Архів новин

Головний лікар став директором | Газета 7 Днів

Головний лікар став директором

03.05.2019 11:14
Переглядів:914

Щоб відстояти свого керівника, медики приходили до сесійної зали Рівнеради.

Пікетом і скандалом розпочалося чергове сесійне засідання Рівнеради минулого тижня. Суперечка була не через гроші чи політику, а через головну посаду в одному з найбільших медзакладів Рівного. До депутатів прийшло кілька десятків працівників центру ПМСД «Центральний» (колишня міська поліклініка № 2). Медики просили обранців, аби ті допомогли узаконити статус їхнього багаторічного керівника Олега Шрама.

Спочатку в сесійній залі неочікуваних відвідувачів просили дати депутатам можливість трохи попрацювати і не порушувати регламент ради. Згідно з цим документом виступи громадян заслуховують із 12-ї години, а не з 10-ї, коли починається засідання. Медперсонал та лікарі, що майже повністю заповнили зал, заявили, що готові чекати. Однак депутати очевидно не були готові до такого сусідства, тож вирішили таки заслухати відвідувачів у білих халатах.

Як уже писала наша газета, місяць тому відбувся кадровий конкурс на посаду директора центру ПМСД «Центральний». У ньому взяв участь лише один претендент – багаторічний керівник цієї медичної установи Олег Шрам. Він і став переможцем за рішенням конкурсної комісії. До її складу входять по два представники від управління, медичного закладу і громадських організацій. Комісія рекомендувала призначити Олега Шрама директором центру. Однак начальник міського управління охорони здоров’я Віктор Іськів не уклав із ним контракту. Саме це й обурило медиків.

До речі, того дня відбулося ще два кадрові конкурси (по ЦПМСД «Північний» та міській стоматполіклініці), контракти із їхніми переможцями також до дня сесії не були укладені. 

Голова первинної профспілкової організації центру ПМСД «Центральний» РМР Микола Гнатків зачитав звернення від імені 400 працівників центру. У документі, зокрема, йшлося про досягнення Олега Шрама на керівній посаді, про те, що заклад активно впроваджує медичну реформу та вважається одним із кращих в Україні. Медики наполягали, аби контракт із їхнім керівником таки був укладений. В іншому разі вони погрожували на Великдень перекрити вулицю Соборну. 

Водночас, за словами начальника міського управління охорони здоров’я Віктора Іськіва, існують юридичні підстави не підписувати контракт. Адже конкурс було оголошено на посаду, яка не прописана в статуті медзакладу. У цьому документі вказано, що центр ПМСД очолює головний лікар. А згідно зі змінами до законодавства, з 1 січня 2019 року керівником такого закладу має бути директор. Через це нововведення й були оголошені кадрові конкурси, і не лише в «Центральному». Однак статути колишніх поліклінік не були змінені. Тобто конкурс відбувся на неіснуючу посаду, наголосив чиновник. 

Заступник міського голови Галина Кульчинська зазначила, що звернулася за роз’ясненням щодо цієї ситуації до групи харківських юристів, які допомагали розробляти нормативні документи для втілення медичної реформи. На їхню думку, конкурси відбулися правильно, адже в штатному розкладі медичних установ прописана посада директора.

Щоб «розрулити» ситуацію, міський голова запропонував депутатам створити комісію і швидко знайти рішення. І вже за кілька годин депутати запропонували внести зміни до статутів медичних установ, вказавши, що в частині про найменування керівника воно вступає в дію з 1 січня 2019 року. «За» це рішення проголосували 38 обранців. Тож правову колізію усунули.

Керівник медичної галузі міста Віктор Іськів подякував депутатам, що «розв’язали йому руки», адже тепер він зможе підписати контракти не лише з Олегом Шрамом, а й з Андрієм Паролею (ЦПМСД «Північний») та Михайлом Басюком (міська стоматполіклініка).

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
12 + 0 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?