Архів новин

Оркестрів мідь віддзвеніла на Рівненщині (фото) | Газета 7 Днів

Оркестрів мідь віддзвеніла на Рівненщині (фото)

14.05.2019 10:45
Переглядів:253

Упродовж 9-12 травня II Міжнародний фестиваль духової музики «Дзвенить оркестрів мідь» вітав своїх шанувальників.

Це   фестиваль з багаторічноюісторією, який проходив на Рівненщині вже 14 раз поспіль, але в статусі міжнародного – вдруге. Відбувався він за підтримки Українського культурного фонду і був присвячений Дню матері.

 

Розпочався фестиваль науково-практичною  конференцією «Роль дефіле у сприйнятті духового мистецтва»у конференцзалі Рівненського державного гуманітарного університету. Там же відбулися майстер-класи з роботи  над дефіле в духовому оркестрі. Керівники духових оркестрів та педагоги-музиканти мали можливість обмінятись досвідом роботи творчих колективів.

 

Виступами іноземних колективів з Білорусі та Литви на концертних майданчиках Рівного та області відбулось відкриття фестивалю 10 травня.

 

 

Цього ж дня були проведені майстер-класи для керівників духових оркестрів по роботі над інтонацією та строєм у духовому виконавстві, що по своїй суті нагадував діалог між культурами сусідніх країн.

 

Програма фестивалю «Дзвенить оркестрів мідь» містила виїзні концерти іноземних колективів: духовий оркестр Каунаського технологічного університету «Мідні бджілки» з Литви виступив на концертному майданчику готельно-розважального комплексу «Скольмо», військовий оркестр Національного університету оборони України ім. І.Черняховського – в актовій залі Рівненського  музичного  училища РДГУ.

 

 

11 травня духовий оркестр Каунаського технологічного університету «Мідні бджілки» з Литви   виступив на концертному майданчику в «Тунелі кохання», що всмт. Клевань Рівненського району.

 

Молодіжний духовий оркестр і групи мажореток  з м. Вілкавіскіс (Литва) дарували своє мистецтво відвідувачам культурно-археологічного центру «Пересопниця», що в с. Пересопниця Рівненського району.

 

Зразковий духовий оркестр «GrondoJunior» Державної установи освіти «Дитяча музична школа мистецтв №1 ім. Ю. В. Семеняко», м. Гродно (Білорусь) виступив  на концертному майданчику  Дубна.

А12 травнявідбувсямарш-парад духових оркестрів у готельно- розважальному комплексі «Скольмо». Перед глядачами феєрично виступили духові оркестри з Литви, Білорусі, Житомирської та Рівненської областей, а також з Києва, Житомира, Луцька, Корця.

 

 

Усіх присутніх зі святом духової музики та Днем матері привітали перший заступник голови Рівненської обласної ради Сергій Свисталюк та заступник Клеванського селищного голови Володимир Мокляк. Завітали на фестиваль і народні депутати України Олег Ляшко та Андрій Лозовий.

 

 

У ході фестивалю духові оркестри вражаюче дефілювали на фестивальному плацу зі своїми творами-візитівками. Колективи дивували глядачів злагодженістю рухів, сучасними та цікавими творами у виконанні духових інструментів.На фестивалі панувала надзвичайно дружня атмосфера свята музики, мистецтва та дружби.

 

 Шанувальники духової музики побачили марш-парад, дефіле та плац- концерт оркестрів, насолодилися грою концертних програм духових колективів на малій сцені.

 

 

 

Наприкінці дійства директор фестивалю – директор комунального закладу «Рівненський обласний центр народної творчості» Рівненської обласної ради Володимир Самчук  вручив духовим колективам дипломи за участь та успішні виступи на фестивалі, а подарував памятні сувеніри та оркестровий пульт для диригента.

 

«Дзвенить оркестрів мідь» пропонуєінноваційні підходи до духовоїмузики, підтримує розвиток аматорського мистецтва та популяризує самобутні традиції народів, що сприяє налагодженню творчих та наукових контактів на взаємовигідних умовах.

 

II Міжнародний фестиваль духової музики «Дзвенить оркестрів мідь» відбувся «на ура». Задоволені глядачі сканували «на біс», що свідчить успіх свята. Звуки духової музики гуртують людей на добрі та мирні справи! Нехай і надалі багаті музичні традиції нашої культури та інших країн світу пробуджують найкращі порухи людської душі!

 

Джерело: прес-служба Рівненського обласного центру народної творчості

Ключові слова:

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
15 + 2 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?