Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Серпень 2019
 

Вчора безробітні – сьогодні майстри справи | Газета 7 Днів

Вчора безробітні – сьогодні майстри справи

02.08.2019 11:08
Переглядів:591

Слухачі Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, які навчалися в онлайн форматі за напрямом «Підприємець-початківець», захистили бізнес-плани.

 На навчання слухачів направили Рівненський міський центр зайнятості, Гощанська, Демидівська, Рокитнівська та Рівненська районні філії Рівненського обласного ЦЗ.

Кожен із підприємців чітко і детально описав свою майбутню підприємницьку діяльність, обрав темою бізнес-проєкту омріяну справу. Серед найбільш вдалих і цікавих бізнес-планів, за словами викладача Ольги Дроб’язко  – «Виробництво ламелі соснової» Дмитра Дячука, «Виробництво та реалізація виробів холодної ковки» Володимира Розвада та «Відкриття брендової мобільної кав’ярні. Франшиза бренду «BARKAS» Ольги Новосад.

 

Дистанційні заняття, консультації, обговорення кожного етапу написання бізнес-планів дозволяють вивільнити час, зекономити витрати на дорогу та проживання.  Це імпонує слухачам. Навчання у форматі онлайн – зручне та ефективне.

 Формат навчання досить привабливий. Заняття дали основу фінансової грамотності, яка є невід’ємною у веденні бізнесу. Нам поталанило із викладачем предмету «Основи обліку, оподаткування та звітність суб’єкта підприємницької діяльності» Тарасом Тираком. Я обрав спрощену систему оподаткування  і це «плюс». Підприємець має досвід роботи маркетологом, отож оцінює свої перспективи та прогнозує успіх. Він вже винайняв кіоск на острозькому ринку, де продаватиме сантехнічні прилади та обладнання,– відмітив 38-річний підприємець з Острога Олексій Білявський, який темою свого проєкту обрав «Відкриття торгівельної точки з продажу сантехніки».

  

– За освітою я – економіст, маю досвід роботи менеджером. Коли втратив роботу, - задумався над подальшим своїм життям. Від знайомих дізнався про службу зайнятості та навчальний заклад – Рівненський ЦПТО. Маю права та досвід водіння, завжди мріяв займатися власною справою, отож для повноцінних знань обрав професійне навчання за напрямом «Підприємець-початківець»,– поділився враженнями від навчання рівнянин Андрій Косів.

43-річний Андрій успішно захистив бізнес-проєкт «Надання транспортних послуг вантажним автомобілем» та сподівається на вдалий старт, адже інтернет переповнений оголошеннями про потребу в транспортних послугах. За кермо поки сяде сам, а далі, можливо, візьме до себе й помічника.

– Найскладніше – прогнозувати свій бізнес, розрахувати фінансові кроки, вдало обрати систему оподаткування. А ще – забезпечити бездоганний стан автомобіля. Від цього залежатиме оперативність і продуктивність моєї роботи,– додає підприємець.

Рівнянин Володимир Розвад вперше задумався над власною справою, коли його товариш  власноруч зробив станок для вигинання металевих виробів. Виготовлення так званих «равликів» для оздоблення парканів, воріт, декорації будівель – справа нелегка. Чоловіки стали шукати готове устаткування. На допомогу прийшов Інтернет: віднайшли спеціалізовані станки з виготовлення необхідних елементів. Єдина завада – брак знань та фінансів. На допомогу прийшли у Рівненському  міському ЦЗ. Інспектор ознайомила з умовами написання, захисту і впровадження бізнес-плану. А ще пояснила, що держава частково компенсує витрати на відкриття бізнесу.

 

Більше 60-ти тисяч грн підприємець отримає для закупівлі станка і витратних матеріалів. Тема бізнес-проєкту Володимира Розвади – «Виробництво та реалізація виробів холодної ковки». Маючи досвід торгового представника, слухач вже подбав про правильну викладку майбутнього товару, уклавши угоди із магазинами.

– Добряче допомогли тренінги та презентації, які я відвідував. Під час навчання в РЦПТО зрозумів, яким має бути порядок започаткування власної справи, розмір податків, навчився аналізувати ринок та оцінювати конкурентів,– відзначив Володимир Розвада.

Загалом групі притаманна висока самоорганізованість, працездатність, націленість на результат. Насичені двотижневі заняття дозволили отримати професійні знання з основ підприємництва, вивчити законодавство, системи оподаткування, фінансову звітність, проаналізувати сучасний вітчизняний ринок та скласти економічне обґрунтування.

 

Під кінець онлайн захисту бізнес-проєктів підприємці отримали документи державного зразка – посвідчення про професійне навчання за напрямом «Підприємець-початківець», що дозволяє претендувати на офіційну фінансову підтримку започаткування власної справи. Розмір такого  державного фінансування вираховується у центрах зайнятості індивідуально.

 

Свої шанси на успіх слухачі оцінюють оптимістично, адже практично кожен із них, маючи досвід роботи в різноманітних командах, вирішив відтепер працювати «на себе», відтак покладатиметься лише на власні сили. Самозайнятість населення зростає, а професійне навчання дозволяє робити практично безпрограшну ставку на успіх і перспективи.

 

Діна МАЗУРКЕВИЧ, Рівненський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
3 + 0 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?