Архів новин

Рівне ділилося маршрутами успіхів | Газета 7 Днів

Рівне ділилося маршрутами успіхів

10.05.2019 15:32
Переглядів:482

Нещодавно до нас у рамках загальнонаціональної програми обмінних візитів «Маршрути успіхів», яку запровадила Асоціація міст України, завітали представники 17 міст України. Під час дводенного навчального семінару гості переймали досвід Рівного у впровадженні енергоефективних проектів.

Учасники заходу на прикладі нашого міста вчились ефективно працювати з міжнародними організаціями з питань залучення грантів та інвестицій. Крім того, вони ознайомилися з особливостями стратегічного планування і концепцією сталого енергетичного розвитку міста. З не меншою цікавістю гості досліджували систему енергомоніторингу та енергоменеджменту, а також відвідали об’єкти соціальної та житлової інфраструктури, де вже вдалося реалізувати енергозберігаючі проекти.

Рівне не випадково було обране місцем проведення такого представницького форуму, адже наше місто другий рік поспіль лідирує в Україні за темпами запровадження енергоефективних технологій. Чи не найбільш цінним для учасників навчального семінару був досвід реалізації Муніципальної програми сталого розвитку міста, завдяки якій у Рівному з 2004 року втілено більш як півтисячі проектів загальною вартістю понад 200 мільйонів гривень. Під час практичної частини семінару наші гості відвідали заклади соціальної сфери та житлові будинки, в яких на умовах співфінансування успішно втілені в життя і діють енергоефективні проекти.

Після заходу нам вдалося поспілкуватися з його учасниками і розпитати про враження від відвідин Рівного.

В.о директора департаменту економічної політики, начальник відділу з енергозбереження Луцької міської ради Костянтин Патракеєв:

– Луцьк має багато спільного з Рівним, зокрема в плані впровадження енергоефективних технологій. 

У чомусь ми випереджаємо ваше місто, але є речі, яких нам потрібно у вас повчитися. Обидва наші міста співпрацюють з корпорацією НЕФКО, причому Луцьк уже перейшов до втілення в життя великих проектів. Рівне тільки стало на цей шлях. Нам продемонстрували кілька проектів, реалізованих у рамках співпраці з НЕФКО. Для їхнього втілення був 

застосований комплексний підхід і враховані найменші деталі, аж до встановлення пандусів для зручності маломобільних груп населення. 

Цікаво було побачити генераторну установку, яка виробляє електричну енергію; в Луцьку поки що немає такого. Корисним для нас є і досвід передачі в концесію комунального підприємства «Рівнеплоенерго». Сподобалися підходи щодо моніторингу тепловитрат та заходів із термосанації у комунальних підприємствах та освітніх закладах міста. Це те, над чим ми тільки починаємо працювати.

Секретар міської ради Дубна Віктор Недашковський:

– Я приємно вражений модернізацією житлово-комунального господарства нашого обласного центру. Крім сучасних котелень, встановлених у закладах соціальної сфери в рамках співпраці з НЕФКО, ми також завітали у кілька міських багатоквартирних будинків, де створені ОСББ. Ми побачили, як у них змінилися підвали, покрівлі, фасади, влаштовано відеофіксацію та автономне освітлення з датчиками руху. Висновок напрошується сам: розвиток житлово-комунального господарства – за створенням ОСББ. Люди стають господарями, знають, на що конкретно спрямовуються сплачені ними кошти, несуть пряму відповідальність за своє житло.

Мені надзвичайно приємно, що такі разючі зміни на краще відбуваються поруч із нами. І для того, щоб побачити на власні очі, які наслідки має впровадження енергоефективних технологій, не потрібно їхати десь за кордон. Маємо сусідів, які завдяки програмам співфінансування проводять капітальні ремонти житлового фонду. Люди відчувають підтримку міської влади, легше наважуються на роботи великого обсягу, які потребують чимало часу, коштів і зусиль. А головне, крім зміни на краще візуальної картинки житлового фонду, місто відчуває суттєву економію енергоресурсів. Так, за словами міського голови Володимира Хомка, за чотири роки в Рівному вдалося в 1,7 разу зменшити споживання газу. І ці цифри справді вражають.

Головний інженер комунального ­підприємства «Черкаситеплокомун­енерго» Микола Джулай:

– Черкаси активно долучаються до впровадження енергоощадних технологій, тому нам цікавий досвід інших міст. Багато з того, що ми побачили в Рівному, в нас також уже успішно працює. Так, маємо чотири конгенераційні установки, які вироблять дешеву електроенергію для потреб об’єктів соціальної інфраструктури міста. Працюємо над введенням обліку теплової енергії, а в Рівному він уже налагоджений і охоплює сто відсотків житлового фонду.

Приємно вразило ставлення міської влади до проблем міста і городян. Помітно, що керівництво Рівного та депутатський корпус Рівнеради справді вболівають за впровадження енерго­ефективних технологій у місті, а рівняни активно користуються перевагами співфінансування в рамках Муніципальної програми сталого розвитку.

Днями на адресу міського голови Рівного Володимира Хомка надійшов лист з Асоціації міст України. У ньому виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан, зокрема, висловив нашому мерові щиру подяку за високий організаційний рівень проведення навчального семінару «Досвід Рівненської міської ради у впровадженні енергоефективних заходів та створення ефективної системи енергозбереження» та забезпечення умов для плідної роботи його учасників. А ще керівництво Асоціації міст України висловило переконання, що презентований Рівненською міською радою досвід буде корисним для органів місцевого самоврядування інших міст.

Пряма мова

Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр СЛОБОЖАН: 

– Програма навчальних візитів «Маршрути успіхів» реалізується вже третій рік поспіль і охоплює всі сфери діяльності органів місцевого самоврядування – від ЖКГ до фінансів. Цього разу представники місцевого самоврядування з усієї України вивчали досягнення Рівного у створенні ефективної системи енергозбереження та впровадженні енергоефективних заходів. Ці навчальні візити дуже популярні серед міст, тому що програма демонструє успішний досвід вирішення місцевих проблем та впровадження реформ на місцевому рівні. Такі історії успіху підтверджують, що рух у напрямку децентралізації правильний і його треба продовжувати. Перспективність цієї реформи вже не викликає сумнівів, адже місцеве самоврядування отримало нові можливості для розвитку громад та підвищення якості життя громадян. І тепер для місцевих посадовців вкрай важливо навчитись ефективно управляти ресурсами, визначати пріоритети та планувати розвиток.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
9 + 1 =
More information?

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?