Архів новин

«Майстерня міста Рівного»: джазовий фестиваль та міжнародна джазова школа | Газета 7 Днів

«Майстерня міста Рівного»: джазовий фестиваль та міжнародна джазова школа

19.07.2019 15:37
Переглядів:691

Нині вже в 12-те Рівне прийматиме учасників фестивалю "ART JAZZ". За цей  час він встиг стати візитівкою Волині і навіть родзинкою культурно-мистецького життя нашого краю.

На фестивальній сцені виступають виключно найталановитіші музиканти  із США, Італії, Грузії, Ізраїлю, Канади та багатьох інших країн. Серед них неперевершені Карл Фрієсон та Ніно Катамадзе.

Як окремий музичний жанр і філософія життя, джаз вчить, об’єднує, надихає і мотивує до творчості не лише талановитих виконавців, але й постійно зростаючу кількість шанувальників.

Щоразу вище піднімають планку організатори, аби подарувати незабутні емоції найвибагливішим меломанам. 

  

Арт-директор фестивалю Олена Шульга розповіла, що і цього року мають чим здивувати прихильників джазу: тут і фестивальні вечірки, джем-сейшн, освітні лекції, майстер-класи , безкоштовні концерти під відкритим небом. 

  

Діджей Олександр презентував вінілову вечірку, яка об’єднає рівнян зі світовою джазовою спільнотою. Її присвятили легендарному альбому «Кindofblue» Майлса Девіза. Відбудеться вечірка17 серпня – у день 60-річної презентації релізу альбому.

У святкові вихідні 24 та 25 серпня (День Незалежності та День міста) організатори пропонують порелаксувати разом на  альтернативних майданчиках. Там звучатиме  хороший джаз та покажуть фільм, пов’язаний з цим музичним жанром.

30, 31 серпня у приміщенні Рівненського обласного музично-драматичного театру відбудуться гала-концерти фестивалю «ART JAZZ». Його хедлайнерами будуть мега потужні світові та вітчизняні музиканти.  

Найбільше вразила присутніх звістка про джазову школу, яка працюватиме в рамках фестивалю.  Її діяльність стала можливою за фінансової підтримки Українського культурного фонду.  

 

Менеджерка джазової школи Олеся Гощук розповіла, що навчатися у школі будуть 20 найталановитіших студентів з вишів Західної України. 

Їх відберуть за результатами творчого конкурсу. Нині на сайті школи та у соцмережі активно триває набір студентської молоді.

Викладачами у школу запрошені музиканти з України та Польщі, які поділяться досвідом виключно на практичних заняттях.  Навчальна програма розрахована на 40 годин, які «вичитають» з 27 серпня по 1 вересня.

  

Про зацікавленість та захопленнями від майбутньої співпраці з джазовою школою присутнім заявив директор Інституту мистецтв РДГУ Ярослав Сверлюк. Він сказав, що розвиток справжньої джазової музики дасть поштовх для культури в цілому. Бо місто стає культурним, коли у ньому звучить якісна професійна музика. А це у своє чергу сприятиме розвитку економіки.

«Це фантастична можливість для молодих музикантів – практикувати з досвідченими добре знаними музикантами. Це однозначно залишить вагомий слід у їхньому професійному зростанні,– відзначив викладач кафедри естрадної музики РДГУ Мирослав Филипчук.

 Кожен день навчання у джазовій школі завершуватиметься джем-сейшеном на відкритих майданчих, де учні разом зі своїми майстрами будуть імпровізувати джаз та дарувати своє мистецтвом рівнянам.

 

 Організатори радять уважно слідкувати за програмою фестивалю «ARTJAZZ» на офіційному сайті та в соцмережах, аби сповна зануритися у позитивну енергетику джазової музики.

Оксана ПИЦЬКА

 

Ключові слова:

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
8 + 9 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?