Архів новин

Повідомлення про помилку

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls в menu_set_active_trail() (рядок 2405 із /home/dnivrvua/domains/7d.rv.ua/includes/menu.inc).×

Вільний енергоринок: нюанси і ризики | Газета 7 Днів

Вільний енергоринок: нюанси і ризики

18.07.2019 15:15
Переглядів:917

На Рівненщині зростає кількість підприємців, які будь-якої миті можуть залишитись без електропостачання.

Не секрет, що з реформою ринку електричної енергії у промислових споживачів з’явилася можливість обирати постачальника електроенергії. У реєстрі постачальників Рівненської області понад 200 таких ліцензованих суб’єктів господарювання. Але, як показала практика і зважаючи на зміни, запроваджені з 1 липня цього року, до вибору постачальника необхідно ставитися надзвичайно відповідально та прискіпливо.

 

Як розповіли у ПрАТ «Рівнеобленерго», серед постачальників, які уклали договір про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії з цим підприємством, вже троє оголошені банкрутами. А загалом по Україні шістдесяти чотирьом постачальникам присвоєно статус дефолтного. Це означає, що вони не мають права купувати електричну енергію на ринку, а відтак – відпускати її своїм клієнтам.

 

Які це матиме наслідки для споживачів, з якими у них укладені договори?

 

Згідно із законодавством у разі банкрутства, завершення строку дії ліцензії, невиконання або неналежного виконання електропостачальником договірних зобов’язань споживачі повинні укласти договір про постачання з постачальником «останньої надії» (ПОН). А це суттєва переплата за електричну енергію – ціна у ДП «Укрінтеренерго», що і є постачальником електричної енергії «останньої надії», щонайменше на 25% вища, ніж ринкова. Таким чином підприємець, намагаючись зекономити, може значно переплатити. А у разі неспроможності оплачувати за спожиту електричну енергію та накопичені борги, його можуть відключити від електропостачання.

 

Своєю чергою, як повідомив директор ТОВ «РОЕК» Сергій Безсмертний, лише в липні до нього звернулося шість підприємців із проханням відновити співпрацю саме з очолюваним ним електропостачальним підприємством. Усі вони стали жертвами ненадійних «новачків», а можливо, і шахраїв у сфері електроенергетики. 

 

  

«Постачальники, з якими ці підприємці уклали договори, пропонували їм економію в 1 копійку на кВ-годині електричної енергії, що для цих підприємств становило місячну економію у 500–700 гривень. Але через те, що їхні постачальники збанкрутували, вони стали клієнтами постачальника «останньої надії». Тобто значно переплатили за спожиту електроенергію. Крім того, співпраця з ПОН може тривати максимум три місяці.

 

Якщо ж споживач протягом цих 90 днів не визначиться з новим постачальником, після закінчення цього терміну навіть постачальник «останньої надії» припинить постачання йому електроенергії. Тому тепер ці підприємці повертаються до надійного і досвідченого гравця у сфері електричної енергії – до нас, у РОЕК,– підсумовує Сергій Безсмертний.

Між тим, як розповіли рівненські енергетики, досвід інших областей також демонструє появу із запровадженням ринку електричної енергії недобросовісних компаній, які діють за схемою фінансової піраміди: укладають договори про постачання електроенергії з якомога більшою кількістю споживачів, закупівлю електроенергії для одних споживачів здійснюють за рахунок отримання попередньої оплати від інших. Чи довго існуватимуть такі ділки і що буде з їхніми клієнтами? – питання риторичне.

 

Тому споживачам електричної енергії варто добре зважити всі «за» і «проти», обираючи електропостачальника: зробити вибір на користь сумнівної економії чи досвіду та професіоналізму, підтверджених роками діяльності в галузі електроенергетики.

  

Як відомо, 1 січня цього року ТОВ «РОЕК» відокремилося від ПрАТ «Рівнеобленерго». А це означає, що тут працюють люди, які від «А» до «Я» знають цю сферу і з якими ваш бізнес буде впевненим у завтрашньому дні!

Марфа СТОРОЖУК

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
7 + 1 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?