Архів новин

Як рівняни виявляють любов до квітів (фото) | Газета 7 Днів

Як рівняни виявляють любов до квітів (фото)

16.05.2019 17:18
Переглядів:359

Краса і ошатність міста – далеко не дрібниця для його мешканців. Кілька років тому ми робили опитування рівнян у рамках проекту нашої газети «Голос народу». Узагальнений висновок, що випливав з почутого, вразив.

У Рівному все було б ідеально, якби в  місто повернулися… троянди. Так вважали рівняни. Відтоді Рівне стало не тільки трояндове, а й тюльпанове.

Багато мешканців міста вже впорядкували свої прибудинкові території і перетворили їх на суцільні квітники. Але це тема, варта окремої розмови. Сьогодні ж поговоримо про інші найбільш резонансні квіткові теми.

shtambova_troyanda_rivne

Штамбова троянда-довгожителька – остання з могікан

Принагідно згадаємо історію зникнення одного з різновидів міських троянд. Свого часу Рівне було знане одним із обласних центрів України, де росте найбільше троянд. Не випадково на центральному бульварі міста – Незалежності – з’явилася трояндова, відома ще як Чайчина алея. Які тільки сорти троянд тут не росли! Частина з них не пережила морозних зим, але більшість розкрадалась і перекочовувала у приватні квітники.

Про долю штамбових троянд, остання з яких три роки тому зникла з алеї троянд, ми поцікавились у міському тресті зеленого господарства. Дизайнер господарства Анна Пєхотіна стверджує, що працівники тресту нікуди не переносили жодну зі штамбових троянд, які були висаджені меценатами і багато років росли там.

Але, як кажуть, не буває поганого, щоб не вийшло на добре. Трояндова алея щороку оновлюється зусиллями працівників тресту і кожного сезону стає неповторною.

Вікенд у Волинській Голландії

Чимало рівнян у травневі вихідні заряджалися квітковим позитивом на величезному полі тюльпанів, що неподалік траси Луцьк – Ковель.

Цю красу словами не передати. Мільйон різнокольорових, понад трьохсот сортів тюльпанів голландського походження, оригінальні фотозони – суцільний квітковий позитив на унікальній 2-гектарній локації, яку назвали «Волинська Голландія». Побачити тюльпановий рай їдуть поціновувачі квіткової краси з усієї України. А ті, хто потрапив туди в дощ, кажуть, що мокрі тюльпанові поля ще яскравіші і нагадують барвисту веселку.

Тюльпанова геометрія у Рівному

Не такими масштабними площами, але теж кращими голландськими сортами тюльпанів оригінальних відтінків ось уже котрий рік дивують рівнян працівники міського тресту зеленого господарства. Можливо, те, що керівник підприємства Ірина Савчук родом із Волині – простий збіг. Але приємно спостерігати, як зусиллями очолюваного нею колективу з кожним роком усе більше тюльпанів заполоняє і наше Рівне.

Обмеженість квіткових площ у рамках міста тут компенсують оригінальністю клумбових форм і композицій. Отож рівняни ще більше закохуються у ці чудові весняні квіти.

Квіти крадуть безбожно

Міські квіткарі занепокоєні тотальними крадіжками квітів із міських клумб. «Квіти крадуть безбожно!» – скрушно відповіла цими днями дизайнер міського тресту зеленого господарства Анна Пєхотіна. Водночас усе частіше рівняни самі стають на захист спільного надбання, якими є міські клумби.

Поширена в соціальних мережах інформація про нещодавню зухвалу крадіжку тюльпанів у центрі Рівного двома дівчатами-підлітками сколихнула громадськість. Судячи з широкого резонансу, якого набула ця, здавалося б, дріб’язкова подія, рівняни проти проявів будь-якого вандалізму, в тому числі квіткового. Бо хочуть бачити рідне місто гарним і квітучим.

P.S. Поки одні садять квіти, інші не гребують можливістю скористатися плодами чужої праці. Так, днями немолодий чоловік викорчовував з клумби в центрі Рівного тюльпани прямо з корінням і складав їх у поліетиленовий пакет. Очевидно, мав намір висадити рослини біля свого помешкання. Якраз у цей час з кінотеатру вийшов 19-річний Костянтин Юзвюк. Він не тільки зробив зауваження старшому чоловікові, який цупив квіти з міської клумби, а й змусив його висадити вирвані квіти назад.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
4 + 11 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?