Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
 
Червень 2019
 

Сонячні опіки до добра не доводять | Газета 7 Днів

Сонячні опіки до добра не доводять

27.06.2019 17:06
Переглядів:479

Влітку кабінети дерматологів не пустують – рівняни масово звертаються до фахівців. Причини звернень найрізноманітніші: від незначних висипань до серйозних сонячних опіків і загострення хронічних хвороб шкіри. Чого найбільше боїться наша шкіра влітку та як уникнути захворювань цього найбільшого людського органу? 

 

Про це розмова з лікарем-дерматологом вищої категорії медичного центру «LifeClinic» Катериною МУРАВИЦЬКОЮ.

– З якими проблемами і хворобами до вас найчастіше звертаються влітку?

– У літній період часу рівняни зазвичай стикаються з алергічними дерматитами різного походження, різноманітними гнійничковими захворюваннями, що їх викликають стафілокок і стрептокок, різновидами лишаїв, герпетичними інфекціями. Пацієнти все частіше звертають увагу на свої родимкий папіломи, тож приходять до нас для їхнього обстеження і, в разі потреби, подальшого видалення за допомогою кріодеструктора або електрокоагулятора. При цьому ми обов’язково відправляємо відібраний матеріал на біопсію. До слова, в нашому центрі обстеження шкіри проводиться з допомогою дерматоскопа.

– Які симптоми вимагають термінового звернення до лікаря?

– Негайного звернення до дерматолога потребує поява висипки нез’ясованого генезу, яка супроводжується свербінням, печінням, набряком, почервонінням, а інколи і підвищенням температури тіла.

– Напевно, кожна жінка прагне влітку гарно засмагнути. Як правильно це робити? Чи обов’язково потрібно користуватися спеціальними засобами перед засмаганням? Чи потрібні такі засоби дітям?

– Довгоочікуване сонечко, окрім засмаги, приносить багато проблем зі шкірою – почервоніння, опіки. А довготривала засмага на сонці може стати причиною виникнення навіть онкологічних захворювань. Щоб уникнути таких проблем, потрібно знати свій фототип шкіри й відповідно підібрати для неї найоптимальніший фактор захисту. На сонцезахисних засобах він позначається абревіатурою SPF.

Фототип шкіри характеризує рівень чутливості шкіри до сонячного світла. Згідно з класифікацією Томаса Фіцпатріка, існують такі фототипи: кельтський, європейський світлошкірий, європейський темношкірий, середземноморський, азіатський, африканський. Визначивши свій фототип шкіри, легко підібрати найбільш ефективні сонцезахисні засоби. Головне правило таке: чим світліші у вас шкіра й очі, тим вищий рівень SPF потрібно обирати.

Що стосується дітей, то немовлятам до двох років засмагати взагалі протипоказано. Для малюків віком 2–3 роки потрібно застосовувати сонцезахисні креми з мінеральним екраном і SPF не нижче від 40–50.

Варто знати, що на шкірі після засмаги можуть з’являтися нові родимки й невуси. За ними обов’язково потрібно спостерігати. У нашому медичному центрі можна провести їхнє дерматоскопічне обстеження з подальшим заведенням «Карти родимок». У цьому документі детально описується місце розміщення новоутворення, його розмір, колір, симетрія, форма. При наступному зверненні лікар має можливість провести порівняльну характеристику цього невуса.

– За повідомленнями держспоживслужби, на Рівненщині практично немає чистих водойм, у яких можна було б безпечно купатися. Якими шкіряними хворобами загрожує відпочивальникам забруднена вода?

– Купаючись у водоймі зі стоячою водою, можна підхопити грибкове захворювання. Потрапляє грибок у воду від інших людей, предметів, якими вони користувалися, і навіть від тварин, які там купаються. Помітивши у себе чи дитини симптоми грибкового захворювання (шкіра почала лущитися, тріскатися, покриватися плямами тощо), поспішіть до лікаря. Яка саме це грибкова патологія, можна встановити лише за допомогою спеціальних лабораторних і мікроскопічних методів дослідження. І лише тоді призначається лікування. Якщо ж самостійно почати користуватися засобами, які «порадила сусідка» або «побачив у рекламі», то потім з’ясувати причину ураження шкіри і призначити адекватне лікування буде набагато складніше.

– У медичному центрі «LifeClinic» діє школа атопії. Як розпізнати це захворювання? Чому воно виникає та чи можна йому запобігти?

– Атопічний дерматит – це хронічне алергічне запальне захворювання шкіри, що супроводжується свербінням, почервонінням та/або іншими ураженнями шкіри. Захворювання зазвичай починається в ранньому віці: у 45% дітей перший епізод атопічного дерматиту відбувається в перші шість місяців життя, у 60% – протягом першого року життя. З віком змінюються як зовнішні прояви, вид висипань, так і місця їхньої локалізації.

Оскільки частота виникнення цієї патології з кожним роком зростає, віднедавна ми започаткували у нашому медичному центрі школу атопії. На заняттях розповідаємо батькам, що таке атопія (або атопічний дерматит), як він проявляється, вчимо, як правильно купати немовлят, як і чим обробляти уражені ділянки шкіри, а також нагадуємо про основні принципи харчування мами, яка годує грудьми дитину з атопією.

телефон лайф +38 (093) 041-59-00 

 +38 (095) 041-59-30 телефон київстар +38 (098) 041-59-00

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 0 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?