Архів новин

Рівне підтоплює після дощу через застарілу зливову каналізацію | Газета 7 Днів

Рівне підтоплює після дощу через застарілу зливову каналізацію

15.05.2019 09:09
Переглядів:141

Після чергового сильного дощу у Рівному буквально за кілька хвилин частина вулиць міста перетворилися на венеційські канали. Така ситуація у Рівному (як і в інших українських містах, зокрема, у Луцьку та Львові) стається вже не вперше. Аби попередити подібні ситуації потрібне оновлення зливової каналізації у місті. На неї, на жаль бракує коштів.

Ще влітку минулого року на сайті Рівненської міської ради була петиція від містян із вимогою негайно почистити усі зливові каналізації. Однак тоді вона не набрала необхідної кількості голосів, аби депутати її розглянули (забракло шість підписів). Була така петиція і в 2017 році, тоді вона набрала 225 голосів із 300 необхідних. Тож теж до розгляду справа так і не дійшла. А якби і дійшла, то навряд, чи щось вдалося б кардинально змінити. Проблема в тому, що більша частина міста, окрім мікрорайонів «Північний», «Ювілейний», житлових комплексів «Спектрум» та «Гетьман Виговський», не має окремої зливової каналізації. Ті ж дощоприймачі, які облаштовані, під’єднанні до загальносплавної каналізаційної системи. Будували її ще в 60-70х роках минулого століття. Відтоді багато чого змінилось: місто суттєво розрослось, збільшилась і кількість його мешканців, площа забудови, а діаметр труб залишився попередній. За 60 років експлуатації не стала новішою й сама каналізаційна система. На підприємстві «Рівнеоблводоканал»  кажуть, що все це разом і спричиняє підтоплення.

- Існуюча загальносплавна каналізація просто не спроможна одночасно пропустити таку кількість стоків, бо не розрахована на це. Хоча вона не забита і працює, оскільки через певний час вода таки сходить. Щоб вирішити проблему, потрібно окремо облаштувати зливову каналізацію і відокремити її від господарсько-побутової. Однак, навряд чи місто такий об’єм робіт власними силами потягне, оскільки коштує він чималі гроші, - пояснив начальник служби каналізаційного господарства «Рівнеоблводоканалу» Андрій Чегодаєв.

Проблема зі зливовою каналізацією, точніше її відсутністю, є й у всіх новозбудованих мікрорайонах міста, кажуть у водоканалі. Яскравим прикладом того, як забудовники нехтують цим питанням, а потім виникає проблема із відведенням дощових і талих вод, є мікрорайон «Щасливе» та забудова навпроти нього. Як наслідок – підтоплення окремих ділянок вулиць або навіть житлових будинків.

Вплинути на ситуацію могла б містобудівна рада, якби перед видачею містобудівних умов та обмежень, приділяла окрему увагу плануванню території та відведенню поверхневих вод. Однак, з огляду на те, що облаштування зливової каналізації досить дороге задоволення, зазвичай і чиновники, і забудовники на це питання просто заплющують очі.

А найгірше те, що до всього іншого ще й екологічний момент додається. Вся загальносплавна каналізація, яка є в місті, проектувалась і будувалась із врахуванням Усті. Саме тому були передбачені аварійні зливовипуски в річку. Іншими словами, коли одночасно випадає велика кількість опадів, то надлишок, який не може прийняти загально сплавна система і перекачати насосні станції, і який є вже «умовно» чистим, має скидатися в річку. А потім громадськість б’є на сполох, мовляв риба спливає. Як це не прикро, але інакше бути не може, стверджують спеціалісти. Адже разом із дощовими водами по загальносплавній каналізації в Устю попадає і весь бруд та сміття з колекторів, а також туди змивається вся хімія з асфальту. Тож виникає дилема – закрити випуски поверхневих вод і звикати під час сильних злив до систематичних підтоплень вулиць, масштаби яких за таких умов були б у рази більшими ніж зараз, або миритися із тим, що  в Усті періодично спливає риба. Хоча, якщо комплексно підійти до очищення русла річки, то негативні наслідки таких залпових скидів дощових вод можна було б звести до мінімуму. Але для цього знову ж такі потрібні чималі кошти.

Джерело: http://vodarivne.com/

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
11 + 9 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?