Архів новин

ОСББ «Замкове-1» – одне з 15 в Україні, які отримали енергетичні сертифікати | Газета 7 Днів

ОСББ «Замкове-1» – одне з 15 в Україні, які отримали енергетичні сертифікати

21.05.2019 18:40
Переглядів:847

Учасників проекту Фонду Держефективності, який запрацював цього року, називають першими ластівками. Вони, 15 ОСББ зі всієї країни, проходять у тестовому режимі всі кроки для отримання часткової компенсації витрат на енергоефективні заходи для своїх будинків.

Серед цих перших ластівок і рівненське ОСББ «Замкове-1». Об’єднання співвласників, яке очолює Галина Бовгира, пройшло лише половину наміченого шляху. В будинку проведений енергоаудит, за результатами якого ОСББ отримало звіт та енергетичний сертифікат будинку.

 

Для чого потрібний цей сертифікат? Уже з 1 липня цього року вступає в дію Закон України «Про енергетичну ефективність будівель», який і запроваджує обов’язкову сертифікацію енергетичної ефективності, в тому числі для будинків, де здійснюється термомодернізація, на яку надається державна підтримка.

 

 

Будинку на Замковій присвоєний клас енергоефективностіF, а щоб піднятися до найвищого класу – А, їм запропонували реалізувати перелік енергоефективних заходів. Зокрема, встановити індивідуальний тепловий пункт, замінити на енергоефективні вікна у квартирах, батареї та газові водонагрівачі, утеплити труби опалення, а також ізолювати й утеплити фундамент тощо. Загалом на суму 9 мільйонів гривень.

 

Після отримання енергетичного звіту і сертифіката співвласники провели збори, на яких вирішили вже цього року брати кредит на майже 7 мільйонів гривень для втілення планів. Напевно, це буде один з найбільших кредитів, який взяло ОСББ в Україні, а у Рівному таких ще й не було.

 

До речі, ОСББ «Замкове-1» ще 2017 року утеплило фасад, а торік відремонтувало дах та утеплило горище. Відтак, зі слів Галини Бовгирі, раз і назавжди було вирішено проблему холоду в помешканнях взимку, особливо в кутових квартирах і на верхньому, п’ятому поверсі. А ще мешканці тепер суттєво заощаджують на оплаті за опалення.

 

Світлана ПІКУЛА

Ключові слова:

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
7 + 11 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?