Архів новин

Рівняни вбралися у вишиванки | Газета 7 Днів

Рівняни вбралися у вишиванки

16.05.2019 19:44
Переглядів:734

 16 травня, у Всесвітній день вишиванки, рівняни віддали данину народній традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Попри похмуру погоду одягли вишиванки та робили фото на згадку.

 

 У багатьох закладах день розпочався з колективного фото.  

 

 

 

 

Данина новій традиції, бажання виділитися серед оточуючих чи можливість продемонструвати свою прихильність до популярного виду народного декоративного мистецтва. Ми поцікавились думкою деяких рівнян щодо їхнього рішення одягти в цей день вишиванку.

 

Оксана, рівнянка:

 

Чула, що вишиванка – це оберіг та символ вірності. Якщо зранку дружина прала сорочку свого чоловіка, а вона темніла, то означало зраду. Дякувати Богові, це нашу сім’ю минуло.  Я люблю одягати вишиванку у святкові дні. Діти наші сьогодні пішли у вишиванках, а чоловік на роботі мусить бути у формі. Але він має дуже цікаву вишиванку. Її вишивала мама побратима, з яким він разом був в АТО, в батальйоні «Горинь».  До речі, саме сьогодні у них ювілей – 5 років. Тож на його сорочці є вишита символіка «Горині» та тризубці.

 

Микола, рівнянин:

 

 

Гарний день календаря та й сучасної історії України. І в той же час це є данина нашому народному мистецтву. У нашому колективі, а я працюю викладачем НУВГП, десь 30-40 % прийшли у вишиванках. Це приємно  тішило.

 

 

Тетяна, рівнянка:

Коли одягаєш вишивану сорочку, відразу відчуваєш себе святково. Мені подобається, коли люди носять вишиваний одяг. Хто не вміє вишивати - то не проблема, зараз можна придбати готову гарну сорочку на будь-який смак.

Віра, рівнянка:

У нашій сім’ї дуже підтримують цю традицію, і не лише в сім’ї, а й в родині. Я сама вишиваю. Чоловікові вишила, мабуть,  п’ять чи шість вишиванок. Вишила вишиванки синові і дочкам – у нас всіх є вишиванки. Також люблю вишивати рушники і подушечки. Тож це для мене ще й особисте свято.  

Світлана, рівнянка:

Це дуже гарне свято. Мені подобається, що ми в цей день одягаємо їх і в такий спосіб ще раз ідентифікуємо себе українцями. Хоча, звісно, ми пам’ятаємо завжди, що ми українці, але в цей день якісь особливі відчуття. Бачу, що всі люди, які сьогодні одягли вишиванки почувають себе особливо урочисто – хороший настрій гарантований.

Софія, рівнянка:

 

Мені подобається одягати вишиванку. Мені її вишивала бабуся бісером. Це прекрасна можливість прийти до школи не в формі. У нас в класі майже усі були у вишиванках, ми фотографувалися і дуже від цього раділи.

 

У колективі редакції газети «7 днів» також люблять цей вишиваний день. Тож і ми не обійшлись без фото.

 

 

Ключові слова:

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 4 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?