Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Серпень 2019
 

Депутати Рівнеради сперечались через місце для поховань | Газета 7 Днів

Депутати Рівнеради сперечались через місце для поховань

01.08.2019 17:47
Переглядів:577

Кладовище в масиві Новий Двір (вул. Чорновола) стало джерелом запеклої дискусії на сесії Рівнеради 25 липня.

Депутати мали погодити проект землеустрою цієї ділянки та формально передати її в користування КП «Спецкомбінат – ритуальна служба». Однак довелося посперечатися про подальше функціонування цього місця поховань. 

Нагадаємо, згадане питання вже виносилося в сесійну залу на попередньому засіданні сесії, але тоді за наполяганням депутатки Ірини Пилипчук ухвалення рішення відклали. Цього разу обговорення почалося саме з виступу пані Пилипчук, яка заявила про численні порушення: 

– Є лист від Держспоживслужби, в якому йдеться про те, що в Новому Дворі порушена санітарно-захисна зона кладовища (300 м), поруч є об’єкти громадської забудови (школа). Тобто функціонування кладовища і здійснення на ньому поховань буде порушувати чинне законодавство. Є й інші порушення. 

Більше того, пані Пилипчук заявила про необхідність залучення правоохоронців до цієї справи. 

Щоправда, її позицію не підтримали колеги. Зокрема, депутат Петро Пожарський, який у міській раді представляє інтереси округу, до якого входить Новий Двір, наголосив, що більшість мешканців підтримують існування кладовища на цій території. Більше того, нині не йдеться про його закриття, адже в масиві просто немає іншої території, яку можна було б відвести для поховань померлих. Таку ж думку висловив і депутат Анатолій Чугуєвець, який теж частково опікується інтересами мешканців Нового Двора. А голова земельної комісії міської ради Людмила Туровська наголосила, що це питання погоджене з управлінням містобудування й архітектури. 

Більшість депутатів зрештою підтримали затвердження проекту землеустрою та передачу в постійне користування КП «Спецкомбінат – ритуальна служба» РМР земельної ділянки на вулиці В’ячеслава Чорновола. 

Після голосування міський голова наголосив, що згадане кладовище існує з 1991 року. 

– Так, школа поруч, але ми нічого не можемо змінити,– зазначив Володимир Хомко.– Люди просять розширити кладовище, бо вони хочуть, щоб члени родини були поховані поруч, на рідній землі. Депутати не підтримали думку про закриття. На жаль, у нас практично всі кладовища з порушеннями. Так само в Басовому Куті і Тинному. 

Водночас керівник КП «Спецкомбінат – ритуальна служба» Микола Володько підкреслив, що рішення, яке затвердили депутати 25 липня,– це завершення комплексної програми, в рамках якої всі «земельні документи», що стосуються міських кладовищ, приведені у відповідність до чинного законодавства. Таким чином оформлено земельні ділянки, на яких розміщені 4 міські кладовища. Чому виникла така дискусія саме по Новому Двору, керівник спецкомбінату не розуміє. 

 – Можливо, це або нерозуміння суті питання, або якісь особисті мотиви, як згадував дехто з депутатів. Коли виділяли кошти на цей проект, ніхто не починав дискусії,– наголосив Микола Володько. 

Ключові слова:

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
10 + 9 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?