Архів новин

Рівне має друзів: старих і нових | Газета 7 Днів

Рівне має друзів: старих і нових

15.05.2019 13:49
Переглядів:275

Польські Пйотркув Трибунальський, Забже, Люблін та Ґданськ, болгарський Відін, словацький Зволен, німецький Оберфіхтах, грузинський Кобулеті, український Сєвєродонецьк і Князівство Монако. Це міста і держава, прапори яких піднімають на майдані Незалежності в День Європи, який припадає на третю суботу травня. Звичайно, не випадково, бо вони є містами-партнерами Рівного.

Виявляється, дружба між містами завязується по-різному.

– Як офіційним шляхом, – розповіла газеті «Сім днів» начальник відділу міжнародних зв’язків Рівненського міськвиконкому Олена Петрів, так і через особисті контакти, дружні взаємини між окремими людьми, які переростають у співпрацю між містами. Безумовно, на першому місці – людський фактор. Адже має бути зацікавленість конкретних людей. І якщо ти бачиш, що в людини очі горять, що є бажання, то налагодження співпраці стає можливим.

– Олено Святославівно, яке місто стало першим партнером Рівного?

Ще за радянських часів першим містом-побратимом Рівного було невеличке містечко Відін, розташоване на північному заході Болгарії. На його честь навіть назвали одну з рівненських вулиць – Відінська, вона й сьогодні так називається. До 1989 року контакти з болгарським містом активно розвивалися, потім співпраця призупинилася. У 2001 році партнерські зв’язки знову були поновлені, мери обох міст підписали угоду про співпрацю. Нині ми активно співпрацюємо з болгарами у сферах культури, туризму, освіти, молодіжних обмінів.

– А з яким містом Рівне співпрацює найактивніше?

– Надзвичайна співпраця у Рівного – з польським містом Забже, яка почалася з обміну досвідом між українськими й польськими медиками. Лікарі з міської лікарні робили спільні з польськими колегами операції на чолі з професором Маріаном Зембалою, директором Сілезького кардіологічного центру в м. Забже та колишнім міністром охорони здоров’я Польщі. Завдяки цій співпраці врятовано вже не одне життя. А Маріан Зембала став для Рівного людиною-легендою. Адже саме він багато років поспіль допомагав медикам нашого міста, організовуючи для них навчання в Польщі та доправляючи у міську лікарню обладнання, необхідне для коронарографії і стентування хворих на серцеві недуги.

Із Забже нас єднає не лише медицина, а й багаторічні культурні зв’язки. Частими гостями у польському партнерському місті є вихованці та викладачі Рівненської державної дитячої художньої школи імені Андрія Мартиненка, які беруть участь у щорічних міжнародних фестивалях-конкурсах малюнку. Юні художники можуть не лише вдосконалити власні здібності, втілити свої проекти, а й випробувати сили у мистецтві на світовому рівні, збагатити свій особистісний культурний рівень. Натомість учні та викладачі з художньої школи Забже приїздили й на міжнародний пленер до Рівного.

Налагоджена тісна співпраця між театрами нашого міста і Забже. Вперше, у 2015 році, колектив Рівненського облмуздрамтеатру представив виставу «Останній строк» на сцені Театру Нового у місті Забже під час щорічного всепольського фестивалю сучасної драматургії. Цього року Рівне очікує приїзду театру з міста Забже в рамках святкування ювілею Рівненського облмуздрамтеатру.

Повну версію інтерв’ю з начальником відділу міжнародних зв’язків Рівненського міськвиконкому Оленою Петрів читайте у паперовому форматі «7 днів» за 16 травня ц.р.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
11 + 8 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?