Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
 
Червень 2019
 

За два місяці у Рівному врятували понад двісті життів | Газета 7 Днів

За два місяці у Рівному врятували понад двісті життів

18.06.2019 18:18
Переглядів:462

І це лише завдяки ангіографу, придбаному для центральної міської лікарні.

Медична реформа, яку, перефразовуючи відому приказку, довго запрягали, поволі зрушила з місця. Проте започатковані переміни в галузі охорони здоровя не стільки розставили все на свої місця, скільки породили нові питання, на які поки що немає вичерпних відповідей. Як сприймають нововведення самі лікарі? Про це розмова журналіста «7 днів» з начальником міського управління охорони здоровя Віктором ІСЬКІВИМ.

– Вікторе Ігоровичу, які факти, на вашу думку, свідчать про позитивні зрушення внаслідок втілення медичної реформи?

– Якщо взяти первинку, яка вийшла на фінішну пряму своєї реорганізації, то вона вже викристалізовується. Медичні працівники, які безпосередньо надають населенню первинну допомогу, вже пів року, як відчули на собі медичну реформу в дії. Лікар, який має необхідну кількість підписаних декларацій, отримує на руки зарплату в межах 15 тисяч гривень. Медична сестра біля такого лікаря – 7–8 тисяч гривень. Це, якщо можна так сказати, матеріальний бік медалі, що стосується насамперед медпрацівників.

Візьмімо інший аспект: збільшилася кількість медичних досліджень (загальний аналіз крові, сечі тощо), які проводяться для пацієнтів безплатно. Така тенденція свідчить про те, що лікарі почали активніше призначати ці дослідження, а люди – проходити їх. Отож українці (і рівняни в тому числі) стали не байдужими до свого здоровя, тепер більше уваги приділяють профілактиці, як це робиться в усьому цивілізованому світі. Адже хворобі, як відомо, легше запобігти, ніж її лікувати.

– І це, мабуть, не єдине, що наблизило нас до європейців?

– Звісно. Бо суть реформи полягає в тому, щоб медицина йшла до людей, а не навпаки. Йдеться як про якість лікарських послуг, так і максимальну зручність і комфорт для пацієнтів.

Наприклад, ми перевели у приміщення міського пологового будинку частину жіночої консультації, де вона, в принципі, і повинна бути. Розмістили в кабінетах, де попередньо провели євроремонт. Тепер майбутні мами будуть проходити обстеження в нормальних умовах.

Те саме стосується й малолітніх рівнян, для яких з дня на день відкриється після капремонту дитяче відділення в Центрі ПМСД «Центральний» на Драгоманова. Сюди ми переводимо педіатрів, які надають первинну медичну допомогу, з міської дитячої лікарні, що на Чорновола. Щоправда, тепер відділення, стіни якого розмальовані казковими і мультиплікаційними героями, більше нагадує затишний дошкільний заклад, аніж звичну для нас медичну установу.

Словом, йдемо до Європи. Бо кому, скажіть, приємно йти у заклад з протертою радянською плиткою під ногами і стінами, що просочені лікарняними запахами? Все це пережитки минулого, яких ми впевнено позбуваємося.

– Коли очікувати суттєвих поліпшень у вторинній медичній допомозі?

На них довго чекати не доведеться. Буквально за лічені дні відкриється відділення відновного лікування на базі міської лікарні № 2. Тобто важкі хворі після перенесених інсультів зможуть відновлюватися в комунальному медзакладі. В чому їхня перевага? Є подібні приватні установи, які показують хороші результати відновного лікування, але їхні послуги дуже дорогі, тому не кожен може дозволити собі їх. Натомість ми, крім того що будемо намагатися мати не гірші результати, проводитимемо відновне лікування за кошти держави і міста, яке вже чимало вклало в ремонт відділення.

До слова, Рівне – одне з небагатьох міст України, де місцева влада (у нашому випадку – міський голова Володимир Хомко, його профільний заступник Галина Кульчинська і депутати Рівнеради загалом) так дбайливо ставиться до розвитку галузі охорони здоров’я.

Чого тільки вартий куплений торік на умовах співфінансування ангіограф, на який з міського бюджету виділили 13 мільйонів гривень, плюс ще 2 мільйони на ремонт відділення.Завдяки цьому сучасному медобладнанню, яке є далеко не в кожному обласному центрі, нам за якихось два місяці від дня відкриття відділення вже вдалося врятувати понад 200 життів. Тепер хворі з інфарктами міокарда з приймального відділення відразу поступають в операційну. Спеціалісти проводять операцію, відновлюють кровотік, і цим рятують життя людей.

Тут же, у міській лікарні почали проводити тромболізис. Поясню, про що йде мова. Коли тромб закупорює судину в мозку, стається ішемічний інсульт, внаслідок якого віднімає руку, ногу чи половину тіла. Якщо вчасно провести тромболізис, тобто ввести спеціальний (дуже дорогий) препарат, людина буквально на очах відновлюється. Скажімо, лежала і не рухалася, а через 20 хвилин може самостійно ходити. Ось такі операції почали проводити наші лікарі. Хіба це не суттєве зрушення?

Працюємо ще й над тим, щоб створити якусь програму, завдяки якій можна було б регулярно закупляти необхідний для тромболізису препарат. Сподіваюся, міська влада, як завжди, підтримає цю ідею. Адже йдеться про найдорожче для рівнян – їхнє здоров’я.

 

Найголовніше в медицині – високе почуття відповідальності, професіоналізм, доброта і бажання допомогти людям. У медицині немає випадкових людей, бо саме тут працюють найчуйніші особистості, які на своєму посту вдень і вночі рятують здоров’я, а часто й життя людей. Саме тут Добро перемагає Зло руками і вмінням справжніх професіоналів своєї справи.

Дорогі колеги! Вітаю вас із Днем медичного працівника і бажаю міцного здоров’я вам і вашим близьким, матеріального благополуччя, поваги, розуміння і успіхів у вашій почесній праці!

 

Віктор ІСЬКІВ

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
5 + 5 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?