Архів новин

Музей під відкритим небом невдовзі з’явиться на Басів Куті (фото) | Газета 7 Днів

Музей під відкритим небом невдовзі з’явиться на Басів Куті (фото)

16.07.2019 12:09
Переглядів:1182

 Етнографічний комплекс – музей-скансен "Городище Оствиця" – планують створити під городищем, неподалік Басівкутського озера, у Рівному.

 

Проект "Дракар Гунгнір" – це історична реконструкція прадавнього човна. Він стане частиною великого амбіційного проекту “Городище Оствиця”, суть якого полягає у відтворенні архітектурного та культурного образу городища 9-13 ст, розташованого на лівому березі Басівкутського озера; створення у підніжжя городища музею-скансену.

 

Під час першого етапу виготовили точну дев’ятиметрову копію варязького човна. Макет завдовжки 90 см.

 

Нині на подвір’ї Рівненського обласного краєзнавчого музею різьбяр Олег Петренко трудиться на виготовленням самого човна.

 

 

 

 

 Сучасне Рівне – місто, яке має прадавню історію, але яке не може похвалитися багатою збереженою архітектурною, історичною спадщиною, яку можна побачити на власні очі. Тому проекти, які передбачають історичну реконструкцію, є зараз актуальними та потрібними місту та громаді. Такі проекти підвищать загальний суспільний інтерес до збереження та "оживлення" не тільки історико-культурної спадщини регіону, але й культурного життя міста Рівне, зазначає автор проекту Юрій Ойцюсь. 

Плановий термін реалізації проекту – 3 місяці.

 

Після його завершення човен обіцяють поставити на баланс громадської організації “Городище Оствиця”. Він «залучатиме» кошти для створення та функціонування музею-скансену у Рівному.  Адже в подальшому автори проекту обіцяють організувати історико-архіологічне обстеження давньоруського Басівкутського городища.

 

Автори оголосили про збір коштів, до якого можуть долучитися всі охочі.

 

Після завершення проекту відбудеться урочистий спуск човна на Басівкутське озеро, а всі найбільші меценати зможуть першими повеслувати на ньому.

 

Оксана ПИЦЬКА

Ключові слова:

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 6 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?