Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
 
Червень 2019
 

У Рівному повістки чекали призовників… на дверях під’їздів | Газета 7 Днів

У Рівному повістки чекали призовників… на дверях під’їздів

27.06.2019 18:53
Переглядів:13162

До редакції газети «7 днів» звернулися мешканці двох багатоповерхівок, які на вхідних дверях своїх під’їздів виявили повістки для своїх сусідів – хлопців призовного віку.

Відомо, що повістка – офіційний документ, і вручати її призовникові мають право представники військ­комату, жеку чи селищної ради, а також керівництво за місцем роботи. Та й повідомити про це можуть телефоном чи навіть на вулиці. Але вивісити на вхідних дверях – це щось нове! Тож на прохання мешканців з’ясуємо, як могла виникнути така ситуація і чи є наклеєні на вхідних дверях повістки фактом їхнього вручення.

Перш за все ми звернулися за інформацією до голів ОСББ, у яких виникли ці ситуації, щоб з’ясувати, чи не їхня це ініціатива – у такий спосіб повідомити хлопців. 

– На дверях третього під’їзду нашого будинку дійсно були приклеєні повістки для призовників. Про це мені люди розповідали. Але ці документи в руки ніхто не давав, хто їх туди приклеїв – не знаю. Тож і я нікуди про це повідомляла,– каже голова ОСББ на вулиці Бандери, 62а Світлана Андрієвська.

Подібна ситуація виникла і в будинку на вулиці Гайдамацькій. Голова ОСББ «Гайдамацьке» пані Людмила каже, що повістки виявили наклеєними на вхідних дверях, ніхто не попереджав і не повідомляв, що з ними робити.

Обидві жінки запевнили: працівники військкомату не передавали їм повістки для вручення мешканцям будинку.

Начальник відділу призову сектора комплектування Рівненського ОТЦК Андрій Кубчак розповів, що насправді доводиться мати справу з так званими проблемними призовниками. Працівники військкомату не раз приходять за адресами їхнього проживання, та вдома їх не виявляють. Хлопці переховуються, сприяють цьому і батьки, які не відчиняють двері. 

Андрій Кубчак підтвердив, що повістки на дверях під’їзду, про які йде мова, призначені саме для проблемних призовників. При цьому він категорично заперечив, що їх на двері під’їзду клеїли працівники військкомату.

Тож хто розмістив повістки на дверях під’їзду – залишається таємницею. 

А чи дозволяє законодавство такі дії? Про це ми запитали в юриста.

Компетентно

Адвокат Микола Бляшин:

– Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 березня 2002 року № 352 «Про затвердження Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом», передбачений лише порядок вручення повістки при призові на строкову військову службу, проте він є загальним і не встановлює деталі та особливості вручення повістки. Інші випадки призову на військову службу, зокрема у зв’язку з мобілізацією, законом не врегулювані взагалі. Відповідно до положення, особа має отримати повістку особисто, для належного повідомлення військовозобов’язаний має підписати корінець повістки, який підлягає зберіганню у військкоматі.

Отже, якщо військовозобов’язаний не отримав повістку під особистий підпис, то немає підстав вважати, що він належним чином був оповіщений. Повістки, надіслані поштою, залишені в поштовій скриньці, під дверима або передані через членів сім’ї чи третіх осіб, не можуть вважатися належним оповіщенням. Оповіщення телефоном також не є належним.

Оксана ПИЦЬКА

Ключові слова:

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
10 + 4 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?