Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
 
Червень 2019
 

Повідомлення про помилку

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls в menu_set_active_trail() (рядок 2405 із /home/dnivrvua/domains/7d.rv.ua/includes/menu.inc).×

Депутати поділили позапланові гроші | Газета 7 Днів

Депутати поділили позапланові гроші

19.06.2019 10:51
Переглядів:625

Зробити добре всім чи хоча б більшості – саме таким був лейтмотив сесійного засідання Рівнеради, що відбулося 13 червня. Ключовим питанням цього дня був розподіл більш як 38 мільйонів гривень. перевиконання бюджету міста за 5 місяців цього троку.

 

Тему цю обговорювали поза сесійною залою не один тиждень, збиралися на засідання постійні комісії, були погоджені певні рішення. Але й на сесії без дискусій і нових пропозицій теж не обійшлося. Бо ж турбота про інтереси своїх виборців – передусім.

Не майданчиками єдиними

 

Найперше стало відомо про спрямування 200 тисяч гривень на компенсацію пільгових перевезень пенсіонерів міжміським автотранспортом у напрямку Садових ділянок. Після звернень до міської влади найактивніші пенсіонери-дачники навіть прийшли в сесійну залу, аби переконатися, що гроші таки виділять.

 

Згодом голова бюджетної комісії Олег Карпяк зачитав перелік статей витрат, на які варто пустити гроші. Тут були об’єкти практично з усіх галузей міського господарства: комунальної, освітянської, соціальної, медичної, транспортної. Після цього виступило ще кілька депутатів із своїми пропозиціями. Зокрема, Святослав Євтушенко просив віднайти кошти на рекультивацію сміттєзвалища, Любов Романюк – на освітлення вулиці Князя Володимира, Олександр Курсик – на ремонт даху житлового будинку на вулиці Карнаухова, Роман Стасюк – на проектну документацію з ремонту даху обласного краєзнавчого музею. Щоправда, ці пропозиції більшість колег не підтримали. Адже сума перевиконання бюджету не могла б покрити озвучених потреб. Ідея взяти гроші з резервного фонду теж не знайшла схвалення.

 

– Давайте не будемо витрачати резервні гроші, а раптом буде якась надзвичайна ситуація чи інша нагальна потреба,– закликав колег міський голова.

 

Його підтримали деякі голови фракцій. Проте одне виключення таки зробили. Вирішили виділити 500 тисяч гривень на облаштування мультиспортивного майданчика поблизу будинку БОС 287 на Соборній. Ініціював його встановлення відомий місцевий журналіст і громадський активіст Олександр Мельничук, який раптово помер у 2018 році. З того часу справою опікується його мама, Тетяна. Проект готовий, на його втілення потрібно трохи більш як 1,5 мільйона гривень. Щоб вшанувати пам'ять померлого журналіста, депутати дали гроші на початок робіт.

 

Тема майданчиків (спортивних і дитячих) стала чи не найбільш дискусійною. Одні наполягали, що їхнє встановлення слід профінансувати, хай навіть з резерву. Інші ж не вважали це першочерговою потребою. Зрештою погодились проаналізувати ситуацію в місті з такими локаціями, визначити, де їх бракує, і після підсумування бюджетних надходжень за 9 місяців виділяти гроші.

 

 Медикам, освітянам і комунальникам

 

Зрештою більшість у сесійній залі підтримала пропозиції бюджетної комісії. Передбачили мільйон на добудову пожежного депо. 100 тисяч гривень – на програму розвитку ОСББ (виготовлення печаток і підготовку документів для новостворених об’єднань). 200 тисяч піде на ремонт дороги до табору «Електронік». 300 тисяч – на систему відведення та водопостачання НВК № 19, 900 тисяч гривень – на частковий капремонт даху ЗОШ № 23. Додали 800 тисяч гривень на ремонт даху навчального закладу «Особлива дитина». 125 тисяч витратять на прилади для обліку газу в школах, які мають свої котельні.

 

На галузь охорони здоров’я затвердили такі видатки: 300 тисяч – на вхідний тамбур ЦПМСД «Ювілейний». Це той проект, що втілюється спільно з USAID. За півмільйона гривень відремонтують пологове відділення № 1 в міському пологовому будинку. Дали гроші на вікна в ЦМЛ. 300 тисяч дадуть на інсулін для діабетиків, який мала би придбати держава, але коштів традиційно недодала.

 

Велика сума спрямована на програму «Турбота», її використають на щомісячні виплати дітям, чиї батьки загинули в АТО чи ООС. Збільшили виплати на оздоровлення цим дітям. Було по 5 тисяч, буде більше.

 

Виділили кошти на три проекти галузі культури, що йшли по Громадському бюджету і стосувались облаштування парку біля ПДМ, і приблизно 100 тисяч на інші заходи управління культури.

 

– Найбільші зміни по видатках на управління у справах сім’ї, молоді і спорту,– прокоментував рішення заступник міського голови Сергій Васильчук.– Будуть виділені кошти на придбання спеціального велосипеда для талановитого хлопця, який займається велоспортом і займає призові місця в Європі. Він має шанси гарно виступити на олімпіаді. 500 тисяч дали на ремонт басейну в другій спортшколі.

  

Зруйнувалася плитка в чаші басейну, і, щоб дошкільнята, котрі там вчаться плавати, не поранилися, дали кошти на ремонт. За ці ж гроші придбають шведську стінку і мати для новоствореного спортзалу в цій ДЮСШ. Дали невелику суму для завершення робіт на спортмайданчику в центральному парку (Соборна, 3д).

 

Там уже займаються діти, бо поруч спортшкола. Передбачили гроші на завершення ремонту в ДЮСШ № 4. Майже 900 тисяч гривень піде для нашої спортивно-футбольної школи «Верес», що на вулиці Набережній. Плануємо на умовах співфінансування з держбюджету облаштувати там професійне футбольне поле. Тут зможуть грати не лише вихованці спортшколи.

 

По управлінню ЖКГ виділили кошти на завершення ремонтів дахів, інженерних мереж, тротуарів та прибудинкових територій. Не забули й про облаштування зупинки громадського транспорту на вулицях Ювілейній, 13 і Макарова, 44. На проект освітлення вулиці Прилужної погодили 50 тисяч, а на освітлення пішохідних переходів на вулиці Басівкутській – 470 тисяч.

 

Для КАТП 1728 придбають новий сміттєвоз і декілька контейнерів. Мільйон піде на облаштування водогону для завершення облаштування системи пожежогасіння на сміттєвому полігоні. Це дозволить йому отримати сертифікат відповідності і продовжити його використання.

 

2 мільйони гривень піде на продовження капремонту на вулиці. Волинської дивізії. Майже 5 мільйонів гривень виділили на завершення робіт на бульварі Б. Хмельницького, щоб був виїзд з цієї вулиці на Костромську. Це дозволить трохи зменшити транспортне навантаження на центральні вулиці й пустити по новому проїзду громадський транспорт, бо є звернення від мешканців.

 

На придбання нового тролейбуса витратимо 5 мільйони гривень і стільки ж на муніципальну програму сталого розвитку.

 


 

Міський голова Рівного Володимир ХОМКО:

 

– Бюджет державний схожий на бюджет міський. Він невеликий: ВВП на душу населення у нас менше, ніж у більшості африканських країн. Очевидно, що бюджет потрібно ділити, кожна галузь просить на свої потреби, а коштів катма. Хтось має взяти на себе цю неприємну роль і пояснити людям, що ми маємо сто гривень, а ділимо тисячу. Вся держава живе не відповідно до своїх доходів. Надекларували в рази більше, ніж є грошей. І ніхто не хоче брати на себе цей тягар – сказати про все відверто, а люди мають зрозуміти.

 

Однак цього не робиться, і люди не розуміють, тож ми далі заганяємо себе в глухий кут. Всі погоджуються з цим, але ніхто не хоче цього озвучити, бо вибори на порозі. Але, шановні, якщо ми не приведемо свої витрати у відповідність до своїх доходів, знищимо і місто, і область, і державу. Ніхто про це не говорить. Усі кажуть: «Давай ще на те і на оте». Нам треба всі сили докласти, щоб ВВП було хоча б 15–16 тисяч доларів на рік на людину, а є приблизно 4–4,5.

 

  

Голова фракції «Солідарність» у Рівнераді Богдан ГАПЯК:

  

– Уже вкотре депутати міської ради поділили бюджет компромісно, фактично без скандалів. Особливо тішить те, що таки знайшли резерви і виділили додатково 5 мільйонів гривень на муніципальну програму. Це дозволить хоч якось виправити критичну ситуацію з ліфтами, які через закінчення строку експлуатації потребують невідкладного ремонту.

 

Дякую колегам, міським обранцям, які підтримали мою пропозицію і передбачили в резервному фонді міського бюджету 500 тисяч гривень на початок робіт із облаштування спортивного майданчика біля будинку БОС 287 на вулиці Соборній у пам'ять про померлого активіста Олександра Мельничука.

 

Крім того, мені приємно, що вдалося знайти гроші на вирішення актуальних проблем виборців мого округу. Адже чомусь так повелося, що на цю окраїну міста – район фабрики нетканих матеріалів – завжди виділяли значно менше коштів, аніж на інші мікрорайони. Тепер же, якщо можна так сказати. прийшло свято й на Фабричну вулицю, де завдяки виділеним з міського бюджету коштам наведуть лад у дворі 14 і 16-го будинків.

 

Звичайно, у місті залишається ще чимало тонких місць, але невдовзі, сподіваюся, їх стане дещо менше.

 

 

 Лідер фракції «Самопоміч» у Рівнераді Маріян ГОДА:

  

– Певен, що не відкрию Америку, якщо скажу, що наповненість бюджету безпосередньо залежить від того, як працює виробництво. Це стосується як промисловості, так і сільського господарства. Натомість у нас традиційно від виборів до виборів панує невизначеність і хаос, що не сприяє розвитку економіки. А ще, якщо в Росії дві найбільші проблеми – це дороги і дурні, то в нас, в Україні,– відсутність сприятливого бізнес-клімату і непоборна тяга до незаконного збагачення. Тобто крадуть якщо не всі, то багато, причому скрізь.

 

Ситуація в Рівному мало чим відрізняється від тієї, що маємо в Україні в цілому. Спостерігається невеликий спад виробництва, а відтак менше надходження до міського бюджету. Чому так відбувається? Та тому, що потенційні споживачі наших, в тому числі й рівненських, подалися за кордон. Люди, які мають здоров’я і бажання, їдуть заробляти у Польщу, Німеччину, Чехію, Італію і далі, а немічні й хворі залишилися вдома. Реально з боку держави ми не відчуваємо практичної підтримки ні у сприянні розвитку бізнесу, ні у створенні робочих місць для наших співвітчизників.

 

То звідки візьмуться в бюджеті гроші, яких завжди не вистачає? Тому міські депутати намагаються поділити те, що є, аби нікого не образити. Хоча нам потрібно дбати більше про те, як наповнити бюджет, а не про те, як його поділити. Це, на жаль, не завжди вдається.

 

Тему досліджували Василь ГЕРУС і Наталія НИРКОВА

Ключові слова:

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
16 + 3 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?