Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Серпень 2019
 

Без договорів внутрішньобудинкових газових мереж обслуговувати не будуть? | Газета 7 Днів

Без договорів внутрішньобудинкових газових мереж обслуговувати не будуть?

06.08.2019 13:25
Переглядів:670

До травня минулого року технічне обслуговування внутрішньобудинкових  газових мереж в області здійснювало АТ «Рівнегаз»,  а фінансування обслуговування мереж  закладалося у тарифі. Віднедавна ця послуга стала ринковою, а балансоутримувачі повинні самостійно обирати собі ліцензовану компанію, яка здійснюватиме обслуговування газових приладів та системи газопостачання будинку.

Про законодавчі зміни, які набрали чинності, відповідальність та процедуру підписання угод йшлося під час круглого столу за участю учасників ринку природного газу, представників влади міста, управління Держпраці в області, ради голів ОСББ.

 

Із 2019 року відповідальність за стан газових мереж всередині будівель лежить  на власниках або управляючій компанії. Це передбачено низкою законодавчих та нормативно-правових актів. Зокрема: Закону України «Про житлово-комунальне господарство», Наказами Міненерго №250 від 10.05.2018р. і №190 від 27.07.2018р., Правилами безпеки систем газопостачання, а також Кодексом газорозподільних систем.

 

На сьогодні по м.Рівне із 1174  багатоквартирних будинків  з нашим товариством укладено  всього 17 договорів на технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж  (це менше 1,5 %).

 «Починаючи з минулого року, ми неодноразово зверталися до споживачів газу, керуючих, органів місцевого самоврядування із роз’ясненнями про необхідність підписання договорів, як того вимагає чинне законодавство. Низький рівень укладання договорів свідчить про те, що чимало балансоутримувачів намагаються уникнути відповідальності за стан мереж у будинку. І цим самим продовжують нехтувати безпекою  мешканців». – Говорить директор технічний АТ «Рівнегаз» Олександр Ганжа.

 

«Вартість робіт з технічного обслуговування залежить від виду та обсягу – протяжності мереж, кількості приладів, їх типу, періоду обслуговування і розраховується індивідуально для кожного клієнта та будинку. – Повідомив директор з капітального будівництва АТ «Рівнегаз» Олексій Юхименко. – З типовим договором та прейскурантом цін, кожен споживач може ознайомитися в усіх центрах обслуговування клієнтів компанії і на нашому сайті в підрозділі «Ваша безпека».

Газовики застерігають, що відсутність регулярного технічного обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж  може призвести до погіршення їх стану, стати причиною аварійних ситуацій. Бо перші газові труби в області було прокладено у 60-х роках минулого століття, а це означає, що термін їх експлуатації уже майже 60 років.

 

Тож фахівці рекомендують мешканцям багатоповерхівок області якомога швидше врегулювати питання балансового розмежування та укласти відповідні договори на обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж із ліцензованими організаціями. Аби новий опалювальний сезон був безпечним та безаварійним.

 

Світлана САБАНЮК, фахівець по зв’язках з громадськістю та пресою АТ «Рівнегаз»

Ключові слова:

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
4 + 0 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?