Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
 
Червень 2019
 

Презентували книгу для шанувальників минувшини чехів | Газета 7 Днів

Презентували книгу для шанувальників минувшини чехів

27.06.2019 11:07
Переглядів:182

У Рівненській обласній бібліотеці для молоді відбулася презентація книги Чеслава Хитрого «Нащадки з Чехії біля могил своїх рідних».

Автор книги – член Національної спілки краєзнавців, Національної спілки журналістів України, володар звання «Заслужений для культури Польщі». Він перший на Рівненщині дослідив чеські могили, зробив описи надгробків у Рівному та багатьох селах, де проживали чехи, сфотографував їх і склав переліки.

  

Новий доробок Чеслава Хитрого – книга «Нащадки з Чехії біля могил своїх рідних»,  яку нині представив рівнянам, отримала схвальну оцінку консула Чеської республіки Павела Пешека.

  

Це вже десяте видання автора, у якому продовжується розповідь про історію чеських православних та католицьких поховань, надається інформація про тих, хто жив на рівненській землі.

  

У вступній частині є ґрунтовний нарис про історію чехів на Волині та історичні довідки про населені пункти.

 

У виданні розміщено описи та фотографії чеських кладовищ села Борщівка Здолбунівського, сіл Новини, Мальоване, Новоукраїнки Млинівського району.

 

Тут вміщено багато прізвищ чехів, які поховані на Рівненщині та тих, які пов’язані з історичними подіями. Автор підкреслив, що з болем описував трагедію села Малин, яке спалили в липні 1943 року. П

 

Присутні на презентації зазначили, що загалом книга Чеслава Хитрого є цінним краєзнавчим джерелом для дослідників Великої Волині, а також для усіх, хто цікавиться історією нашого краю.

 

Людмила Мартинюк, бібліотекар методичного відділу Рівненської обласної бібліотеки для молоді

Ключові слова:

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
6 + 4 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?