Архів новин

Чому затримують лікарняні? | Газета 7 Днів

Чому затримують лікарняні?

01.07.2019 13:42
Переглядів:1347

Проблеми з виплатою лікарняних, які фінансуються з Фонду соціального страхування, розпочалися ще наприкінці минулого року. Нині ситуація погіршилася, і затримки з виплати лікарняних, декретних та інших соцвиплат на Рівненщині зросли до двох місяців. Це притому, що, згідно з законом, ці виплати людина має отримати впродовж десяти робочих днів.

Чому склалася така ситуація і коли рівнянам очікувати належних їм виплат, ми поцікавилися в начальника Рівненського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Рівненській області Богдана Геруса.

– Поясніть, будь ласка, звідки беруться кошти у Фонді соцстраху?

– Як і Фонд соціального страхування на випадок безробіття, він наповнюється за рахунок сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) офіційно праце­влаштованими особами. Зараз частка нашого Фонду становить 9,4 відсотка від стовідсоткового обсягу ЄСВ. Наприклад, якщо людина отримує зар­плату 5 тисяч гривень, то 22 відсотки ЄСВ, сплаченого в державну скарбничку, становить 1100 грн. З цієї суми на рахунок Фонду соцстраху потрапляє лише трохи більше ніж сто гривень. 

– Якою сьогодні є заборгованість з виплати лікарняних?

– Станом на 21 червня ми повністю розрахувалися за заявками, поданими до 26 квітня включно. Ситуація щодня міняється, адже ми не отримуємо якоїсь сталої суми. Та й кількість лікарняних завжди інша. Одного дня можемо закрити всього кілька заявок, іншого – одразу за місяць.

Кошти, які надходять до нас на рахунок, не затримуються довше, ніж на пів дня. Бухгалтери мають чітку вказівку проводити якнайшвидший розподіл коштів згідно з поданими заявками.

Коли люди звертаються до мене за поясненням, чому так довго затримуються виплати, я їм, як і вам зараз, пояснюю, що виплата відбувається почергово, відповідно до дати, коли були подані заявки бухгалтерами підприємств, щойно на рахунки нашого відділення надходять кошти з фонду соцстраху. Повірте, наші працівники, і я в тому числі, в такій же ситуації, як і всі решта.

– Чому виникла така заборгованість? Адже виплата лікарняних, за законом, має відбуватися впродовж не більш ніж десяти робочих днів.

– Є кілька об’єктивних причин. По-перше, зросла мінімальна зарплата, відповідно, збільшилися розміри виплат по лікарняних листах. Так, у січні–квітні середньоденна допомога у зв’язку з вагітністю й пологами зросла на 25,6 відсотка порівняно з тим же періодом минулого року, а за лікарняними – на 28,2 відсотка. 

По-друге, люди стали частіше і довше хворіти. Ми це бачимо по кількості й тривалості лікарняних листів. У чотири рази, порівняно з минулим роком, зросла кількість онкозахворювань.

Звичайно, якийсь відсоток лікарняних видається з порушенням, і ми намагаємося цьому запобігати, але суттєво на затримку виплат вони не впливають.

Ключові слова:

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
2 + 6 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?