Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
 
Червень 2019
 

Головний медик Рівного збирає дерев’яну флотилію | Газета 7 Днів

Головний медик Рівного збирає дерев’яну флотилію

07.06.2019 10:04
Переглядів:1230

Зменшену копію вітрильника Віктор Іськів майстрував вечорами впродовж п’яти років.

Вільного часу в сучасних чоловіків – небагато. Тож кожну хвилину поза роботою та домашніми обов’язками вони намагаються провести з користю – хтось для тіла, хтось для душі. Надзвичайно душевне заняття відбирає весь вільний час у начальника міського управління охорони здоров’я Віктора Іськіва: ось уже понад сім років він збирає моделі дерев’яних кораблів.

Результат такого захоплення – це неймовірної краси зменшені копії справжніх суден. Споглядаючи продумані до найменшої деталі макети, розумієш, що це – витвори мистецтва, в які вкладена частинка душі людини, що її творила. Особливо, зважаючи на те, скільки часу, сил і терпіння доводиться докладати до їхнього створення. 

За словами Віктора Ігоровича, мова йде не про дні і навіть не про місяці. Так, на створення свого першого корабля (це був іспанський галеон «Сан-Джованні Батіста») у нього пішло майже два роки. Тепер цей парусник-красунчик прикрашає помешкання головного медика Рівного.

Натхнений успішним першим досвідом, Віктор Іськів уже невдовзі взявся за роботу над створенням парусника «Баунті».

– У цього корабля дуже цікава історія,– розповідає він.– Парусник належав британському флоту. Його екіпаж вирушив до Південної Америки по саджанці хлібного дерева. Плавання з самого початоку пішло не за запланованим сценарієм. На кілька тижнів корабель потрапив у шторм біля мису Горн, потім через зустрічний вітер довелося прокладати новий курс, який проходив через Індійський океан. І тільки через десять місяців після відплиття з Британії ­команда парусника побачила береги Таїті. Пізніше на кораблі стався розкол: частина екіпажу вирішила не пливти назад до Британії, а залишитися на острові. До слова, саме ця історія зображена в художньому фільмі, знятому 1962 року, «Бунт на “Баунті”». Без перебільшення, саме «Баунті» – головний герой цього фільму.

Тепер парусник, роботу над яким пан Віктор розпочав у 2014 році й закінчив зовсім недавно, зайняв чільне місце в робочому кабінеті очільника медицини Рівного.

– Виготовлення моделей кораблів – праця копітка, але від цього не менш захоплива,– ділиться співрозмовник.– Я використовую набори готових дерев’яних деталей зі спеціалізованого журналу. Здавалося б, нічого складного: вирізай і клей. А насправді кожну деталь потрібно точно виміряти, вирізати, обтесати, підігнати під потрібні розміри. Відтак на виготовлення невеликого і, на перший погляд, простого вузла може йти від декількох днів до місяців. Кожен етап у роботі по-своєму складний і відповідальний. Коли закінчуєш корпус, треба подбати, щоб усе було симетрично, щоб його не почало перекошувати. Здається, буде легше, коли перейдеш до такелажу. А ні! Щоб ви розуміли: аби натягнути один парус, потрібно затратити щонайменше два вечори. Для такої дрібної роботи потрібні спеціальні інструменти. А ще багато важить якість фарбування.

Віктор Іськів каже, що моделювання чудово допомагає знімати стрес та вчить зосереджуватися на тому, чим займаєшся в конкретну хвилину, абстрагуватися від зовнішнього світу. У нього є журнали з набором деталей для ще одного корабля – «Вікторі» адмірала Нельсона. Але пан Віктор поки що не береться починати нову роботу, бо розуміє: це знову затягне на кілька років.

Ключові слова:

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 4 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?