Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
 
Червень 2019
 

Програму термомодернізації у Рівному як на дорозі знайшли | Газета 7 Днів

Програму термомодернізації у Рівному як на дорозі знайшли

03.06.2019 12:07
Переглядів:628

Навіть важко уявити, який ажіотаж зчинився б нині довкола Муніципальної програми сталого розвитку, якби три роки тому депутати Рівнеради не затвердили Програми термомодернізації багатоквартирних будинків міста Рівного на 2017–2020 роки.

До участі в муніципалці, заявки на яку в цьому році подали 145 рівненських ОСББ, допустили лише трохи більш як третину (58) проектів. Про деякі особливості реалізації програми термомодернізації журналістові «7 днів» розповів її розробник, голова фракції «Солідарність» у Рівнераді Богдан ГАПЯК.

– Як прижилася в місті програма термомодернізації, що відтягла на себе енергоефективні заходи?

– Попит на програму термомодернізації прийшов, як апетит під час їди. Адже якщо в перший рік її функціонування рівняни не спромоглися вибрати всю передбачену в міському бюджеті на цю програму суму, то торік коштів усім охочим не вистачало. Тому міські депутати змушені були виділити на термомодернізацію додаткові 2 мільйони гривень.

– Скільки проектів уже втілено в життя за цією програмою?

– Нагадаю, програма термомодернізації передбачає відшкодування з міського бюджету частини кредитних коштів, залучених об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків у банківських установах на впровадження енергоефективних проектів. Зокрема, з початку її дії 68 ОСББ Рівного втілили 79 енергоефективних заходів, на які залучили 58,5 мільйона гривень кредитних коштів. При цьому відшкодування з міського бюджету становило 18,6 мільйона гривень (32 відсотки), доля держави – 18,1 мільйона (31 відсоток), власні кошти ОСББ – 21,8 мільйона гривень (37 відсотків).

Якщо цікавить статистика по роках, то у 2017 році 23 ОСББ реалізували 26 проектів, залучили 6,8 мільйона кредиту та отримали відшкодування на суму близько 2 мільйонів гривень. Торік уже 44 рівненські об’єднання співвласників залучили 51,8 мільйона кредитних коштів, реалізували 53 проекти, отримали відшкодування з міського бюджету на суму 16,6 мільйона гривень, в тому числі на реалізацію 19 проектів з утеплення фасадів будинків. Цього року на програму термомодернізації передбачено 15 мільйонів.

 – Які саме енерго­ефективні заходи були реалізовані?

– У рамках програми модернізації впроваджено 19 проектів з утеплення фасадів, 8 – з модернізації систем опалення, гарячого водопостачання та облаштування ІТП, 7 – з модернізації систем освітлення місць загального користування, 45 – із встановлення вікон та балконних дверей у квартирах і місць загального користування та інших проектів.

Як бачите, ми не викидаємо гроші на вітер, а робимо все, аби наше місто було гарнішим і комфортнішим.

Пряма мова

Заступник міського голови Рівного Сергій ВАСИЛЬЧУК: 

– Тиждень тому подані заявки на участь у програмі термомодернізації розглянула комісія на своєму черговому засіданні. У цьому році на їхню реалізацію в міському бюджеті передбачено 15 мільйонів гривень. Треба зауважити, що рівненські ОСББ беруть у програмі термомодернізації доволі активну участь. Уже затверджено проекти 53 об’єднань співвласників на загальну суму 11,6 мільйона гривень. Відтак, залишилося розподілити 3,4 мільйона гривень, що й буде зроблено, напевне, найближчим часом. Якщо буде можливість, то й надалі фінансуватимемо цю програму, попит на яку росте. Аби тільки у держави були гроші. Адже з виділених цього року на «теплі кредити» 190 мільйонів гривень, наскільки мені відомо, фактично вже нічого не залишилося. Втім, думаю, знайдемо можливість допомогти втілити в життя енергоефективні заходи ще бодай 15–20 рівненським об’єднанням співвласників.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
11 + 9 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?