Архів новин

Рівненські фахівці шукали ідеальне джерело | Газета 7 Днів

Рівненські фахівці шукали ідеальне джерело

11.07.2019 12:07
Переглядів:496

Пити воду з крана без обробки чи додаткової фільтрації сьогодні мало хто наважується.

 Чимало рівнян у пошуках чистої, а головне корисної водички їдуть за місто до природних джерел, вважаючи, що саме там знайдуть те, на що сподіваються. Чи справді це так, ми вирішили з’ясувати в обласному лабораторному центрі. Його фахівці упродовж кількох тижнів досліджували джерела, де найчастіше мешканці нашого міста набирають питну воду.

 Загалом проаналізували стан води в 28 джерелах, що розташовані у Рівненському, Гощанському, Здолбунівському, Дубенському, Корецькому, Костопільському, Острозькому та Володимирецькому районах, а також двох природних ключів у Рівному. Оцінка якості проводилася за 16 санітарно-хімічними та 3 мікробіологічними показниками: запах, смак та присмак, забарвленість, каламутність, нітрати, загальна жорсткість, залізо загальне та ін.

 Дослідники найперше оприлюднили перелік найбільш небезпечних каптажів. Найгірші показники у джерела с. Синів Гощанського району. Тут попри прозорість, безбарвність і відсутність сторонніх запахів виявили перевищений вміст нітратів. А це може бути досить небезпечно для здоров’я, особливо дитячого.

 Наступне в переліку джерело с. Корчів’я Костопільського району. Небезпечними назвали й джерела м. Острог (на вул. Татарській та Бельмаж), а також те, що в с. Оженин Острозького району.

 Як не прикро, але до «червоного» переліку потрапили й два з трьох водограїв у с. Олександрія Рівненського району, які є чи не найпопулярнішими серед рівнян. Зокрема, небезпечно вживати воду з тих джерел, що в центрі села та біля табору «Джерельце». Водночас у каптажі, що розташований за залізничним переїздом, якість води задовільна.

 Детальніше про джерела з чистою і безпечною для здоров’я водою ми розкажемо в наступних номерах нашої газети.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
6 + 0 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?