Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
 
Червень 2019
 

Чому почорніли дерева у Рівному? | Газета 7 Днів

Чому почорніли дерева у Рівному?

06.06.2019 17:19
Переглядів:1838

Що це за напасть?

Люблю наше місто, багато ходжу пішки, спостерігаючи за тим, як воно змінюється щодня. Цього року звернув увагу, що в багатьох дворах чимало плодових дерев, а найчастіше абрикоси і вишні, не встигнувши зацвісти, скинули квітки. На здорових гілках потім з’явилося листя, а ті, що скинули цвіт, почорніли і стоять, як випалені після пожежі. Зараз такі дерева, часто з наполовину засохлими гілками, зустрічаю по всьому місту. Чи не могли б ви дізнатися, що це за напасть? Можливо, це якась хвороба чи шкідник, який може поширитися на всі плодові дерева? Як цьому запобігти?

Ігор Василенко, житель м. Рівне

Роз’яснення, за яким ми звернулися до фахівців, дає кандидат біологічних наук, доцент кафедри агрохімії, ґрунтознавства та землеробства НУВГП Віталій Володимирець:

– Швидше за все, мова йде про грибкову інфекцію моніліоз, або, як його ще називають, моніліальний опік.

Цьогорічна ситуація з окремими видами плодових дерев не є несподіваною. Подібні явища спостерігалися і в попередні роки, однак вони не були такими масовими.

Грибковий збудник особливо сильно вражає дерев’янисті види з родини розових, передусім абрикос, повстисту вишню, рідше – вишню звичайну, персик та черешню. Дикорослі та низькосортові форми цих дерев відносно стійкі до таких хвороб. Найбільше пошкоджуються листки, бруньки, квіти, плоди, однорічні пагони. Як правило, дерево повністю не гине, а лише його наймолодші частини, які будуть відростати вже наступного року. Значне поширення інфекції спричинила нинішня тепла та волога погода, яка загалом доволі сприятлива для розвитку різних грибкових і бактеріальних інфекцій.

Аби запобігти моніліозу, садівники радять для профілактики обробляти абрикоси, вишні, яблуні, інші плодові дерева до цвітіння мідевмісними препаратами. Потім обприскують дерева ще декілька разів – одразу після цвітіння та раз-двічі (залежно від погоди) через два тижні. Обробити дерева потрібно також після зняття плодів. Звичайно, якщо дерева дуже високі і немає можливості обприскати кожну гілочку, то слід покропити хоча б стовбур, скелетні гілки. Це підвищить здатність дерева протистояти моніліозу та збудникам інших грибкових захворювань.

Крім того, хворі дерева варто обробити після того, як опаде все листя восени. Якщо цього не зробити, то спори гриба монілії залишаться паразитувати на корі дерева, а в умовах підвищеної вологості інфекція буде поширюватися далі. З такого дерева добрих плодів не дочекаєшся, і саме воно – недовговічне.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
6 + 5 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?