Архів новин

На презентації «Традиційного одягу Рівненщини» був аншлаг | Газета 7 Днів

На презентації «Традиційного одягу Рівненщини» був аншлаг

23.05.2019 16:23
Переглядів:872

Відома етнограф, краєзнавець, подвижник музейної справи Алла Українець 21 травня презентувала  книгу «Традиційний одяг Рівненщини».

Виставкову залу Рівненського обласного краєзнавчого музею того дня вщерть заповнили рівняни і гості міста, що своєю присутністю виявили підтримку й дякували досвідченому музейнику за її працю та унікальну книжку.

Матеріали для книги авторка збирала упродовж усього життя. Книга добре ілюстрована, її цікаво буде читати як фахівцям, так і тим, хто шанує старовину.

– У книзі подано історичний зріз від найдавніших часів до доби палеоліту, з якого про одяг мало відомо, але є також прикраси, деякі речі аж до 40-х років ХХ століття. Де не було зразків одягу, наприклад періоду Київської Русі, там показуємо прикраси, деталі до одягу, які збереглися і які знайшли під час розкопок,– розповіла Алла Українець.– Над книжкою працювало дуже багато людей, за що я їм дуже вдячна. Багато фотографій, якими ілюстроване видання, ми шукали у приватних фотоархівах.

Оформленням і дизайном книги займався старший науковий співробітник музею Віктор Луц.

Авторка каже, що в цій книзі не всі райони Рівненщини будуть презентовані детально в історичному ракурсі. Та в другій книзі-альбомі, робота над якою вже розпочалась, обіцяє в алфавітному порядку представити особливості кожного району.

Моделями для книги-альбому стануть музейні працівники, фольклористи, звичайні люди, котрі одягатимуть вбрання, традиційне для того чи іншого району.

Оксана ПИЦЬКА

Фото Олександра ХАРВАТА

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
7 + 0 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?