Архів новин

Відключення в законі | Газета 7 Днів

Відключення в законі

15.05.2019 14:22
Переглядів:223

Їдеш – плати, не платиш – ходи пішки. Схоже, за таким принципом невдовзі діятимуть зі своїми боржниками надавачі комунальних послуг. Законодавець змінив правила гри в цій сфері з 1 травня цього року. Тепер на комунальні борги щомісяця капатиме пеня, відключення боржників теж узаконили.

 

Нагадаємо, після виплати монетизованих субсидій значна кількість споживачів використала ці кошти на власні потреби, а не на оплату отриманих води, тепла тощо. Комунальна заборгованість виросла.

У Законі України «Про житлово-комунальні послуги» передбачена можливість нарахування пені на комунальні борги. Згідно з новим законом, з 21 травня (20 число – граничний термін оплати за спожиті послуги в попередньому місяці) за кожен день протермінування буде нараховуватися пеня у розмірі 0,01% на день від суми боргу.

– Зміни до законодавства мають стимулювати споживачів послуг до своєчасної оплати,– роз’яснює заступник директора Рівнеоблводоканалу Микола Ткачук.– Власне, як це відбувається у всьому цивілізованому світі. У нас же люди чомусь звикли оплачувати комунальні послуги за залишковим принципом. Про це свідчить борг населення за спожиті послуги, який станом на 1 травня 2019 року перевищив 38 мільйонів гривень. Сподіваємося, тепер ситуація змінитися.

За словами пана Ткачука, штрафні санкції будуть нараховуватися на всю суму боргу. Тобто якщо споживач заборгував п’ять тисяч гривень за послуги водопостачання та водовідведення, то після 21 травня йому щодня буде нараховуватися пеня в розмірі 50 копійок. Таким чином за місяць набіжить 15 гривень штрафних санкцій, за рік – 180 грн. При наступній сплаті за спожиті послуги насамперед буде погашатись пеня, а вже потім саме тіло боргу.

Як і в будь-якому правилі, тут є винятки. Зокрема, пеню не будуть нараховувати тим, кому боргують зарплатню роботодавці. Щоб не платити зайвого, такі споживачі мають надати документи, що підтвердять зарплатні борги. Уникнути нарахування пені можуть і ті, кому держава боргує за пільги і субсидії.

Окрім нарахування штрафних санкцій за невчасну оплату комуналки, новий закон дозволяє комунальним підприємствам обмежувати надання послуги споживачам-боржникам або взагалі від неї відключати. При цьому сума боргу значення не має.

– Якщо є заборгованість хоча б за один місяць, спочатку підприємство надсилає споживачу лист-попередження. Після цього користувач має впродовж 30 днів борг погасити. Якщо цього не буде зроблено, підприємство може відключити боржника від послуги. Звичайно, це не означає, що вже наприкінці червня наші бригади почнуть масово відключати боржників від водопостачання та водовідведення. Ми з розумінням ставимося до економічної ситуації в країні і до того, що в людей можуть виникати особисті поважні причини затримки в оплаті, як-от відрядження чи перебування в лікарні, – підсумував Микола Ткачук.

Втім, до нарахування пені й відключень боржників готовий не тільки Облводоканал а й інші надавачі комунальних послуг, в тому числі й ТОВ «Рівненська обласна енергопостачальна компанія». Про це читайте в паперовій версії «7 днів» за 16 травня ц.р.

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
8 + 0 =
More information?

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?