановленими нормами.

- Тому ми завжди радимо нашим споживачам встановлювати водолічильники. Адже це на багато вигідніше. Із приладом обліку людина заплатить лише за фактично використану воду. Втім, нав’язувати щось ми не маємо права, бо це виключно право споживача встановлювати чи ні індивідуальні прилади обліку, — додав пан Ткачук.

Довідково: У Рівному за полив без лічильників сплачує 1891 абонент, у Гощанському районі — 660 та у Рівненському — 169. Із них додатково за витрати води, пов’язані із наявним у власності автомобілем — 1017. Для порівняння, кількість абонентів, які проживають у приватному секторі і мають водолічильники, становить 13826.  До слова, у 2016 році 725 мешканців приватного сектору встановили водолічильники, у 2017 — 886, у 2018 — 688.

Джерело: http://vodarivne.com/

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
3 + 3 =
More information?

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?