Архів новин

Субсидії, підготовка тепломереж і стосунки з надавачами послуг | Газета 7 Днів

Субсидії, підготовка тепломереж і стосунки з надавачами послуг

04.07.2019 13:44
Переглядів:791

Цими питаннями найбільше переймаються голови правлінь об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

Новий день породжує нові проблеми. А відтак на адресу ГО «Рада голів ОСББ міста Рівне» постійно надходить чимало запитань від керівників об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Найбільше з них стосується субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Відповіді на найпоширеніші запитання дає секретар ГО «Рада голів ОСББ міста Рівне» Галина ПОХИЛЬЧУК.

– Чи повинні ОСББ укладати договори з Ощадбанком для отримання субсидій?

– Ні. Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства своїм листом від 27 травня 2019 року роз’яснило, що ОСББ (ЖБК) не підпадають під вимогу укладання договорів з АТ «Ощадбанк» відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій.

У доповненні до листа Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 13 травня цього року № 7/10.1/7772-19 щодо змін у чинному законодавстві з питань надання пільг та субсидій йдеться про таке: «Управителі, об’єднання, виконавці комунальних послуг, які уклали договори з АТ “Ощадбанк”, подають до 13-го числа (включно) АТ “Ощадбанк” реєстри одержувачів субсидій, нараховані суми за спожиті послуги у попередньому місяці та загальні суми до сплати, що включають заборгованість (переплату) за попередні періоди, окремо за кожним видом послуги, крім витрат на управління багатоквартирним будинком».

Таким чином, ОСББ не підпадають під вимогу укладання договорів з Ощадбанком щодо договорів з витрат на управління будинком.

– Яка процедура відшкодування пільг і субсидій?

– Пільги та субсидії надходять на відкриті в банківських установах розрахункові рахунки ОСББ. Розмір пільги нараховують виключно працівники управління соцзахисту (УСЗН). Кожного місяця ОСББ має отримати письмовий реєстр з переліком пільговиків і суми пільги в УСЗН. Ці реєстри надаються за попередній місяць, і відшкодування на рахунки ОСББ також здійснюються за попередній місяць. Цілком логічно, що бухгалтер ОСББ проводить зменшення внеску з місячним запізненням. Якщо мешканець не згодний з розміром пільги, то йому слід звертатися безпосередньо в управління соціального захисту населення.

Із 1 жовтня цього року діятиме новий порядок надання пільг. Порядок передбачатиме дві форми виплати пільг: безготівкову або готівкову.

При застосуванні безготівкової форми пільговик «живих» грошей не отримає, а всю суму пільги Ощадбанк без його відома перераховуватиме виконавцям комунальних послуг, які стоять на початку «черги», визначеної п. 12 Порядку.

При готівковій формі виплати пільговик отримуватиме «живі» гроші на свій рахунок. Для цього він повинен відкрити рахунок в Ощадбанку та подати відповідну заяву в орган соціального захисту населення.

До речі, саме готівкова форма виплати пільг гарантує вчасне отримання цих коштів пільговиками в будинках ОСББ, які є колективними споживачами комунальних послуг чи забезпечують потребу в них шляхом самозабезпечення (наприклад мають дахові котельні).

– Чи повинні ОСББ укладати договори з теплопостачальним підприємством на обслуговування мереж теплопостачання та індивідуальних теплових пунктів?

– Рівнетеплоенерго публічними виступами в засобах інформації та листами, адресованими керівникам ОСББ, звертається щодо необхідності укладання договорів на обслуговування тепломереж і підготовки теплогосподарства до опалювального періоду. Потреби укладати договори, наприклад, саме з Рівнетеплоенерго, на мою думку, немає.

 

Вже потрібно готувати теплове господарство багатоквартирного будинку до опалювального сезону. Слід перевірити справність запірної арматури, тепломережі в цілому, провести промивку та гідравлічне випробування системи опалення. 

Підготовку до опалювального періоду потрібно підтвердити актами готовності.

 

Проте вже потрібно готувати теплове господарство багатоквартирного будинку до опалювального сезону. Слід перевірити справність запірної арматури, тепломережі в цілому, провести промивку та гідравлічне випробування системи опалення. Оскільки більшість будинків у нашому місті відремонтували тепломережі в рамках міських програм і відповідно мають виконавців цих робіт, то доцільно найняти ці організації, які за гарантійними умовами проведуть промивку систем та гідравлічне вимірювання.

Майте на увазі: підготовку до опалювального періоду потрібно підтвердити актами готовності. 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
5 + 10 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?