Архів новин

Забрати отрутохімікати з Тинного | Газета 7 Днів

Забрати отрутохімікати з Тинного

19.06.2019 14:55
Переглядів:123

Рівненський депутат Олександр Курсик вимагає забрати отрутохімікати з Тинного. Мешканці цього району б’ють на сполох через можливу техногенну катастрофу і просять прибрати з їхньої території контейнери з отрутохімікатами.

 Вони з’явилися тут 5 років тому – у 2014-му, коли неподалік хотіли побудувати завод з переробки ртутних ламп. Тоді місцеві мешканці категорично виступили проти цього. 

Як нам пояснили, ці контейнери мали бути у приміщенні складу отрутохімікатів. Два роки тому став відчутним запах. Мій будинок за 500 метрів звідси. Від цього запаху течуть сльози, дере в горлі,розповідає місцева мешканка Лариса Зелінська.Тут у нас паї, сад, пасовище, тваринницький комплекс.

 

Поряд будинки, житловий масив. Міська влада обіцяла розібратись і утилізувати ці контейнери, але через півроку зробили споруду і контейнери виставили просто на вулицю. Я виступаю від громади мешканців Тинного і прошу міську владу та всі служби, які можуть допомогти в цьому, утилізувати ці контейнери, забрати з нашої житлової зони.

 Не стоїть осторонь цієї проблеми і депутат Рівненської міської ради Олександр Курсик. Саме до нього за допомогою і звернулися мешканці Тинного.

Нещодавно ми виїжджали сюди з місцевими мешканцями і побачили на власні очі, що тут усе розібрано, контейнери з отрутохімікатами не зберігаються належним чином. Вони просто стоять на землі, територія нічим не огороджена, доступ до контейнерів вільний.

Деякі з них змінили свій колір. Наша позиція незмінна: закликаємо забрати їх звідси на відповідну територію, яка охороняється,– наголошує депутат Олександр Курсик.

Цю територію вже оглянули спеціалісти Головного управління ДСНС України у Рівненській області. На засіданні комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій експерти вирішили провести дослідження ґрунту, повітря і самих контейнерів, а після цього привезти на місце металевий саркофаг і помістити в нього 7 бетонних блоків.

Туди ж рятувальники пропонують помістити і 2 тонни отрутохімікатів, які зберігаються на території плодорозсадника. Продспоживслужба має завершити дослідження до 24 червня. Тоді ж і проведуть ще одне засідання техногенно-екологічної комісії.

 

Андрій НАДОЛЬСЬКИЙ

Ключові слова:

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 1 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?