Архів новин

Комунальники Рівного влаштували квітковий хіт-парад | Газета 7 Днів

Комунальники Рівного влаштували квітковий хіт-парад

01.05.2019 20:05
Переглядів:758

Працівники міського тресту зеленого господарства цього сезону готові порадувати рівнян рекордною в історії підприємства кількістю вирощеної квіткової розсади. Для облаштування міських клумб і на потреби рівнян у величезному тепличному господарстві виростять понад півмільйона штук декоративних рослин. І комунальники ідуть до своєї мети повним ходом: ще з квітня в них уже справжнісінький квітковий хіт-парад.

Наша редакція відрядила свого кореспондента в міський трест зеленого господарства, де вирощують альтернативу штучним квітам, аби довідатись, що ж приготували комунальники рівнянам цього сезону.

Біля квіткового магазину тресту, що на вулиці Київській, 64, застаємо дизайнера міського тресту зеленого господарства Анну Пєхотіну. Насамперед просимо у неї поради, які квіти можна придбати, щоб вони цвіли яскраво і пишно весь сезон, до того ж були невибагливі у догляді. Фахівець запевняє, що саме такими є більшість рослин, які вирощують у тресті. І хоча основна його функція – озеленення міської території, але розсади вирощують із запасом, аби її вистачило і для потреб покупців, які завітають у магазин, і щоб виконати великі замовлення комунальних чи приватних підприємств.

Анна Пєхотіна робить невеличку екскурсію теплицею і при цьому пояснює:

– Ми вирощуємо переважно однорічні рослини. Більшість їх використовуємо на міських клумбах, які потребують за сезон 500–550 тисяч штук розсади. Тому, щоб місто квітувало весь сезон, висіваємо насіння на розсаду не все одразу, а поступово, через певний проміжок часу. Асортимент же декоративної розсади у нас великий, щороку він розширюється. Підбираємо, як правило, низькорослі види рослин, які б не затіняли одні одних, а взаємно доповнювали. Адже знаємо, що рівнянам дуже полюбилися так звані клумби-рушнички з контрастних візерунчастих квіткових композицій.

До речі, міські комунальники цього сезону вперше влаштовують виїзну торгівлю розсадою квітів біля кладовища «Нове». Про цей намір редакції стало відомо зі слів заступника міського голови Рівного Олексія Хмилецького.

Тимчасом як надворі ранки ще дихають зимовим холодом, у теплицях тресту так спекотно, що біля квіткової розсади працівниці пораються у футболках без рукавів. Уже зараз, наприкінці квітня, тут цвітуть сортові чорнобривці, віола, бегонія, пеларгонія, сон-трава, петунія, сурфінія, перила… Набираються сили, щоб у повній красі забуяти на міських клумбах чи прибудинкових територіях, агератум, целозія, сальвія, цинерарія, алісум, колеус, канни… Те різнобарвне море квітів, якими наповниться і якими славиться наше місто, бере витоки звідси, з тресту зеленого господарства.

.

Радить фахівець

На могилах посадіть гацанію

Таку пораду дає агроном тепличного господарства міського тресту зеленого господарства Лідія Мізюк і уточнює:

– Ця яскрава квітка цвіте все літо й аж до морозів. Вона має добре розгалужену кореневу систему. Рослина належить до землепокривних, отож щільно застеляє землю і цим самим оберігає її від пересушування.

Думки з приводу

Найкраща альтернатива штучним - живі квіти

 

Анна ПЄХОТІНА, дизайнер:

– У наш час завдяки розмаїттю пропозицій декоративних рослин, в тому числі закордонним поставкам, ми можемо дозволити собі придбати будь-які з них будь-якої пори роки. І за ціною вийде так само що за штучні, що за живі квіти. Але, як на мене, краще купити одну, навіть найдорожчу, укорінену троянду і посадити її (чи й подарувати комусь). Штучні ж квіти – це просто сміття: через якийсь час вони забрудняться, втратять свій вигляд – і все. То для чого взагалі ними користуватись?

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 1 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?