Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
 
Червень 2019
 

У Гощі атестували майстрів художніх виробів з лози | Газета 7 Днів

У Гощі атестували майстрів художніх виробів з лози

04.06.2019 17:39
Переглядів:387

Вироби з лози – окраса інтер’єру для осель багатьох краян.  Чи не тому майстрів художніх виробів з лози досить популярна професія у Рівненському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

 

У Гощанському навчальному відділенні стародавньому ремеслу навчають безробітних майже 8 місяців.

 

 

Повний професійний курс охоплює процес лозоплетіння від заготівлі матеріалу, варіння, шкурення, висушування, відбору лози до плетіння, покриття захисними матеріалами та оздоблення.

 

Здобуті професійні вміння, а також власні авторські вироби 3 червня слухачі демонстрували на державній кваліфікаційній атестації у Гощанському відділенні РЦПТО.

 

Роботи майстрів оцінювали члени державної кваліфікаційної комісії, представники навчального закладу і роботодавців.

 

Майстер виробничого навчання, досвідчена та закохана у професію Валентина Голуб задоволена групою: «Слухачі досягли своєї мрії, продемонстрували вагомі результати роботи, вдихнули особливе тепло і щиру любов у свої унікальні вироби».

 

Направлені на навчання Корецькою районною філією РОЦЗ безробітні Марія Одинець та Оксана Петрова розповіли, що шукали, а згодом й обрали нову цікаву професію, опанували омріяну справу і тепер займатимуться плетінням професійно, даруючи радість покупцям та покращуючи власний добробут.

 

Вироби слухачок – стилізована лялька для оформлення інтер’єру, корзинки для квітів і солодощів – відразу привертають увагу, адже зроблені якісно і добротно. Саме їх та нові вироби власного виробництва випускниці планують запропонувати покупцям.

 

Слухачка Ольга Овчаренко до Гощіприїхала з Полтавщини. Навчалася за направленням Миргородської міськрайонної філії ПОЦЗ. Її особливий погляд на творчість та висока майстерність відображені у виробах: крислатий дамський капелюх, чудова хлібниця та крісло з косою стануть бажаними у сучасних помешканнях.

 

Як розповіла Валентина Голуб, у групі відмінно проявили себе Сергій Чумак і Валентина  Продай із Гощанщини. Арсенал майстрів-початківців – корзина велика для білизни, меблі, плетений слоник, комбіноване бісером оздоблення для посуду. Гощанці  запевнили, що налаштовані на самостійну активну роботу та очікують вдячних замовників.

 

Серед майбутніх майстрів – демобілізовані учасники АТО Сергій Чумак та Сергій Коробчук. Обоє також з Гощанщини. Чоловіки втішаються новими мирними навичками, у планах – розвивати власну справу, здобувати симпатії клієнтів та вдосконалювати майстерність.

 

Слухачка Таїсія Мовчанюк на ДКА представила оригінальну подарункову корзину та зручний столик.

 

Усі слухачі під час навчання у Гощі набули необхідних професійних навичок , необхідних на як 3-й кваліфікаційний розряд (а це – художні вироби з лози, підставки, хлібниці, панно, квіти, корзинки для обрядів, корзини на двох обручах, вази, кошики), так і на 4-й (табурети, підставки, столи, стільці, крісла-качалки).

 

Валентина Голуб наголосила, що необхідно вчасно зібрати, підготувати та правильно зберігати лозу: «Починаючи з вересня варимо, сушимо, відбираємо на деталі, і так - по травень. На одну корзинку необхідно заготувати біля 280 лозових прутиків! А на хлібницю йде до 56-ти коротких». Окрім суто технологічних процесів, кожен майстер ділився своєю, унікальною мовою, якою спілкується з лозою, чує її та розуміє.

 

Після заготівлі природного матеріалу слухачі працювали у класі-майстерні, де обробляли, висушували, зберігали лозу. У кабінеті технологій виготовляли художні вироби, монтували меблі.

 

Із успішним завершенням навчання та багатою лозовою експозицією слухачів привітала заступник директора РЦПТО ДСЗ Руслана Бодренко. Вона наголосила, що професія «Виробник художніх виробів з лози» – одна з тих, якими пишається наша держава. Вони прославляють Україну, підкреслюючи її неповторність, талант, бережне ставлення до традицій, а ще надихають та дозволяють створювати особливий затишок і комфорт в оселях, втіху для душі.

 

Усім випускникам вручили свідоцтва державного зразка.

 

До слів привітання приєдналися і присутні на ДКА завідувач Гощанського навчального відділення Микола Корчевний, представник районної служби зайнятості Володимир Бандура та представник роботодавця Ольга Подмока.

 

Діна Мазуркевич, Рівненський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
5 + 4 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?