Архів новин

У Рівному сперечаються про перспективи модернізації теплозабезпечення | Газета 7 Днів

У Рівному сперечаються про перспективи модернізації теплозабезпечення

01.05.2019 17:59
Переглядів:551

Модернізовану котельню, що працюватиме на біомасі, презентували цими днями рівненським депутатам і журналістам.

Запуск котельні на вулиці Герцена, 5 у Рівному вже кілька місяців активно обговорюється в місті. Попри запевнення тепловиків про безпечність та енергоефективність місцеві мешканці виявляють занепокоєння.

Приватне підприємство, яке опікується подачею тепла і гарячої води в оселі рівнян – Рівнетеплоенерго – має на меті модернізувати до десятка котелень у Рівному, перевівши їх з газу на біомасу. Загальна вартість цього проекту – близько мільярда гривень. Інвестор – група компаній «Укртепло», що працює у сфері альтернативної енергетики. Серед іншого запланували встановити нові котли, паливом для яких будуть відходи деревообробного виробництва – тріски.

Директор Рівнетеплоенерго Олександр Корчинський розповів, що це дозволить здешевити виробництво тепла щонайменше на 10%, а також забезпечити гаряче водопостачання навіть улітку. 

У перспективі можуть зменшитись і витрати кінцевого споживача тепла та гарячої води. Твердопаливні котли встановлюють поруч із газовою генерацією, тобто за потреби чи виникнення буд-яких проблем є можливість повернутися до попередніх методів обігріву. Переконують, що за такими принципами працює більшість теплових компаній у Європі, а там екологічні стандарти значно вищі, ніж у нашій державі.

Така котельня вже працює у Рівному на вулиці Курчатова з 2011 року, а нещодавно ще одну таку запустили в селищі Клевань (Рівненський район). Нарікань від мешканців немає. Однак реконструкція котельні на Герцена, 5 та тестовий запуск нового котла викликав хвилю обурення у мешканців довколишніх будинків. Люди побоюються, що буде завдано шкоди екології, погіршиться якість повітря через викиди. Таку ж позицію мають і де­які депутати, тому на сесії міськради в березні не погодили передачу котелень у суборенду для продовження процесу модернізації.

Усі перестороги спробували спростувати ініціатори модернізації. На презентацію котельні запросили міських депутатів та журналістів. Тепловики розповіли, що новий котел – українського виробництва, його виготовили в Коростені на замовлення Рівнетепло­енерго. Працюватиме він виключно на біомасі (трісках). У ньому не будуть спалювати сміття чи відходи, як побоювалися люди, адже це технологічно неможливо. Рівень викидів, передбачений виробником, не перевищує допустимі норми. Громадські слухання не проводили, адже за законом вони не обов’язкові при встановленні обладнання такої невеликої потужності, як на Герцена, 5а. Матеріали цього проекту розміщені на сайті Рівнетеплоенерго, де всі зацікавлені можуть з ними ознайомитися.

– Ми прийшли на проблемне підприємство з великими боргами,– зазначив керівник Укртепла Іван Надєїн.– Вирішили зробити модернізацію, вкласти кошти. Досвід такої роботи є в Європі, там працюють схожі котельні, усі технології ми взяли звідти. Хочемо також оновити котельню на Соборній, готові встановлювати обладнання, яке вже оплачене. Чекаємо дозволів від міської ради. Однак зараз не зрозуміло взагалі, чи продовжуватимемо роботи. На вулиці Березовського теж плануємо встановлювати котел, він вже викуплений. Розробляємо проекти на ще дві котельні: на вулицях Будівельників і Макарова. Великий проект – реконструкція ТЕС на вулиці Князя Володимира. Це дії в рамках нашої інвестиційної програми.

Водночас депутати та екологи наполягають на організації громадського обговорення проектів модернізації усіх котелень, які планують втілювати у Рівному. Також наголосили на необхідності проведення оцінки впливу викидів на довкілля та оприлюднення цих відомостей. Представники теплової компанії вчергове заявили про відкритість і прозорість своїх дій.

Чи переконали сторони одна одну, стало відомо 25 квітня, на черговому сесійному засіданні Рівнеради, на якій депутати повторно розглянули питання про передачу згаданої котельні в суборенду. Це рішення дозволить тепловій компанії продовжити втілення своєї інвестиційної програми.

Пряма мова

Секретар Рівнеради Сергій ПАЛАДІЙЧУК:

– Для міста дуже важливі інвестиції, а також економія при забезпеченні теплом. Досить важливо, що нове обладнання котелень працюватиме паралельно з газовим, тобто у разі якихось непорозумінь можна повернутися до газу. Рівне прагне бути містом, яке послуговується передовими технологіями. Сподіваюся, що порозуміння таки знайдемо. Переконаний, інвестор має працювати і втілювати свої проекти, які дозволять економити та не завдаватимуть шкоди довкіллю. Але обов’язково слід зважати на думку громади й постійно комунікувати з мешканцями.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Коментарі

Микола

Та зробіть в котельні, що на Макарова хоть що небуть, тільки дайте на Юбілейний нарешті теплу воду. Вже котре літо не можна навіть помитись. Скільки ще можна знущатись над людьми? Давайте ту воду хоч раз на тиждень!

Василь

Для "немитого Миколи": купи собі електричний бойлер. Окрім тебе в нашому місті всі мають бойлери і чудово миються і в день і в ночі. А гарячої води не має в Рівному і Чернігові (саме звідти до нас прийшло Рівнетепло). От і подумайте чиї інтереси і в який спосіб лобіює міський голова. Таке враження, що пан мер не буде жити в нашому місті і йому "начхати", яким повітрям будуть дихати наші діти.

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
6 + 1 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?