Архів новин

«Пивний» живіт видає алкоголізм | Газета 7 Днів

«Пивний» живіт видає алкоголізм

03.05.2019 11:39
Переглядів:717

Майже три роки наша країна живе за новим «пивним» законодавством. Із 1 липня 2015 року пиво юридично прирівняли до алкогольних напоїв. Але відтоді його любителів не поменшало. Принаймні, якщо судити за кількістю «пивних» животів.

Про те, що життя з пивом – прекрасне і легке, ми довгий час довідувалися з реклами. Саме вона активно заохочувала молодь до такого виду «культурного дозвілля». Був час, що прогулюватися з пляшкою пива було модно. Насправді ж культ пива відвертає людину від повноцінного життя, наповнюючи його сурогатними цінностями. 

І хоча рекламувати пиво заборонили на телебаченні і радіо в денний час, а також у зовнішній рекламі, хіба не про це говорять викинуті під ноги порожні пляшки, особливо після свят?

За різними даними, рівень споживання пива в Україні становить від 30 до 60 літрів за рік на кожного мешканця. Воно є повноцінним алкогольним продуктом і містить такий же алкоголь, як і горілка, причому алкоголь низькосортний, з високим вмістом «важких» спиртів, в основному пропилового й ізоамілового. Їх ще називають сивушними маслами. Так, у півлітровій пляшці пива із вмістом алкоголю 5,8% стільки ж спирту, скільки й у 60 грамах горілки. Звикання розвивається не тільки до наявного у пиві алкоголю, але й до седативної (заспокійливої) дії самого напою. За спостереженнями лікарів, через порушення обміну речовин пивний алкоголізм супроводжується змінами в різних органах і системах.

Ожиріння. Пиво збуджує апетит. Прийом значних порцій цього напою може призвести до порушення вуглеводно-жирового обміну в організмі, а відтак і до ожиріння. Крім того, пиво пригнічує вироблення чоловічого статевого гормону (метилтестостерону), призводить до збільшення жіночих статевих гормонів. Тож у чоловіків відбувається ожиріння за жіночим типом: жир відкладається на стегнах, плечах і грудях.

Втрата еластичності судин. В умовах підвищеного тиску крові кровоносні судини втрачають еластичність, гладка мускулатура судин слабшає, а стінки стають дуже в’ялими. Особливо це небезпечно для судин серцевого м’яза.

«Пивний» живіт. Вживання великої кількості рідини призводить до розтягування м’язової стінки шлунка, що знижує тонус м’язових волокон. Відкладаються значні жирові накопичення, на животі утворюється величезний сальник.

Жовчнокам’яна хвороба. Пиво справляє релаксаційну (розслаблюючу) дію і має сечогінний ефект. Під його виливом деформується гладка мускулатура жовчних протоків, що викликає дискінезію жовчовивідних шляхів. Це призводить до застою жовчі у жовчному міхурі, утворення «піску».

Алкогольна залежність від пива сильніша, ніж, скажімо, від вина. При надмірному його споживанні уражаються клітини головного мозку, послаблюється інтелект. Споживання цього напою дітьми та підлітками призводить до швидкого формування алкогольної залежності, деформації особистості, порушення психіки.

Підготувала Галина КАШПЕР, лікар

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Коментарі

трезв

Самое главное - спиртное разрушает клетки головного мозга, человек стремительно тупеет. И чем больше пьёт - тем больше тупеет. Алкоголь в любом виде - яд. Любое его насаждение, не то что реклама, а даже демонстрация толерантного отношения - это диверсия против нации, её медленная смерть.

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
2 + 3 =
More information?

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?