Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
 
Червень 2019
 

Повідомлення про помилку

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls в menu_set_active_trail() (рядок 2405 із /home/dnivrvua/domains/7d.rv.ua/includes/menu.inc).×

Заінтересованість міста | Газета 7 Днів

Заінтересованість міста

11.06.2019 15:36
Переглядів:468

Це найважливіша умова для отримання від НЕФКО коштів на комплексну термомодернізацію НВК № 26. 

В очевидній вигоді від співпраці з міжнародною організацією «Північна екологічна фінансова корпорація» (НЕФКО) Рівне переконалося на власному досвіді.

Здійснивши торік у рамках проекту НЕФКО-1 на умовах співфінансування повну термомодернізацію 18 і 27-ї рівненських шкіл, місто в минулому опалювальному сезоні майже вдвічі менше витратило на обігрів цих двох навчальних закладів. На черзі – утеплення НВК № 26.

Обговорення деталей реалізації масштабного проекту «Впровадження енергозбереження в закладах та установах, що належать до комунальної власності м. Рівне»  за фінансової підтримки НЕФКО розпочалося сьогодні в Майстерні міста.

У ході засідання під головуванням міського голови Рівного Володимира Хомка учасники робочої групи, до складу якої ввійшли делегації НЕФКО та компанії «Свеко/Гарде», обумовили головні критерії відбору об’єктів.

У рамках проекту, на участь у якому претендують 33 об’єкти міста, планується здійснення заходів з енергозбереження, а саме: утеплення фасаду, даху, ізоляція підвалу, вдосконалення системи тепловіддачі, заміна старих вікон, влаштування відмостки, промивка системи опалення в школах, садочках, закладах охорони здоров’я та адмінбудівлях комунальної власності.

Перевага, зокрема, надаватиметься найбільш енерговитратному навчальному закладові, в якому проведений енергоаудит. Відтак, проектом із впровадження енергозберігаючих технологій передбачено впровадження інноваційних заходів комплексної термомодернізації у навчально-виховному комплексі № 26.

Та чи не найважливішою умовою отримання міжнародної фінансової підтримки, як наголосив представник НЕФКО, є заінтересованість у реалізації енергоефективних заходів насамперед міської влади й міського голови.

І цю заінтересованість міжнародні експерти в Рівному побачили. Отож місто має реальний шанс отримати від  Північної екологічної фінансової корпорація на втілення енергоефективних заходів близько 5 мільйонів євро.

 

Василь ГЕРУС

 

Міський голова Рівного Володимир ХОМКО:

– Відбулося чергове засідання робочої групи НЕФКО, яка приїхала до Рівного для розробки комплексних заходів з втілення в нашому місті третього етапу проектів з термомодернізації і енергозбереження.

НЕФКО дуже задоволена результатами нашої співпраці по двох проектах з утеплення шкіл. Принагідно нагадаю, що це дозволило нам удвічі зекономити використання теплової енергії у 18 та 27-ій школах. Наступний етап – ЗОШ № 26. Сподіваюся, там буде ще більший ефект, бо це досить енерговитратна школа.

Мова йде про кредит від НЕФКО в сумі приблизно 5–6 мільйонів євро, з яких левова частка – близько 4 мільйонів – піде на термомодернізацію найбільш енерговитратних будівель, а біля 2 мільйонів – на модернізацію вуличного освітлення (в основному на заміну ламп на енергоефективні).

НЕФКО дуже задоволена нашою роботою. В тому числі й тим, що в нас налагоджений щоденний моніторинг споживання всіх енергетичних ресурсів. Причому я особисто це контролюю, що для них дуже важливо, бо проект НЕФКО частково політичний.

Він не переслідує мету заробити гроші, а має дати Україні можливість долучитися до цивілізованих держав, де дбають про заощадливе використання енергоресурсів. Тому їм дуже важлива зацікавленість і підтримка міської влади. Сподіваюся, що найближчим часом цей масштабний проект, який стоїть на порядку денному, буде реалізований.

 

Ключові слова:

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
4 + 5 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?