Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Липень 2019
 

Новий курс – шанс зберегти українські чорноземи | Газета 7 Днів

Новий курс – шанс зберегти українські чорноземи

05.07.2019 13:06
Переглядів:123

Ще недавно ми пишалися тим, що в Україні зосереджена чверть світових запасів чорноземів. Було, та загуло! Через варварські методи сільгоспвиробництва щорічно погіршується родючість понад 100 тисяч гектарів. Відновити ґрунти майже нереально.

Що показала надзвичайна пригода на Вінниччині, де автомобіль з отрутохімікатами впав у притоку річки Рось? Гербіциди поцупили зі складів кількох сільгосппідприємств. Таких об’єктів по Україні – тисячі. Як там налагоджено охорону й облік хімікатів? Яка служба має контролювати їхнє зберігання і використання? І тут нема відповіді. Хоча йдеться про хімікати, які є одним із найнебезпечніших факторів забруднення навколишнього середовища. Фактично вони вбивають ґрунт, роблять його мертвим субстратом.

Така картина і з міндобривами. Якщо вірити рекламі, це високоефективний засіб підвищення врожайності. Міністерство аграрної політики не втомлюється рапортувати про рекордні врожаї. І ні слова про те, що надмірне використання азотних добрив підвищує кислотність ґрунту, призводить до негативних екологічних наслідків.

Як фахівець-еколог, досліджуючи передвиборчі програми різних партій і блоків, насамперед шукаю команду, яка б запропонувала невідкладні заходи, аби розв’язати цю надважливу для держави проблему. На жаль, здебільшого читаю лише розмірковування про розподіл владних повноважень. Зрозуміло, кожен тягне ковдру на себе. Але ж земля у нас одна.

Лише у програмі Юлії Тимо­шенко «Новий курс» є чіткий і послідовний план дій відновлення і збереження українських чорноземів. Йдеться про повну інвентаризацію сільськогосподарських земель, ухвалення стратегії їхнього ефективного використання, заборону варварської експлуатації ґрунтів, запровадження дієвого контролю за технологіями обробки. Найважливішим вважаю те, що для збереження головного багатства української нації запроваджується кримінальна відповідальність за умисне знищення якості сільськогосподарських ґрунтів. Тут, як мовиться, ні додати ні відняти.

Сергій БОРОДЮК,

еколог, громадський активіст

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
11 + 2 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?