Архів новин

Рівненські школярі в турецькій Анталії рахували швидше за калькулятор | Газета 7 Днів

Рівненські школярі в турецькій Анталії рахували швидше за калькулятор

03.07.2019 20:35
Переглядів:821

А допомогла їм у цьому ментальна арифметика.

Юні рівняни Дмитро Газицький, Нікіта Опанасюк і Антон Процюк посіли призові місця на Всесвітній олімпіаді WAMAS з ментальної арифметики, що відбулася нещодавно в турецькій Анталії.

Загалом за перемогу змагалося більш як 500 розумників із 16 країн світу. У загальному заліку Україна посіла перше місце, на декілька очок обійшовши команду Лівану.

Рівненські переможці займаються ментальною арифметикою менш як рік, відвідуючи школу «Індиго». Однак наполегливість і зацікавленість незвичною наукою, а також фахова допомога тренерів дозволили їм досягти високого результату. Дмитро Газицький (13 років) і Нікіта Опанасюк (8 років) вибороли перші місця у своїх вікових категоріях, Антон Процюк (11 років) став другим.

Під час змагальної частини олімпіади учасники розв’язували приклади на спеціальних рахівницях абакус, а також приклади за допомогою усної так званої ментальної лічби. В середньому кожен із хлопців за 8 хвилин порахував більш як 80 прикладів.

Як розповідають юні рівняни, вони серйозно готувалися до все­світніх змагань. Їм передували додаткові щоденні заняття та участь у міській і українській олімпіадах з ментальної арифметики. А найскладнішим на змаганнях у Туреччині було виконання обчислень.

– Потрібно було максимально сконцентруватися на завданнях, щоб виконати якомога більше завдань за відведений час. Це було непросто, адже було дуже багато учасників,– розповів Дмитро Газицький.

Успіхами своїх дітей задоволені й батьки юних призерів.

– Ми ще раніше помітили схильність нашого сина до математики, тому й відвели його на заняття з ментальної арифметики,– розповіла Антоніна Опанасюк.– Нікіті було дуже цікаво, сам виконував завдання. Результат помітили вже після першого місяця в «Індиго». Він став уважнішим, покращились його успіхи в школі, і не лише з математики, поліпшилася пам’ять.

Саме такому позитивному впливу на загальний розвиток і завдячує своєю популярністю у світі ця методика. Нині її практикують у більш як 60 країнах.

– Ментальну арифметику винайшли в Японії,– розповіла представниця Всеукраїнської спілки ментальної арифметики в м. Рівне Юлія Семенюк.– Вона використовує в навчанні спеціальні рахівниці абакус. Поступово діти тренуються рахувати без них, збільшуючи складність усних обчислень. 

В Японії і Китаї ментальна арифметика входить до шкільної програми. Існують наукові дослідження, що підтверджують позитивний вплив ментальної арифметики на розвиток обох півкуль мозку і зв’язків між півкулями. Завдяки цьому у дітей стрімко підвищується швидкість мислення, концентрація уваги, поліпшується уява й образне мислення, а також здатність швидко аналізувати інформацію і приймати рішення. Для України ця методика нова, у серпні 2017 року її схвалив Інститут модернізації та інновації змісту освіти при Міністерстві освіти. А з січня 2018 року на базі Національного педагогічного університету почалася підготовка викладачів.

Ключові слова:

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
12 + 4 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?